Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?


Detoks vücudun temizlenmesine yardımcı olurken farklı meydanlarda da kullanıldığında cilt nlemesine bakım ve sağlıklı görünüme yol açar. Son ...


Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?

Detoks vücudun temizlenmesine yardımcı olurken farklı meydanlarda da kullanıldığında cilt nlemesine bakım ve sağlıklı görünüme yol açar. Son yıllarda saç bakımında kullanılan detoks sistemi adeta cansız, bakımsız ve kabarık saçların harika görünmesine yardımcı oluyor. Siz de saçlarınızın pratik biçim alması ve süratli uzamasını istiyorsanız saçlarınıza cilt nlemesine tesir sağlayan detoks yapabilirsiniz. Pekala saç detoksu nasıl yapılır? Merak edenler için detaylar haberimizde…

Uzun mühlet ısılı süreç, sık sık boyamada ya da şampuanların içerisinde bulunan sülfat sebebiyle saçlarınız yıpranmış, kuvvetsüz ve cansız görünebilir. Gün içinde ya da haftada bir kere yapılan saç bakımı bir müddet ehliyetli üzere görünse de saçlarınız çabucak eski halini geri alır. Stres, hava kirliliği üzere nedenlerden ötürü oluşan saç toksinlerini bir an evvel yok etmek, parlak, canlı ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız saç detoksunu kesinlikle tercih etmelisiniz. Saç cilt sinden uçlara kadar tesir sağlayan tıpkı vakitte pratik pratik uzamasına neden olan saç detoksu dökülme, kepek yada egzama üzere problemlerinde önüne geçiyor. Kuaförlerin 100-200 TL arasında bir fiyata yaptıkları saç detoksu sürecini meskeninizde yapmaya ne dersiniz? Üstelik külliyen doğal içerikli tekliflerle yapılan bu süreç katiyetle saça zarar vermiyor.  Bilirkişi kuaförlerin önerdiği saç detoksu adım adım hazırladığımız metinde bulabilirsiniz.

SAÇ DERİSİNİ TEMİZLEYİN

Kepeksiz ve saf bir saç cilt si, saçlarınızın daha süratli uzamasını sağlar. Birebir hengamda berraklı ve bakımlı bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle saç cilt nizdeki meyyit cilt leri ve saç cilt sine sinmiş yağları temizlemek için selenyüm sülfür, salisilik asit ve pritiyon çinko içeren bir şampuanla yıkayın. Bu adımı umumiyetle kuaförler kullanır, sizler de kozmetik marketlerden bu şampuanı bulabilirsiniz.

SAÇ KURUTMA MAKİNESİ KULLANMAYIN

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi ile saçları kurutmak, saç uçlarınızın kırılmasına yahut cansız görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden havlu yardımıyla kurumasını sağlayın. Bu adımı yaparken sabırlı olmaya çalışın. Zira saçlara en büyük zararı kurutma yahut ısılı süreçler veriyor.

ZEYTİNYAĞI MASAJI YAPIN

Yıpranan saçlarınızı kısa müddette sağlıklı hale getirmek için zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Has zeytinyağı saça bakım yaparken tıpkı vakitte arındırıcı özellikte taşıyor.1 çorba kaşığı zeytinyağını mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Daha sonra kuru saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

ÇAY AĞACI YAĞI MUCİZESİ

naturel antifungal içeren çay ağacı yağı saç cilt lerilerindeki kepeklerin gicilt lme

sine birebir yardımcı oluyor. Mütehassıs dermatologların önerdiği çay ağacı yağları saç köklerinde bulunan sivilcelerinde yok olmasında büyük rol oynuyor. Bu yüzden 5 damla çay ağacı yağı ile baş cilt nize masaj yapın ve 5 dakika bekletin. Ilık su ile durulayabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin