Soğuk algınlığına doğal tedavi: Ekinezya

Ekinezya (Echinacea), papatyagiller (Asteraceae) ailesine ilişkin çiçekli bir bitkidir. Ekinezyanın yaprakları ve kökleri uzun vadedir klâsik ve ...


Ekinezya (Echinacea), papatyagiller (Asteraceae) ailesine ilişkin çiçekli bir bitkidir. Ekinezyanın yaprakları ve kökleri uzun vadedir klâsik ve tamamlayıcı tıpta iltihabı azaltmak ve bağışıklığı zorlendirmek için kullanılmıştır. Tıkanıklık, hapşırma ve sinüzit üzere soğuk algınlığı ve grip belirtilerini azaltmak için kullanılmaktadır.

Soğuk algınlığı tedavisinde ekinezya kullanılmasının tesirine ve güvenirliliğine gelin birlikte bakalım…

Nasıl kullanılır

Ekinezya güçlü tedavi edici özelliklere sahip bir bitkidir. Kimi araştırmalar soğuk algınlığını tedavi edebileceğini ve önleyebileceğini gösterse de, kesin bir sonuç için daha çokça araştırmaya ihityaç vardır. Lakin ekinezyayı deneyip, yararlı bulursanız doğal tedavi rutininize eksiksiz bir ek olabilir.

Ekinezyayı birçok alandan satın alabilirsiniz. Ekinezya özü için resmi olarak önerilen hiçbir dozaj yoktur. Umumi olarak araştırmalar, 4 ay boyunca günlük 450–4,000 mg dozlarının tesirlerini değerlendirmiştir. Birçok besin takviyesi ve multivitamin kapsüller, ekinezya kökü içerir ve çoklukla C vitamini üzere vesair bileşenlerle birleştirilir. 1 bardak başına 1.000 mg kadar kök içeren ekinezya çayı da mevcuttur.

Hangisini seçtiğinize bakılmaksızın, düşük bir dozla başlamak ve vücudunuzun vereceği yansıyı kıymetlendirmek en uygunudur. Rastgele bir olumsuz yan tesir fark ederseniz, kullanmayı bırakın ve sıhhat uzmanınıza danışın. Bir takviye satın alırken, bağımsız bir üçüncü tarafça test edilmiş eserleri arayın.

Mümkün yan tesirler

Ekinezya, belirtildiği üzere kullanıldığında ekseriyetle inançlı kabul edilir. ancak mide ağrısı, bulantı, cilt de döküntü,cilt effüs zorluğu ve cilt te şişmeler de dahil olmak üzere çeşitli yan tesirler gösterebilir.

Araştırmalar ekinezya bitkisinin gebe ve emziren analar tarafından inançla kullanılabileceğini göstermektedir, lakin sıhhat eksperine müracaattan kullanılmamalıdır. Ekinezya, çocuklarda cilt de döküntü riskinde artışa neden olabilir, bu yüzden 12 yaşın altındaki çocuklarda sık kullanılması önerilmemektedir. Ayrıyeten, altta yatan rastgele bir sıhhat durumunuz varsa yahut rastgele bir ilaç kullanıyorsanız, ekinezyayı kullanmadan evvel sıhhat uzmanınıza danışmanız en güzelidir.

Kadinvekadin

http://www.kadinveka

din.net/soguk-alginligina-dogal-tedavi-ekinezya.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

TesirBeğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

55
15 shares, 55 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğuk algınlığına doğal tedavi: EkinezyaBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin