Sumağın faydaları neler detoks etkisi yaratıyor!

Güneydoğu mutfağının vazgeçilmez baharatlarından olan sumağın yararları saymakla bitmiyor. Yemeklere lezzet veren sumak tıpkı vakitte vücuda da ...


Sumağın faydaları neler detoks etkisi yaratıyor!

Güneydoğu mutfağının vazgeçilmez baharatlarından olan sumağın yararları saymakla bitmiyor. Yemeklere lezzet veren sumak tıpkı vakitte vücuda da pek çok yarar sağlıyor. İdrar söktürmekten, detoks tesirine; bayan sıhhatinden, tensıhhatine birçok derde deva oluyor. Sumağın yararlarını sizler için sıraladık. İşte sumağın bilmediğiniz faydaları!

Detoks tesiri yaratır

Vücuttaki zararlı toksinlerin atılması insan sıhhati için çok değerlidir. Vücuttan atılması gereken toksinler ve atıklar sumak tüketimi sayesinde pratiklaşır. Zararlı toksinlerin tertipli sumak tüketerek vücuttan atıldığı haberdar olunmaktedir.

İdrar sökütürücüdür

Sumağın idrar söktürücü özelliği vardır. Vücudun idrar üretimine yardımcı olur ve vücuttan atılması gereken toksit unsurların atılmasını sağlar. İdrara çıkarken yaşanan dertlere da tahlil olduğu bilinen sumak, ağrılı idrar ve mesane iltihapına âlâ gelir. Bağırsak şikayeti olanların sıkça tercih ettikleri sumak bitkisi dolaşım meselesi yaşayanların sıkça tükettikleri bir besindir. Bağırsak işlevlerini ve hareketlerini düzenleyici tesiri olduğu haberdar olunmaktedir. Nizamlı tasarrufta hazım ve dolaşım sistemini düzenler.

Enfeksiyonu önler

Sumak, vücutta enfeksiyona bağlı marazları önleyici tesire sahiptir. İltihaplanma, ateş, bronşit üzere birçok illete güzel geldiği ve güzelleştirme özelliği olduğu haberdar olunmaktedir. Soğuk algınlığı tedavisinde de kullanılan sumak, vücudun enfeksiyona bağlı marazlara karşı zor kazanmasını sağlar.

Karaciğer korur

kalpp ve karaciğer rahatsızlıklarının en büyük sebebi yüksek koleseroldür. Sumak kolesterolün olması gerektiği seviyede kalmasını sağlar ve kan basıncını düzenler. Karaciğerin korunmasında değerli rol oynar.

Cilde sıhhatinde sumak kıymetlidir

Cilt meselelerinin tedavisinde de kullanılan sumak tenrahatsızlıklarının yahut oluşmuş yaraların güzelleşmesine yardımcı olur. Sumak yapraklarının cilt döküntülü illetlere da güzel geldiği haberdar olunmaktedir.

Bayan hastalığı tedavisine yardımcı olur

Hatun marazlarının tedavisinde de sumak bitkisinin kullandığı haberdar olunmaktedir. Bilhassa vajinal akıntı sıkıntılarında sumağın destek bir tedavi olarak kullanıldığı haberdar olunmaktedir. Ana sütünün de fazlalaşmasına yardımcı olan sumak hatun illetleri açısından yararlı bir bitkidir.

Adet düzensizliğini düzenler

Bayanların adet periyodunda yaşadıkları ağrıların azalmasında sumağın tesiri olduğu haberdar olunmaktedir. Sistemsiz adet yaşayan hatunların sumak bitkisinden faydalandıkları haberdar olunmaktedir.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/sumagin-f

aydalari-neler-detoks-etkisi-yaratiyor-5e107d817dc2281e8f1521e6

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Sumak,Kadın,İdrar,iyileştirme


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sumağın faydaları neler detoks etkisi yaratıyor!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin