Bacaklardaki batık nasıl geçer? Batık gideren en etkili yöntemler


Her bayanın ortak sorunlarından biri olan epilasyon sonrası oluşan kıl batıklarıdır. Yapılan kusurlar sebebiyle oluşan bu batıkları konutta ...


Bacaklardaki batık nasıl geçer? Batık gideren en etkili yöntemler

Her bayanın ortak sorunlarından biri olan epilasyon sonrası oluşan kıl batıklarıdır. Yapılan kusurlar sebebiyle oluşan bu batıkları konutta kimi yollarla ortadan kaldırabilirsiniz. Pekala batık nasıl oluşur? Batık oluşumunu engellemek için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Batık oluştuğunda neler yapılır? İşte batık meselesi hakkında bilmeniz gerekenler:

Batık oluşumu, günahlı ağda ve epilasyon sonucu ortaya çıkan bir ciltmeselesidir. Ağda ve elektrikli epilasyon sonucu oluşan batıklar, estetik açıdan da bacakların hoşluğuna gölge düşürürler. Batıklar, tedbir alınmadığı takdirde bacaklarda iltihap yaparak leke bırakabilir. Batık oluşumunun en değerli sebeplerinden biri elektrikli epilasyon aletleri ve jiletlerdir. Epilasyon aletleri tüyleri tek bir tarafa değil her cepheye çekerek alırken, üst üste jilet tasarrufu da cildi tahriş ederek batık oluşumuna sebep olabilir. Batık oluşumu da sivilce üzere bir durumdur. Herkeste olacak diye bir şey yoktur, kişinin tenyapısıyla alakalıdır.

EVET BATIK OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Elektrikli epilatörler tüyleri her tarafa aldığı için batık oluşumuna taban hazırlar, bu yüzden farklı epilasyon yolları kullanılmalı.

Bacaklara uygulanacak peeling, meyyit cilt nin atılmasını sağlayarak batık oluşumunu önler.

Banyo sırasında yapılan keseleme süreci ile ciltmeyyit cilt lerden arındırılarak, batık oluşumunun önüne geçilebilir.

Nemlendirici yağlar kullanmak kıl köklerini yumuşatarak batık oluşumunu mahzurlar. Bacaklardaki batıklar için en iyi yağlar biberiye ve gül yağlarıdır.

Ağda sırasında uzun kıllar çekilirken kırılır ve batık oluşumuna sebep olur. Bu yüzden kıllar çok uzamadan ağda yapılmalıdır.

Ağda süreci bittikten sonra uygulanacak olan tüy azaltıcı krem yahut losyonlar devranla tüy ve batık oluşma riskini azaltır.

KARBONAT MASKESİ

Haftada bir uygulayabileceğiniz karbonat maskesi için, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak 15 dakika boyunca bekletin. Bekleme süreci bittikten sonra bacaklarınızı ılık su ile durulayın akabinde yarım limon suyunu bacaklarınıza sürün ve bekletmeden yıkayın. bütün bu süreçleri yaptıktan sonra tentipinize makul bir nemlendiriciyi bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

ŞEKER VE LİMON PEELİNGİ

Bacaklarınızdaki ölü cilt atmaya yardımcı olacak bu peeling için, dört çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

ASPİRİN SPREYİ

1,5 bardak kaynamış suyun içine 5-6 adet aspirin atıp eriyene kadar uygunca karıştırın. Oluşan bu karışımı

süzerek boş bir sprey kutusuna doldurun. Haftada bir kez bu spreyi bacaklarınıza püskürterek 2-3 saat bekletin, akabinde ılık su ile durulayın. Bu tatbik batık oluşumunu engelleyerek bacaklarınızdaki var olan lekelerin rengini açılmasına da yardımcı olacaktır.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bacaklardaki batık nasıl geçer? Batık gideren en etkili yöntemlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin