Sirkenin saça faydasına yok artık diyeceksiniz


Türk mutfağının enfes sosları arasında taraf alan sirke; salatalara, hamur işi tanımlara ve birtakım tanımlara mükemmel bir lezzet katıyor ...


Türk mutfağının enfes sosları arasında taraf alan sirke; salatalara, hamur işi tanımlara ve birtakım tanımlara mükemmel bir lezzet katıyor. naturel bir şifa olan sirke, hem üzümden hemde elmadan yapılabiliyor. Yapılan bu sirkenin cilde ve saçlara inanılmaz yarar sağladığını biliyor muydunuz? Sivilcelerin baş düşmanı olan sirke hakkında bilinmeyen yararları sizler için derledik.

Salamura hazırlıklarının en kıymetli adımı olan sirke, son devirlerde zayıflamaya olan tesiri ile gündeme geldi. Sonrasında eksperlerin araştırma yaptıkları sirke hakkında mükemmel detaylar ortaya çıktı. Yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak yahut salamura üzere esirgeyici olarak kullanılan su, asetik asit ve doğal aromalar içeren sirke, yoğun asitli meyvelerden üzüm yahut elma veaynısı(bezneri). olmaktadır. Özellikle elma sirkesi, lif açısından zengindir ve hazıme yardımcı olmaktadır. Birebir devirde bağırsaklara yapışarak; kolesterol emilimini engelliyor. B12, folik asit eksikliğini gideren sirke ağız kokusuna, diş eti ve diş sıhhatine olumlu tesir göstermektedir.

ELMA SİRKESİNİN SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Elma sirkesiyle günlük saç bakımınızı yapabilirsiniz. Mütehassısların araştırmalarına nazaran sirke saça parlaklık vererek, meyyit cilt lerin atılmasını sağlıyor. Bu sayede kepekten de kurtulmuş olursunuz. Yaz aylarında kullanıldığında “sirke saç rengini açar mı?” sorusu akıllara geliyor. Deneyenlerin tecrübelerine nazaran sirke saç rengini açıyor. Şayet yalnızca bakım yapmak için kullanacaksanız bir çay bardağı su ile elma sirkesini seyreltmelisiniz. İçerisine bir ölçü tuz ek edip karıştırın. Önümü saçınıza uygulayıp 1 saat bekletin. Soğuk suyla durulayabilirsiniz.

Elma sirkesi saçın uzamasında büyük rol oynayan doğal eserler arasında konum alıyor. İçerisindeki 2.9 pH nispeti sayesinde saçınızın kısa vadede uzamasını sağlar. Tıpkı devranda saçların UV ışınlarından ötürü zarar gören yerlerini onarır. Bir rutin içer

isinde saça uygulanan sirke cilt deki kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede dökülmelerinde önüne geçiyor.

Sirkenin içerisinde bulunan pektin, potasyum, malik ve asetik asit sayesinde saç cilt sinde bulunan kaşıntı ve kepeğe neden zararlı bakteri ve mantarları geçirir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sirkenin saça faydasına yok artık diyeceksinizBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin