Hacamat yaptırdım aşırı tatlı ihtiyacım bıçak gibi aniden kesildi


 

Hacamat alternatif tıpta oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Biz Müslümanlar hacamatı yaptırırken peygamber efendimizin sünneti olarak bunu yaptırırız.

Günlük tükettiğimiz ürünler vücudumuzu oldukça yormakta ve içerimizi bir nevi çöplüğe çevirmektedir. 1 paket çikolata onlarca E220 gibi numaralar içeren kimyasal içermektedir. Bu kimyasallar insanlarda hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hastalıkları da beraberinde getirmektedir.

Aşırı tatlı ihtiyacı oluşmaya başladı

2018 mart ayından itibaren normalin üzerinde bir tatlı tüketme ihtiyacım olmaya başladı. İlk başlarda vücudun isteklerini yerine getirdim ve sabah kahvaltısında şekerli, tahinli simit tarzı gıdalar tüketerek kendimi tatmin etmeye başladım.

Sabah namazına kalktığım için, sabah 7 civarı kahvaltı yapıyorum. 7’de kahvaltı yapınca 10-11 gibi tekrardan bakkaldan çikolata alıp tatlı ihtiyacımı bastırıyordum.

Öğle yemeğinden sonra yeniden tatlı tüketmediğim zaman eksiklik kalıyordu.

Böyle böyle 5 tane civarı çikolata ve sabahları tahinli simit alarak çok yoğun şekilde tatlı/ çikolata tüketmeye başladım daha sonra kavanoz çikolata alıp onu da tüketince artık dur dedim.

Şeker hastası olduğumu zannettim

Yemek yemeyince aniden halsizlik ve tatlı yemeden kendime gelemiyordum. Sanki gözlerim kararıyordu ve dizlerim tutmuyordu. Araba sürerken bu duruma düşseydim kaza dahi yapabilirdim.

Kaşık kaşık çikolata tüketince ruhum yerine geliyor ve sanki kısa süreli doping almış gibi hayatıma devam edebiliyordum.

Hacamat yaptırdım aşırı tatlı ihtiyacım bıçak gibi aniden kesildi

Sabah namazı sonrasında araba ile arkadaşım Mehmet  ve bir Arap tercüman alıp, 6 gibi Suriyeli hacamat yapacak kişinin evine gittik.

Adam bütün eşyaları hazırlamış ve bizi bekliyordu. Hemen üzerimizdeki atleti çıkarıp sırtımızı adama dönerek kendimizi ruhen acıya hazırlamaya başladık.

İlk olarak cam bardağa kağıt parçası atarak, sırtımızdaki belirli bölgelere hemen o ateşli bardağı koydu ve orada pis kan toplanmaya başladı.

O bardağa niye yanan kağıt koydu

Ateşin yanması için oksijen olmazsa olmazdır. O bardağın içine kağıdı koyunca, ve bardağı sırtımıza yapıştırınca 3 saniye içinde deri ile bardak arasındaki oksijen yandı ve bitti.

Devam

3 bölgeye bardak çekme yöntemini uyguladı. 5 dakika civarında sırtımızda toplanan kan artık hem uyuşmaya başladı hem de morarmaya başladı.

Sonra Suriyeli adam eline kullanılmamış jileti aldı ve o kan toplanan bölgeye 10-15 defa hızlıca kesik attı. Uyuşmanın etkisi ile ilk 5 tanesini hissetmedim diyebilirim.

Neyse çok olmayan acı ile ilk kupa bitti ve diğer 2 tanesini de yaptı ve tekrar aynı cam kupaların içne takvim kağıdını ateş atıp attı ve kestiği yerin üzerine kapattı ve o kesik yerlerden çekilen havanın yerine hastalıklı ve pis kan damlaları akmaya başladı.

Kupalar sırtımızda 10 dakika kaldı ve pis kan, ciğer parçası gibi kalıp olarak puding gibi dondu ve kaldı diyebilirim.

Peygamber sünneti olduğu için peygamber ruhuna Fatiha okuduk

Suriyeli adam, işlemleri sonlandırırken tercümana peygamberimizin ruhuna fatiha okumamızı söyledi ve üzerimizi giydik.

Hacamat’ın bana faydası

Yazının ilk başında okuduğunuz o şekerli ürün tüketme ihtiyacı ve açlık hissi gelince elimin ayağımın aniden kesilmesi hissi, aniden bir bıçak gibi kesti diyebilirim.

Hacamat yemek ihtiyacımı kesti

2018 in başından beridir (4ay). Öğlen ve akşam yemeklerinde fazla yemek tüketirken, hacamat sonrasında yesem de olur yemesem de tarzında yemeğe karşı isteksizlik geldi.

Mehmet niye hacamat yaptırdı

Aslında onun için gittik biz hacamat yaptırmaya, 3-4 aydır kafasında çok şiddetli şekilde aniden basınç hissettiğini söyledi. Ani bir halsizlik ve gözlerinde kızarıklık belirsi vardı.

Belirtilerine baktım internetten ve pek iyi olmayan şeyler ile karşılaşınca bir sohbet esnasında birisi hacamat yaptırsın diye öğüt verdi onun üzerinde hemen sabahına gidip yaptırdık.

Hacamat hangi zamanlarda yapılır

Hastalık olduğu zaman pek bir tarihi yoktur. Ne zaman hacamat’a ihtiyacınızı hissettiyseniz, o zaman yaptırabilirsiniz.

Fakat ben sünnet olarak yapıp hasta olmamak ve sağlıklı yaşamak için yaptıracağım derseniz,

Mübarek 3 ayların ilk 2’sinde yaptırınız. Recep ve şaban aylarında yaptırırsanız daha iyi olacaktır.

Ramazanda olmazmış. Birde hicri takvime göre tekli günlerde yaptırırsanız daha da güzel olacaktır.

(Örneğin; 1 şaban, 3 Şaban, 17 recep 29 recep gibi tekli günlerin tümünde yapılması ayrıyeten fayda sağlar diye umut ediyoruz.)

Allah tek ‘tir. Tek olanı sever. Bunun için yatsıdan sonra vitir namazı 3 rekat’tır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Hacamat yaptırdım aşırı tatlı ihtiyacım bıçak gibi aniden kesildiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin