Doğal güzellik iksiri: Hint yağı

Hint yağı Kleopatra'nın en sevdiği hoşluk eserlerinden biriydi. Hint yağı tohumları Antik Mısır'da doğal yumuşatıcı, hoşluk eseri ve ilaç olarak ...


Doğal güzellik iksiri: Hint yağı

Hint yağı Kleopatra’nın en sevdiği hoşluk eserlerinden biriydi. Hint yağı tohumları Antik Mısır’da doğal yumuşatıcı, hoşluk eseri ve ilaç olarak kullanılıyordu. Kimyasal eserlerden kaçınmak için bu çok eski eseri kullanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte başlıyoruz.

Akne oluşumunu köstekler

Çok yağlı ciltakneyi tetikler. Bununla birlikte, piyasadaki birden fazla sıklık eseri cildimizi kurutur, sonuç olarak kendini nemlendirmek için daha ziyade yağ üretir. Akne ortaya çıkar. Öte yandan hint yağı, cildin doğal neminin restorasyonuna yardımcı olan yağ asitleri içerir. Yuvarlak bir hareketle yüzünüze hint yağı sürmeye çalışın, gece boyunca bırakın ve sabahları ılık suyla durulayın.

zarar(hasar)lı hücreleri onarır

Hint yağı, zarar(zarar(hasar))lı ciltgözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yenilemeye yardımcı olur. Yanıklar, yara izleri ve velev çatlaklar için kullanılabilir. . Başkaca antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve kan akışına yarar sağlar. Birçok güneş koruyucuda kullanılır, zira SPF bedeli yaklaşık 6’dır.

Saç dökülmesini önler

Dışarıdan saçımızı besler, saç esnekliğimizi arttırır ve kırılmayı azaltır. Gelgelelim bundan da öte, saç köklerimizi daha güçlü hale getirir ve risinoleik asit ismi verilen bir bileşikle saç dökülmesini önler. Ayrıyeten kepek semptomlarını da azaltır. Saç cilt nize haftada birkaç defa hint yağı ile hafifçe masaj yapın, akabinde olağan şampuanınızla yıkayın.

Kırışıklarla uğraş eder

Belli başlı nahiyelere birkaç damla hint yağı uygulayın. Cildin yaşlanmasını yavaşlatan kolajen üretimine yardımcı olur. Yağ asitleri sebebiyle nemlendirme özelliklerine sahiptir ve tıpkı devirde yeri nemlendirir ve yumuşak fiyat.

Kuruyan dudakların nem istikrarını sağlar

Çatlamış dudakları rahatlatmak ve düzgünleştirmek için hint yağı da kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza az ölçüde uygulamayı deneyin. E vitamini, mineraller ve yağ asitleri üzere son kademe besleyici bileşenleri sebebiyle, nahiyenin süratli bir biçimde güzelleşmesine ve nem istikrarını geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Parmağınızla direkt dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Çatlamış topukları tedavi eder

Nemlendirici özelliği ile hint yağı kuru cildi besler ve pullu yerlerde nemlendirmeyi geri kazandırır. Başkaca nasırları ve çatlamış topukları tedavi etmenize yardımcı olabilir. Birkaç yemek kaşığı yağı ılık suyla karıştırın ve nasırlarınızı içine batırın. formül doğal bir tenyağı olarak işlev görecektir.

naturel manikür sağlar

Antifungal ve antibakteriyel özellikleri sebebiyle hint yağı, sağlıklı ve güçlü büyümeyi teşvik etmek için olağanüstü bir tırnak ve kütikül tedavisi olarak kullanılabilir. Piyasada hint yağı içeren birçok tırnak eseri vardır, lakin direkt tırnaklarınıza birkaç damla uygulayabilir yahut ılık suda seyreltebilir ve tırnaklarınızı haftada birkaç defa ıslatabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirir

Hint yağı doğal bir nemlendiricidir ve kuru eller için en uygun ilaçtır. Cildimizin birinci tabaadele(adele(kas))ının su kaybını önlemesine yardımcı olan risinoleik asit ismi verilen bir yağ asidi içerir. Ayrıyeten badem yahut hindistancevizi yağı üzere vesair yağlarla birleştirebilir ve elleriniz ve yüzünüz için nemlendirici bir destek oluşturabilirsiniz.

Kirpikleri besler

Bir araştırma, hint yağının saçın güçlü büyümesine yardımcı olduğunu ve tıpkı şey kirpikler için de makbul olduğunu göstermiştir. Daha evvel de belirtildiği üzere, yüksek seviyelerde trigliseritlere ve kirpikleri nemlendirmeye ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan bir prostaglandin D2 inhibitörüne sahip olduğu kanıtlanan ricinoleik asit bakımından zengindir.

Saçın sağlıklı uzamasını sağlar

Saç cilt nize hint yağı ile masaj yapmayı ve sonra şampuanla her zamanki üzere yıkamayı deneyebilirsiniz. Ricinoleik asit ve omega-6 yağ asitleri sebebiyle kan dolaşımını hızlandırır, böylelikle saç

büyümesini artırır.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/dogal-guzellik-iksiri-hint-yagi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Hint Yağı,Nem,Saç,Yağ,Asit,yardım eden,naturel


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğal güzellik iksiri: Hint yağıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin