Kışın enerjinizi yükseltecek 6 besin

Kışın hem vücudumuzun kuvvetini yükseltmeye hem de tok tutmaya yardımcı olan besinleri anlatan Beslenme ve Diyet Kompetanı İpek Ertan, bu ...


Kışın hem vücudumuzun kuvvetini yükseltmeye hem de tok tutmaya yardımcı olan besinleri anlatan Beslenme ve Diyet Kompetanı İpek Ertan, bu besinlerin tıpkı devirde tatlı isteğinin de önüne geçebileceğini söyledi.

Somon

Somonun en bilinen özelliği omega 3’ten güçlü olması. Lakin son yıllarda yağda eriyen bir vitamin türevi olan ve çok zorlü bir antioksidan özelliği olan aksaksantinden de somonun çok varlıklı olduğu bulundu. Aksaksantin gençleştirmekten tutun bağışıklığı kuvvetlendirmesine ve kuvvet metabolizmasına kadar bir çok konumda vücudumuzu olumlu mealde destekliyor. Haftada 1 kere 150-200 gr somon tüketmekte yarar var. Ama naturel çiçek Doğal çiçek balııııığın arı denizlerden elde edilmiş olması çok değerli.

Ceviz, fındık, badem

Hem omega 3 içeriğinin yüksek olması hem de B12’den varlıklı olması kuruyemişlerin kuvvet veren yiyecekler içinde değerli biryerde olmasını sağlıyor. Birebir devranda magnezyum ve demirden de güçlü olan ceviz, fındık ve bademi taze olarak her gün 1 avuç tüketebilirsiniz.

Nar

Nar, kış meyveleri içinde hem C vitamininden çok varlıklı hem de gücümüzü artıran bir meyve. Kış aylarında haftada bir kaç kere tüketmekte yarar var. Ama nizamlı antihipertansif ve diüretik ilaç sahaların tüketmemesi gerekiyor.

Al et

Al et demir içeriği yüksek ve insan vücuduna biyoyararlılığı en yüksek demiri içeren bir besin. Demir kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n yapısında bulunuyor. Devletimizde mahsusen bayanların bir birçoklarında demir eksikliğine bağlı kansızlık sıklıkla görülüyor. Vücutta kuvvet düşüklüğüne de yol açan değerli bir sıhhat sorunu olan kansızlığa karşı, haftada 3 defa birer porsiyon et tüketin. Al et, vücudun enerjik olmasına da ek sağlıyor.

Lahana

naturel su atıcı özelliği ile esasen diyetlerin vazgeçilmezi olan lahana bu özelliği ile kuvvet veren besinler arasında mekan alır. Ödemin azalması, dolaşımın hızlanması, hasebiyle zor harcamasının fazlalaşması demektir. Tam da mevsimin zerzevatı olması sebebi ile haftada en az 1 defa lahanayı tüketmekte yarar var.

Yulaf

Yulaf posa içeriği yüksek bir besin olduğundan kompleks karbonhidratı olan bir tahıl. Başka bir çok tahıla nazaran yavaş kana karışması sayesinde insülin salınımı artmıyor. Kan şekeri süratli yükselip düşmediğinden de kuvvet veren besinlerin arasında mahal alıyor. Başkaca içerdiği betaglukan sayesinde hazım sisteminin güzel çalışmasını sağlayarak kuvvet üretimine ekte bulunan yulafı, haftada 2-3 sefer kahvaltı mahalline yahut ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Kadinvekadin

http://www.kadinv

ekadin.net/kisin-enerjinizi-yukseltecek-6-besin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

zor,Besin,Kan,Demir,Zengin,Haftada


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kışın enerjinizi yükseltecek 6 besinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin