Evde kolay gözenek temizleme kürleri


cilt teki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için hanede hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen kolay maske ...


Evde kolay gözenek temizleme kürleri

Cilt teki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için hanede hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen kolay maske tanımları nelerdir? Hatunların son yıllarda en büyük ciltsorunları haline getirdikleri ve uğruna birbirinden farklı eserler kullandığı gözenek temizlenin olağan yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin belli başlı yerlerinde bulunan gözenekler, makyaj âlâ temizlenmediğinde, yanlış eserler kullanıldığında yahut şiddetli makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da leke üzere dertlerle karşılaşmanızı sağlayabilir. Münhasıran duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında tenüzerinde delikler ya da sivilce üzere sıkıntıların görülme mümkünlüğü çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene kesiminde bulunan gözenekleri doğal prosedürlerle temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Bilirkişilerin yaptığı açıklamalara nazaran ciltüzerine kimyasal içeren eserler uygulamak bir sorunu yok ederken diğer sorunlara yol açmasına imkan sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri cilt nlemesine temizlemek istiyorsanız hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit orantısı hayli yüksek olan doğal elma sirkesi cildin ziyade yağdan arınmasına yardımcı olarak cildin üst tabasında biriken kirlerin şıkça temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şayet siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra büsbütün organik olan elma sirkesi ile bilhassa sivilceli ortamlara pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gidermek için tasarrufu revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çayy adele(kas)ıgı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Akabinde cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MAYDANOZ MASKESİ

cilt ve vücut sıhhati açısından yararlı besinlerden olan maydanoz, gözeneklerin ak tutulmasına imkan sağlar. cilt teki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 kol ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH istikrarını düzenlemeye yardımcı olurken cildin cilt nlemesine kadar temizlenmesine yardımcı olan eserlerden biridir. Ak cilde uygulandığında genç, sağlıklı parlak g

rünmesini sağlayan karbonat tıpkı devirde pürüzsüz olmasına da imkan sağlar. 2 çayy adele(kas)ıgı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. formülı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve akabinde nemlendirici sürün.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde kolay gözenek temizleme kürleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin