Sülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileri


Son yıllarda kozmetik bölümünü alt üst eden birebir devranda satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, münhasıran boyalı saçlara sahip ...


Son yıllarda kozmetik bölümünü alt üst eden birebir devranda satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, münhasıran boyalı saçlara sahip olanların gözdesi oldu. Daha sağlıklı, şık ve alımlı görünen saçlara sahip olmak için kesinlikle sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuan konusunda merak ettiğiniz tüm soruların karşılığı metnimizde bulabilirsiniz.

Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı sıra uygulandığında köpürmeyen, öteki şampuanlara nazaran daha yumuşak bir his bırakan bir bakım eseridir. Bebek şampuanlarının hiçbirinde yan almayan sülfat; saç cilt si ile temas ettiğinde cilt yi tahriş ederek, vakitle saç cilt sindeki bu tahrişlerin farklı meseleleri beraberinde getirmesine neden oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha kısa bir müddet içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden hoşlansak da aslında sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza bilmeden de olsa zarar vermiş oluyoruz. Yumuşak dokusu ile ön plana çıkan, öbür ucuz şampuanlara nazaran daha kaliteli olan sülfatsız şampuanlar ise saçlarımızı besleyerek, dış etmenlere karşı koruyor. Birebir vakitte büsbütün organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı nemlendiriyor, besliyor ve kuvvetlendiriyor.

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE YARAR?

Ekseriyetle Hindistan cevizinden elde edilen bir husus içeren sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların bilakis saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, büsbütün bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor. Yumuşak formülleri sayesinde sert olmadıkları için saçlarımızdaki kırılma, kopma, yıpranma, kuruma veaynısı(bezneri). saç sorunlarını de en aza indiriyor.

Tıpkı devirde saçlardan pratiklıkla arınan bu şampuanlar; saçlara yumuşak bir doku kazandırarak, saçların daha rahat bir biçimde taranabilmesine imkan tanıyor. Bu yüzden bilhassa kuru, yıpranmış, ekstra bakıma gereksinim duyan saçlarından şikayetçi olan İnsanlerin kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmaları gerekiyor.

EN DÜZGÜN SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı / 54,90 TL

Büsbütün bitkisel temizleyici unsurlar içeren Yves Rocher eserlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben üzere kimyasallar bölge almıyor. Bilhassa organik beyaz acı bakla veaynısı(bezneri). bitki tohumlarındaki varlıklı protein özlerinin kullanıldığı Yves Rocher Low şampuan; saç cilt sindeki kan dolaşımını uyararak, saçları besliyor, sağlıklı saç köklerinin çıkmasını destekliyor. fazla ölçüde protein içeren Yves Rocher eserleri; saçlara keratin yüklemesi yaparak, saçların daha güçlü, canlı ve hacimli görünmesine aracılık ediyor.

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 68,90 TL

Yerkürenin en tanınan saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin eserlerinin hiçbirinde sülfat bulunmuyor.

-Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 41,90 TL

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım maradele(adele(kas))ı OGX’in bu eseri; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor. Saçlara hacim ve dolgunluk katan bu eser; birebir hengamda saçlarda kolajen tesir göstererek, yeni kök hücre oluşumunu destekliyor. Saç cilt sindeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, saçların daha süratli ve gür bir halde uzamasına yardımcı oluyor.

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi / 33
,95 TL

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri sayesinde saçları hiçbir biçimde aşındırmıyor ve kurutmuyor.

Yasemin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin