Çörek otunun faydaları nelerdir? Çörek otu yağı ne işe yarar?


Susamın siyahı üzere görünen çörek otunun insan sıhhatine birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz? Pekala çörek otunun yararları nelerdir ...


Çörek otunun faydaları nelerdir? Çörek otu yağı ne işe yarar?

Susamın siyahı üzere görünen çörek otunun insan sıhhatine birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz? Pekala çörek otunun yararları nelerdir? Çörek otu yağı ne işe yarar? Bilirkişiler münhasıran naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile karıştırılıp tüketilen çörek otunun yararlı olduğunu vurguluyor. İçeriğinde güçlü antioksidan özellik gösteren mineral içeren çörek otu hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık. Haberin detayında çörek otuna dair merak edilen her şeyi bulabilirsiniz.

Eski çağlardan beri doğal tıbbi tedavide kullanılan çörek otunun insan sıhhatine birçok yararı vardır. Bilhassa eski çağlarda yaraları güzelleştirdiği için erlerin çantalarına konulurmuş. Yıllık otsu bitkisi olan çörek otu, bitkinin kozalağında büyür. Olgunlaştıktan sonra kozalağı inceltir. Yağ nispeti yüzde 18 olan bu ot 14 tipi olan düğün çiçeği ailesinden gelir. Yapılan kimi araştırmalarda çörek otunun astım marazının bitirici olduğu gözlemlenmiştir. Amerika’da hususî bir araştırmada kullanılan çörek otunun göğüs kanserine neden olduğu hücreleri yok ettiği ortaya çıkmıştır. Daha sonra asrî tıp bu otun üzerine ağırlaşıp birçok araştırma yapmıştır. Laboratuvar araştırmalarında çörek otunun kan şekerini düşürerek kanı dengelediği tespit edilmiştir. İçeriğinde yüksek ölçüde; conjuge linoleik asit, thymoquinone, nigellone, melanthin, nigilline, damascenine ve tannin unsurlar içermektedir.

ÇÖREK OTU YAĞI NE İŞE YARAR?

Yapılan araştırmalarda çörek otu yağının kilo vermede nispeten tesirli olduğu ortaya konulmuştur. Münhasıran diyabet tedavisinde doğal ilaç olan çörek otu, anti-inflamatuar bakımından zengindir. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı üzere toksinleri söküp atmada da tesirlidir. karın ülserinin süratle güzelleşmesini sağlar. Birebir devirde hazımi denetim ederek idrar yapamamak ( idrar yapamamak ( Kabızlık ) ) üzere rahatsızlıkları mahzurlar. İltihabı azaltarak üstcilt effüs yolları illetlerinin da önüne makbul. Adet döngüsünde artan göğüs ağrılarını dindirmek için sürülür. Çörek otuyla hazırlanan losyonlar cildin süratle akne ve sivilcilerden arındırır. cilt gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yeniler.

ÇÖREK OTUNUN YARARLARI NELERDİR?

Enfeksiyon sonucu boğazda meydana gelen öksürük vecilt effüs yolu marazlarının tesirini azaltır. Bunun yanı sıra naturel çiçek Doğal çiçek balııııgam söktürücü tesiri de vardır.

Çörek otu vücutta bulunan tüm muaf radikalleri idrar yolu ile atarak hazımin temizlenmesinde yardımcı olur. Böylelikle ortaya çıkabilecek olan mide ve bağırsak marazlarını önler. Bunun yanı sıra bu kesimlerde daha evvelden oluşan deforme risklerini en aza indirir.

Kandaki şeker gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) dengeleyerek, kanı istikrarlar. Damarlarda tıkanmanın yaşanmamasını sağlayarak kalpp rahatsızlıklarının önüne makbul. İnme, felç ve kalpp buhranı üzere önemli sıhhat sıkıntılarının riskini azaltır.

Antioksidan özelliği olan çörek otu ödeme neden olan iltihabı temizler. Tıpkı devranda hücrelerin yenilenmesini destilave ederek yaşlanmayı önler. Bu tesirin birebirini dermis tabaadele(adele(kas))ında da gösterir. Dermis tabaadele(adele(kas))ının kısa müddette yenilenmesini destilave ederek sivilce ve akne oluşumunu önler. Ayrıyeten ter bezlerinin sağlıklı işlemesini sağlar.

Hazmı pratiklaştırdığından zayıflamaya destek olan besinler arasında birinci sıralarda nokta alır. Yoğurtla birlikte tüketilince yararı daha ziyade artar.

Had sistemine bağlı gelişen depresyon ve panik atak üzere durumların yaşanma riskini azaltır. Böylelikle dimağ sıhhatine da ek sağlar.

– En değerli özelliği ise yapılan araştırmalarda kanserli hücreleri yok ettiğini ve önlediğidir. Mütehassıslar bilhassa aile hikayesinde kanser hücrelerine sahip İnsanlerin bu besinden sıklıkla tüketmeleri gerektiğini vurguluyor.

Çörek otundan elde edilen yağ ise tenyüzeyinde meydana gelen egzama ve sedef üzere illetlerin yaşanmaması için bağışıklığı artırır.

– Çörek otunu hakiki saf sızma zeytinyagi ile karıştırıp kirpik, kaş ve saçlarınıza iki günde bir sistemli uyguladığınızda daha çok gürleşmesini sağlar. Ayrıyeten parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

DOĞAL ÇİÇEK BALII VE ÇÖREK OTU TOZUNU KARIŞTIRIP HER SABAH…

Çörek otundan elde edilen tozu her sabah kahvaltısında naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile karıştırıp tüketildiğinde gün uzunluğu kuvvet ve konsantre seviyenizi artırır. Ayrıyeten marazlara karşı direnç oluşturur. Ayrıyeten salatalara omletinize ve peyniriniz üzerine serpiştirdiğinizde de birebir etkiyi alabilirsiniz.

ÇÖREK OTUNUN ZARARLARI NELE
RDİR?

Melanthin büyük dozlarda alındığında zehirlidir ve nigelline ise felç yapıcıdır. Bundan ötürü çörek otu ehliyetli ölçülerde ara verilerek kullanılmalıdır.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çörek otunun faydaları nelerdir? Çörek otu yağı ne işe yarar?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin