Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar hangi hastalıklara iyi gelir?


Tabiatta resen bulunan gelgelelim tıpkı besinler üzere mineral ve vitaminle dolu olan doğal taşlar hakkında bilinmeyenleri Yasemin.com ...


Her bir taşı neredeyse illetlere alternatif yarar sağladığını vurgulayan Çelebi, kimi hastaların ise uzak durması gereken taşlar olduğunu açıkladı. Pekala naturel taşlar ne işe yarar? naturel taşlar hangi illetlere güzel gelir? İşte sizler için araştırdığımız soruların karşılıkları…

Son yıllarda takı olarak gördüğümüz ve kimi nahiyelere yaygın bir halde satışı yapılan şifalı taşlar, münhasıran de verdiği kuvvetlerle vücuttaki ağrıları alıyor. Yüzyıllardır tabiattan çıkarılan bu şifalı taşlar,  göz alıcı ışıklar yahut maddi açıdan taşıdıkları kıymet değil; pek çok mütehassısa nazaran, bu taşlar ruhsal ve fizikî meseleleri çözmede de kişilere yarar sağılıyor. Yapılan araştırmalara nazaran; yerkürenin çeşitleri yanlarında bulunan şifalı taşlar bölge altında milyonlarca yıl evvel oluşmuş taşlardır. Bu nedenle, kozmik zorle ilişkilerinin yüksek olduğu söyleniyor. Pekala bu taşlar hangileri? Hangi taşlar hangi marazlara güzel geldiğini biliyor musunuz?

AKİK TAŞI

Tabiatta en çok bulunan taşlardan biridir.Bu taş metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olurken tıpkı devirde gerginliği ve gerilimi azaltıyor. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in de hatem yani mühür manasında bir akik yüzük taşıdığı rivayet olunmaktadır. Akik taşının en bilinen faydası  kimseyi ruhsal açıdan himayesidir. Bunların dışında cilde ve kemiklere yeterli geldiğine inanılmaktadır.

MERCAN TAŞI

Beyazdan kırmızıya, pembe ve turuncunun her tonunda bulunabilen bir taştır. Mercan nesnesi Kur’an-ı Kerim’de lafı edilen çok az sayıdaki nesnelerden biridir. Rahman müddetinde inci ile birlikte anılan bu taş, Allah (c.c)’ın kıymetli nimetlerinden biri olduğu belirtilir.Kalbi ve dalağı zorlendiren Mercan taşı, ferahlık ve huzur verdiği,cilt effüsü zorlendirdiği, tansiyon düşmesinin önüne geçtiği, akciğere güzel geldiği yaygın bilinen özellikleri arasındadır.

AMETİST TAŞI

çağımızda mahsusen takılarda hayli yaygın kullanılan bu taşın rengi mordur. Ametist taşının en yaygın bilinen özelliği şahsa verdiği rahatlatıcı tesiridir. Taş, negatif kuvvet taşıdığından vücudunuzda taşıdığınız çokça negatif enerjiyi çekerek zihinsel olarak daha zinde olmanızı sağlar. Öfkeyi yatıştırması sebebiyle günlük hayatta münhasıran kimseye ruhsal açıdan olumsuz kuvvetten koruduğu bilinen özellikleri arasındadır.

KUVARS TAŞI

Kristal minerallerden oluşan doğal bir taştır. Kendi içerisinde “iri kristalli” ve “kriptokristalen” olarak ayrılan bu taşın renkleri de mevcuttur. Kuvars taşı dimağ fonksiyonlarını uyararak, duygusal dengeyi sağlıyor. Zihinsel formları düzenlediği bilinen kuvars taşını mahsusen öfke, endişe, suçluluk ve kıskançlık üzere olumsuz durumları gün içerisinde yaşananlara öneriliyor.

KEHRİBAR TAŞI

çağımızdaki pek çok marazın tedavisi için deva olarak görülen ”Kehribar taşı” bileklik, hal hal yada kolye olarak kullanıldığında; kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı gebelerin sıklıkla tercih ettiği aksesuarlar arasında nokta alır.

SİTRİN TAŞI

Sarı renkten açık kahveye akıllıca giden farklı bir rengi bulunan bu taş, turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi üzere renklerde bulunur. Böbrek, kolon, sinndirimm organları, ciğerler ve kalppp için yararlı olan Sitrin taşı, bağışıklık sistemini zorlendiriyor.

SELİNİT TAŞI

Sair taşlara orantıyla göreceğiniz en hoş ve en zarif kristal yaşlar arasındad

r. Taşın beyazlığı ve berraklığı sayesinde rahatlık ve ferahlık veriyor. Bununla beraber kist ya da beğenilmeyen huylu tümör tedavisinde vücuda temas ettirilerek taşıyabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar hangi hastalıklara iyi gelir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin