Bu mucize bakliyat böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelliyor!

ilk sefer Antik Yunan'da yetiştirilen ve geliştirilen tıpkı devirde Roma fasulyesi olarak da isimlendiren barbunya lif bakımından zengindir. Bu ...


Bu mucize bakliyat böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelliyor!

ilk sefer Antik Yunan’da yetiştirilen ve geliştirilen tıpkı devirde Roma fasulyesi olarak da isimlendiren barbunya lif bakımından zengindir. Bu sebeple barbunya, diyet eksperlerinin hastalarına hazırladıkları listelerde konum alır. Yağ orantısı az, protein bakımından ise zengindir. Bir tabak barbunya vücudun gereksinimi olan proteinin yüzde 50’sini karşılar. Et tüketmeyi sevmeyen kimseler için de hayli ülkü bir besindir. Barbunyanın en değerli yararlarından biri ise böbreklerdeki taş ve kum oluşumuna köstek olmasıdır. İşte barbunyanın daha evvel duymadığınız faydaları!

Antioksidan aslı

Lif ve antioksidan maddeler içeren barbunya, yemeklerde tüketildiğinde vücuttaki zararlı hususların atılmasını pratiklaştırmaktadır. Bu özelliği ile vücudunu arındırmak isteyen ve sağlıklı yaşamayı planlayanların ilgisini çeken bir besin oluyor.

Böbreklerde kum ve taş oluşumuna karşı

Barbunyanın güçlü antioksidan özelliği sadece kuvvet sağlamaz tıpkı devranda böbreklerde taş ve kum oluşumunu da ketler. Oluşmuş olan kum ve taşın ise kısa müddette ağrısız bir formda atılmasını sağlar.

Hücreleri yeniler ve onarır

Barbunya ciltgözelerini(gözelerini(hücrelerini))n süratlice onarılmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tadır. Sistemli halde barbunya tüketerek, cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmak çok pratik olacak. zarar(hasar) gören dokuların da kısa vadede onarılmasını, barbunya içinde mahal alan vitamin ve mineraller sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tadır.

Bağışıklığı zorlendirir

Gelişme çağındaki çocukların ve gebelik periyodundaki hatunların barbunya tüketmesi, bağışıklık sistemini koruyacaktır. Barbunyaya hayatınızda mekan verdiğinizde, vücut direnciniz de artacaktır. sıhhatli bir vücut için barbunya ile tanışmak kıymetli.

amansız hastalık(kanseer) gözelerini(hücrelerini) Pürüzler

Barbunyanın antioksidan bir besin olduğunu tabir etmiştik. Artık bu tarifi biraz daha açmak gerekecek. Günümüzün en büyük hastalığı kanserden korunmak için öğünlerinize barbunya ekleyebilirsiniz. Barbunya kanserli hücrelerin yayılmasını ve büyümesini önleyecek kadar sıhhat dostudur.

Protein menşesi

Et yemeyenler için bir alternatif de barbunya oluyor. Barbunyada bulunan proteinler, vücudun gereksinimi olan protein miktarını karşılıyor. Et yanına tercih edebileceğiniz baklagiller arasında barbunya da size el sallayacak.

Vitamin deposu

Marazlardan uzak ve güçlü bir yaşam için sağlıklı beslenme listenize barbunyayı da ekleyebilirsiniz. zor veren besinler listesinde üst sıralarda bölge alan barbunya, sporcu beslenmesinde de dikkat çekiyor. fazlaca vitamin alabileceğiniz bu baklagil, kuvvet kaynaklarınızdan biri olacak!

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/barbunyanin-faydalari-neler-bobre

klerde-tas-ve-kum-olusumunu-engelliyor-5e09a4096b01ff607f2b01d0

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Barbunya, ,Protein


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu mucize bakliyat böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelliyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin