Kolajen içeren cilt bakım ürünleri nasıl kullanmalı

Hepimizin cildinde doğallıkla bulunan, ama 30'lu yaşlardan itibaren azalmaya başlayan kolajen proteini, Kore kozmetiği, yani K-beauty ...


Kolajen içeren cilt bakım ürünleri nasıl kullanmalı

Hepimizin cildinde doğallıkla bulunan, ama 30’lu yaşlardan itibaren azalmaya başlayan kolajen proteini, Kore kozmetiği, yani K-beauty yerküresinin da olmazsa olmaz içeriklerinden biri. Hoşluk markalarından Mizon’un derlediği, kolajen serisi ile ilgili öne çıkan faydalar…

cilt bakımında kolajen tesiri

Kolajen olmadan sağlıklı ve canlı bir tenhayal edemeyiz. Bunun da en büyük sebebi, kolajenin zati vücudumuzda hali hazırda saç, cilt , tırnak, eklem, diş, bağ dokuları ve kemik üzere birçok mekanda bulunan çok değerli bir protein olması. Bununla da kalmayıp cilde parlaklık ve sıkılık, kemik ve adele(adele(kas))lara ise esneklik kazandırması. Vücut dokularını tıpkı bir tutkal üzere bir arada tutan kolajenin azalması demek, daha az sıkı, daha mat, daha sıhhatsiz bir tengörünümü demek. Bu can sıkıcı durum yaşlılıkla sahih orantıda ilerliyor. Biz yaşlandıkça cildimizde de kolajen eksikliği belirtileri kendini göstermeye başlıyor.

Kolajen desteği nedir

Özetle, kolajenin yaşlandıkça takviye olarak alınması gereken bir hususa dönüştüğünü söyleyebiliriz. Cildimizi yaşlanma aksisi bir zırhla kuşatmak, elastikiyetinin korunmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak) ve hücre yenilenmesine yardımcı olmak için kullanabileceğimiz pek çok kolajen desteği var. Bu gayeyle öncelikle beslenmemize kolajenden güçlü C vitamini içeren meyveleri ve yeşil zerzevatları, A vitamini ve Omega 3 içeren azıkları ve likopen ve sülfürden güçlü besinleri katabiliriz. Kullanabileceğimiz en tesirli bakım metotlarının başında ise, gündüz ve gece tenbakımı rutinine katabileceğimiz kolajen kremi, kolajen serumu, kolajen toniği ve ampul üzere eserler geliyor.

Kolajen içeren ciltbakım eserlerinin yararları

– Yaşlanma belirtilerini hafifletir, cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

– Cildin elastikiyetini kazanmasına destek olur.

– Cildin tekrar yapılanmasını sağlar, sivilce, yara izi ve akne üzere problemlerin düzelmesine ekte bulunur.

– Sıkılaştırıcı özelliği selülit oluşumunun önüne makbul.

-cilt bakımında kolajen eserleri

cilt bakımında hangi kolajenli eserlerden yararlanabilirsin

Kolajen tonik: Tonik, tentemizliğinin akabinde nizamlı bir biçimde kullanıldığında cildi sıkılaştıran ve gözeneklerin toparlanmasını sağlayan çok kişisel bir ciltbakım eseri. Tonik seçimini kolajen içeren eserlerden yana kullanarak, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltıp cildinin daha pürüzsüz ve parlak hale gelmesine yardımcı olabilirsin.

Sıkılaştırıcı kolajen göz kremi: Münhasıran hassas ve ince kırışıklıklara sahip bir göz çevren varsa, yüzüne nemlendirici sürmeden evvel sıkılaştırıcı bir göz kremi kullanarak kolajenin gücünden yararlanabilirsin.

Sıkılaştırıcı kolajen kremi: Hem gündüz hem de gece bakımında, cildini nemlendirmek, sıkılaştırmak ve yaşlanma belirtilerine karşı korumak için, içeriğinde ağır kolajen bulunan yüz kremlerinden kullanabilirsin.

Sıkılaştırıcı kolajen ampul: Maske pratiği öncesi ya da esans sonrasında, içeriğinde zenginleştirilmiş marine kolajen bulunan destek ampullerinden de kullanabilir, yorgun cildine canlılık ve sıkılık katabilirsin.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadi

n.net/kolajen-iceren-cilt -bakim-urunleri-nasil-kullanmali.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kolajen,cilt bakimm,Ürünler


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kolajen içeren cilt bakım ürünleri nasıl kullanmalıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin