Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın faydaları


Kış aylarında kuruyan cildinizi kendine getirmek tıpkı vakitte artan kızarıkları ortadan kaldırmak için şık bir kış banyosu yapabilirsiniz ...


Kış aylarında kuruyan cildinizi kendine getirmek tıpkı vakitte artan kızarıkları ortadan kaldırmak için şık bir kış banyosu yapabilirsiniz. Pekala kış banyosu nedir ve nasıl yapılır? Kış banyosu yapmanın cilde ve vücuda yararları nelerdir? bütün ayrıntılarıyla kış banyonun yararlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kış aylarında cildin nem nispetinin düştüğü ve soğuk havanın tesiriyle cildiniz de vakit zaman meseleler görülebilir. Bu tenmeseleleri umumiyetle kuruluk, kızarıklık, lekelenmeler velev tencilt sinde pul pul dökülmeler olma ihtimali daha yüksektir. Kış banyosunu başka banyolardan ayıran özellik ise, büsbütün vücuttaki mikropları temizleyerek ciltyüzeyinin yumuşacık olmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak). Kışın oluşan bu ciltsorunlarını ortadan kaldırmak için hoş bir kış banyosu yapmaya ne dersiniz? Adım adım meskende kış banyosu yapmanın püf noktalarını birebir hengam cilde güzel gelen bu kış banyosunun yararlarının ne olduğunu haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

BANYO YAĞLARI KULLANIN

Sıcak duş cildin şiddetli kurumasına neden olarak farklı tenreaksiyonlarına neden olabilir. Bu durumda banyo yaparken hem kokusu hoşunuza gidecek hem de vücudunuzun nem kazanmasına sağlayacak banyo yağlarını kullanabilirsiniz.

BAKIM MASKELERİNİ İHMAL ETMEYİN

Kendinize kış aylarında hoş bir ritüel oluşturarak meselesiz bir mevsim geçirebilirsiniz. Gözeneklerin buhardan yeterlice açılacağı ve cildin eseri özümsemeye hazır hale geleceği bu seansta cilde içten dışa bakım yapan, yatıştıran ve cilt nlemesine nemlendiren bir maske uygulayabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR KULLANABİLİRSİNİZ

Kış banyosu yaparken dışarıdaki soğuk havanın istenilmeyen kuvvetini yok edecek tüm vücudunuzu dinlendirecek beğenilen kokan bir mum yakabilirsiniz.

DOĞAL SABUNLARI TERCİH EDİN

Kışın hassaslaşan cildiniz için hususî temizleyiciler kullanmakta yarar var. Yüzünüze uygulayacağınız eserler cildinizin hassas olduğu

günlerde itinayla seçilmesi gerekir. Yüzünüze ne kadar düzgün bakıyorsanız ve soğuk iklimde nemi ondan koparmayacak eserler tercih ediyorsanız, tıpkı itinası vücudunuz da göstermelisiniz. Bu yüzden kış banyonuz için bakım yapan ve cildi ekstra nemlendiren temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Yasemin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın faydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin