Yaban mersinin cilde inanılmaz faydaları nelerdir? Yaban mersini ile yapılan cilt bakım maskeleri


Memleketimizde çok çokça bilinmeyen fakat yerküre mutfağında çok ziyade mekanı olan yaban mersini birçok el kreminin içerisinde konum alıyor ...


Yaban mersinin cilde inanılmaz faydaları nelerdir? Yaban mersini ile yapılan cilt bakım maskeleri

Memleketimizde çok çokça bilinmeyen fakat yerküre mutfağında çok ziyade mekanı olan yaban mersini birçok el kreminin içerisinde konum alıyor. Kokusuyla kendine hayran bırakan yaban mersininin cilde yararları olduğunu biliyor muydunuz? Mütehassısların araştırmaları sonucunda elde ettiği haberlere nazaran yaban mersininin cilde inanılmaz yararları bulunuyor. Evet bu yararlar neler? Yaban mersini cilde nasıl uygulanır? Öğrenmek için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yaban mersini, Fundakiller familyasına ilişkin olan ve ılıman iklimlerde yetişmeye tutarlı üzümsü bir meyve çeşididir. çağımızda daha çok dondurma, pasta ve şekerlemelerde kullanılan yaban mersini tertipli bir formda tüketildiğinde herhangi bir zararı yahut yan tesiri yoktur. Yörelere nazaran çalı çileği, çoban üzümü, lifora, kuş üzümü üzere isimlerle de bilinen yaban mersini, memleketimizde Karadeniz nahiyesinin en yüksek alanlarında yetişmektedir. İçerisinde A,C,E,K vitaminleri barındıran ve tesirini kısa müddette gösteren yaban mersini bağışıklığı zorlendirici tesirleri bulunmaktadır. Antioksidan özelliğiyle marazları düzgünleştirici özelliği bulunan yaban mersinini sağlıklı beslenmek isteyen şahıslar de tüketebilir. Bir orman meyvesi olan yaban mersini damardan kalbe, böbrek illetlerinden kemik hastalıklarına kadar yararları bulunuyor. Şimdilerde el kremlerinin içerisinde bulunan yaban mersini kokusuyla da adeta parfüm niyetine kullanılıyor. Hal bu türlü iken mütehassıslar yaban mersini hakkında bir araştırma yaptı. Yapılan bu araştırmada taze yahut kurutulmuş, sade yahut farklı bir besinle karıştırılarak tüketilebilen yaban mersininin cilde birçok yararı olduğu ortaya çıktı.Gelin yaban mersinin cilde yararları inceleyelim…

Yaban mersini içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin yağ seviyesini düzenler. Bu sayede daha sağlıklı cilde sahip olmanızı kısa müddette sağlar.Şayet yaban mersini ile ilgili ciltbasıncım maskesi yapmak isterseniz yarım su bardağı Yaban Mersinini bir çorba kaşığı zeytinyağı ve naturel çiçek Doğal çiçek balııııla pürüzsüz olana kadar karıştırın. 20 dakika boyunca uygulayın ve ılık su ile yıkayın. Direkt ciltkuruluğu, akne ve nem istikrarının korunması için cildinize gereken nemi sağlayacaktır.

Yaban mersini barındığı antioksidanlarla ildimizdeki kırışıklık, zarar(zarar(hasar)) ve bozulmalara neden olan bağımsız radikalleri pürüzler ve cildinizi korur. Cildimizin renk tonunu düzenleyen, daha çok sağlıklı ve daha çok genç kalmasını sağlayan yaban mersinini meyve reyonlarında ve marketlerde kuru olarak satın alabilirsiniz.

fazla ölçüde A, C ve K vitaminleri taşıyan yaban mersini meyvesi, cilt te iltihapların oluşumunda engelleyici nitelik taşır.Kılcal damarları güçlü hale getiren bu meyve, kolajen üretimini güzel bir halde hızlandırır.

YABAN MERSİNİ İLE YOĞURT MASKESİ

MATERYALLER

10 tane yaban mersini
1 yemek kaşığı ölçüsünde yoğurt

YAPILIŞI

Çatalla yaban mersinlerini ezip, üzerine yoğurt ekleyin.Temizlenmiş olan yüzünüze ve boynunuza hazırladığınız karışımı uygulayın. 15 dakika bilave ederek ılık suyla durulayın.

YABAN MERSİNİ, Doğal çiçek balıı VE ZEYTİNYAĞI MASKESİ

GEREÇLER

Çeyrek bardak ölçüsünde yaban mersini
1 yemek kaşığı ölçüsünde naturel çiçek Doğal çiçek balıııı
1 yemek kaşığı ölçüsünde zeytinyağı
1 çayy adele(kas)ıgı ölçüsünde toz şeker

YAPILIŞI

bütün materyalleri blender ile birlikte çok ak

cı olmayacak halde karıştırın. Duru olan cildinize bu karışımı şıkça sürün. Ovalayarak 10 dakika bekletin.

Ilık su ile durulayın. Daha sonra soğuk su ile bir şok uygulayın.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaban mersinin cilde inanılmaz faydaları nelerdir? Yaban mersini ile yapılan cilt bakım maskeleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin