Kök hücre ile doğal yoldan meme büyütme

Göğüs büyütme tedavilerinde tercih edilen klasik silikon ve yağ dokusu tatbikleri muayyen bir mühlet sonrasında kalıcılığını yitirebiliyor ...


Kök hücre ile doğal yoldan meme büyütme

Göğüs büyütme tedavilerinde tercih edilen klasik silikon ve yağ dokusu tatbikleri muayyen bir mühlet sonrasında kalıcılığını yitirebiliyor. Kişinin yağ dokusunun kendi kök hücreleri ile zenginleştirildiği ‘adipozit kök hücre çalışması’ ile kalıcı ve doğal göğüs büyütmek mümkün. Klasik formüllere orantıyla %80’e yakın canlı dokunun canlı kaldığı kolay, göğüs kanseri cerrahisi sonrasında da tercih ediliyor. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Eksperi Prof. Dr. Ali Istek Erçöçen meme büyütmeden yanık tedavisine kadar geniş yelpazede tedavi talihi sunan kök hücreler ile doğal ve kalıcı göğüs büyütme hakkında Pudra.com okuyucuları için malumat verdi.

Kök hücre çalışması ile bayanlarda doğal ve kalıcı göğüs büyütme gerçekleştirebileceğini belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Eksperi Prof. Dr. Ali Istek Erçöçen, “Bugüne kadar yapılan göğüs büyütme ve rekonstrüksiyon operasyonlarında silikon protezler ya da yağ dokusu greft olarak kullanılıyordu. Lakin doğal olduğu için tercih edilen yağ greftlerinin uzun vadede gelgelelim yüzde 30’u canlı kalıyor, yüzde 70’i ise kayboluyordu. Hem kalıcı hem doğal olması ve doğallıktan da öte kişinin kendi dokusundan yaratılma hedefiyle kök hücre usulü üzerinde çalışılmaya başlandı. 11 yıllık sonuçlar yolun sonuçlarının başarılı olduğunu gösterdi” dedi.

Hastadan olgun hücreler mekanına öncü hücrelerin çoğaltıldığını belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Mütehassısı Prof. Dr. Ali Istek Erçöçen, “Söz konusu kolaylerin birçoklarında dokular laboratuvar ortamında çoğaltılıyor. Gelgelelim çoğaltılanlar öncü hücreler değil, olgun hücreler oluyor. Halbuki öncü hücrelerin en kıymetli özelliği enjekte edildiği ortama dönüşebilmeleridir.”

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahide yağ (adipsit) kökenli mezenkimal kök hücre tatbikleri

Yağ dokusu kişini kendi hücreleri ile zenginleştiriliyor

Kişinin kendi yağ ve kemik hücrelerinden; vücutta mevcut olan banka dokularından yararlanılarak yapılan süreç yalın üzere görünse de aslında çok kompleks olan tatbik ameliyathane koşullarında yapılıyor. Bu süreçte yağ dokusu elde etmek için hastaya liposuction yapılıyor. Kimi hastaya birebir seansta yapılan liposuction ile vücuduna kontur de veriliyor.

Göğüs büyütmeden yanık tedavisine kadar geniş yelpazede tedavi bahtı

Hastadan alınan yağ dokusu evvel kan hücrelerinden arındırılıyor ve asitliği azaltılıyor. Yıkama ve enzimatik sürecin akabinde hücreler ayrışıyor ve on dakikalık santrifüj sürecinin ahir tekrar yıkanıyor. Yaklaşık 1-saat süren bu süreçler sırasında Stromal Vasküler Fraksiyon denilen mezanşimal hücre kümesi böylelikle ayrışıyor. Bu hücreler içlerinde öncü yağ hücreleri, öncü damar ve öncü bağ dokusu hücreleri ve özellikle inflamatuvar hücreleri içeriyor. Kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dokusu göğse yerleştirildiğinde kalıcı sonuçlar elde ediliyor.
Geçmişte bir göğse klasik sistemlerle uygulanan yağ greftlerinde yağ dokusunun tutma orantısı %30-40 iken, kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ grefti uygulamalarında bu orantı %70-80’e ulaşıyor.

Adipozit kökenli kök hücre tedavisi yanık ve yara izi tedavisinde de uygulanıyor

Kişinin yağ yahut kemik iliğinden alınan dokular, süreçten geçirilip ayrıştırıldıktan sonra elde edilen ve mezenşimal olarak isimlendirilen kök hücreler, göğüs büyütmenin yanı sıra doğumsal yahut sonradan olma defektlerin düzeltilmesi, yumuşak doku dolgusu, yumuşak doku onarımı, kronik yara tedavisi, osteoartrit tedavisi, eklem zarar(zarar(hasar))larını gicilt lmesi ve eklem fonksiyonlarının artırılmasında da kullanılabiliyor. Geniş yanık nedbeleri-izleri olan hastalarda izlerin azaltılması ve ilerleyici kontraktür üzere deformitelerin gicilt lmesi maksadıyla yanık meydanlarına yapılan kolayler olup, yara izlerinin olgunlaşması ve gicilt lmesinde kayda bedel sonuçlar elde edilmiştir.

Kişinin kendi dokusu ile göğüs büyütme kanser sonrası cerrahide tercih ediliyor

çağımızda göğüs kanserinin cerrahi tedavisinde göğüs başı hami cerrahi yapılabilmesi sayesinde silikon yanına yalnızca kök hücre ile göğsün hacim kayıplarının gicilt lmesi bayan hastalar için ehliyetli oluyor. Birçok hastanın protez kullanmak istemediği düşünüldüğünde adipozit kökenli kök hücre çalışması sayesinde kök hücre ile zenginle

ştirilmiş yağ dokusu nakli, kaybedilen dokunun büyük orantıda tekrar kazanılmasını sağlıyor.

göğüs büyütme,adipozit kökenli kök hücre tedavisi,kök hücre ile göğüs büyütme

http://www.pudra.com/guzellik/estetik/dogal-yoldan-meme-buyutme-icin-kok-hucre-29141.htm

Pudra

sıhhatli yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesut eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kök hücre ile doğal yoldan meme büyütmeBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin