Bıldırcın yumurtasının faydaları neler böbrek taşını engelliyor!

Tüketmek için pek tercih etmediğimiz, tavuk yumurtasından daha küçük ve daha hafif ama bu küçüklüğüne zıt olarak besin pahası tavuk ...


Tüketmek için pek tercih etmediğimiz, tavuk yumurtasından daha küçük ve daha hafif ama bu küçüklüğüne zıt olarak besin pahası tavuk yumurtasından çok daha ziyade olan bıldırcın yumurtasının yararları saymakla bitmiyor. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına nazaran beş kat daha ziyade fosfor, sekiz kat daha çokça demir ve dokuz kat daha çokça protein içeriyor. İşte, bıldırcın yumurtasının faydaları hakkında bilmeniz gerekenler…

Vitamin Deposudur

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından daha besleyici ve sağlıklıdır. Bıldırcın yumurtası, günlük olarak önerilen protein gereksiniminin %13’ünden fazlasını karşılar. Bıldırcın yumurtası, münhasıran B vitaminleri bakımından güçlü olup, günlük gereken B1 vitaminin % 140’ını karşılar.

Öksürüğü Geçirmekte Tesirlidir

Bıldırcın yumurtası kısa vadede öksürükten kurtulmanızı sağlar. Bilhassa astım ve bronşit üzere rahatsızlıkların tedavisinde bilinen bir alerjiniz yok ise kullanılır. Ama dikkat edilmesi gereken husus yumurtanın organik olmasıdır.

Ölümcül Hastalık Riskini Azaltır

Vücudunuzdaki düşük potasyum nispeti kalppp marazı, yüksek tansiyon, kanser, felç ve hazım bozuklukları yaşama riskini arttırır. Potasyum açısından güçlü içeriği ile bıldırcın yumurtası sizi bu marazlardan himayeye yardımcı olur.

Kansızlığı Önler

Bıldırcın yumurtası demir bakımından da zengindir. Demir yalnızca bağışıklığı zorlendirmekle kalmaz oksijenin vücuttaki gayrı organlara süratli bir biçimde ulaşmasına yardımcı olur. Başkaca demir kansızlığı da önler ve kan için yararlı olan potasyumu da içerir.

Bağışık Sistemini kuvvetlendirir

Bağışıklık sisteminin zayıf olması marazlara daha çabuk yakalanmanıza sebep olur. Bıldırcın yumurtası vücudunuzun bağışıklık sistemini zorlendirir. Yüksek demir içeriği ile bıldırcın yumurtası birebir devirde vücudunuzdaki hemoglobin seviyelerini artırmaya yardımcı olur.

Taş Oluşumunu Pürüzler

Bıldırcın yumurtası böbrek, safra kesesi ve karaciğer sıhhatiniz için değerlidir. Mesane taşlarının oluşumunu önler ve parçalanmasında yardımcı olur.

Cinsî İsteği Arttırır

Bıldırcın yumurtası fosfor, proteinler ve vitaminler üzere pek çok değerli unsur içerir. Bunlarda cinsî isteğinizi arttırır ve cinsî sıhhatinizi olumlu yanda tesirler.

Saç Kalitesini Arttırır

Bıldırcın yumurtası saçlarınızı daha parlak hale getirirken zorlenmesinde de kıymetli rol oynar. Uzun, güçlü ve parlak saçlar için bıldırcın yumurtası yemeyi ihmal etmeyin.

cilt bakimmında Kullanılır

Cildin daha parlak görünmesi vecilt renginin eşitlenmesinde değerli rol oynayan bıldırcın yumurtası son devirlerde tenbakım eserlerinin birçoklarında bulunmaktadır. Direkt olarak cilde sürülebileceği üzere ciltbakımında kullanılan yağlar ile de karıştırıp uygulanabilir. Nizamlı tasarrufta gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/bildircin-yumurtasinin-fa

ydalari-neler-bobrek-tasini-engelliyor-5df1f168db4f8628c634cb42

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Bıldırcın Yumurtası,bakimm,Demir


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıldırcın yumurtasının faydaları neler böbrek taşını engelliyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin