Saç boyaları meme kanserine neden oluyor

ABD'deki akademik Milletlerarası amansız hastalık(kanseer) Mecmuası'nda göğüs kanseriyle ilgili yeni bir çalışma yayımlandı. Kullanılan saç ...


Saç boyaları meme kanserine neden oluyor

ABD’deki akademik Milletlerarası amansız hastalık(kanseer) Mecmuası’nda göğüs kanseriyle ilgili yeni bir çalışma yayımlandı. Kullanılan saç boyalarının göğüs kanseri riskini artırdığıyla alakalı çalışma yapıldı. Ailesinde göğüs kanseri olan yaklaşık 50 bin bayanın üzerinde yapılan bu çalışmada makul aralıklarla saçını boyatan bayanlarda göğüs kanseri riskinin yaklaşık yüzde 9 çokça olduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık 5 binin üzerinde kimyasal unsur bulunuyor

Saç boyalarının içeriğinde yaklaşık 5 bin kimyasal husus bulunuyor. Avrupa ve ABD’de sıhhat kuruluşlarının teklifiyle birçok husus bu eserlerden çıkarıldı. Paraben, amonyak üzere zararlı olduğu düşünülen birçok kimyasal bileşiğin saç boyalarından çıkarılması önerildi. Bunların çıkarılmış olması ise tek başına kanseri önleyeceği manasına gelmiyor.

Organik saç boyaları daha inançlı gözüküyor

Amerika’ da yapılan araştırma hakkında konuşan Prof. Dr. Uğur Coşkun, “Şu anda ‘Şu saç boyası kullanılsın, şu saç boyası uygundur, şu özelliği olanlar düzgündür.’ demek mümkün değil. Yurt dışında da bu türlü bir şey kelam konusu değil. Teorik olarak organik saç boyaları daha inançlı gözüküyor. ‘Organik saç boyaları daha yeterlidir.’ deniyor fakat piyasada tam olarak organik bir saç boyasının olması mümkün değil. Kesinlikle bunlar da birtakım kimyasal hususlar içeriyor. Kalıcı olmayan saç boyaları için risk olduğunu söyleyemeyiz. Kalıcı saç boyalarında uygulanan birtakım tekniklerle saçların üzerindeki bariyer açılıyor ve boyanın saçların içerisine geçmesi sağlanıyor. Esasen bu geçtikten sonra saç boyaları kanser riskinin fazlalaşmasına neden olabiliyor. Göğüs kanseri riski olan hastaların bu bahisle ilgili hekimleriyle irtibata geçmeleri gerekiyor. Bu boyayı uygulayan kuaförlerin kendilerinde mesane kanserinin daha çokça olduğuna dair çalışmalar da var.” diyerekcilt effüs yoluyla yahut temas yoluyla kimi kimyasalların vücuda girmesinin kansere sebep olabileceği konusunda da uyardı.

Kadinvekadin

http://www

.kadinvekadin.net/sac-boyalari-meme-kanserine-neden-oluyor.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Saç Boyaları,Saç,Risk,Kimyasal,amansız hastalık(kanseer),Meme amansız hastalık(kanseer)i


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç boyaları meme kanserine neden oluyorBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin