Zina yapmak- Hayatım neden kötü gidiyor ?


Zina yapmak- Hayatım neden kötü gidiyor ?

Hayatım neden kötü gidiyor ? Neden yapmak ve ulaşmak istediğim emellerime bir türlü ulaşamıyorum ? Benim kalbim temiz ama neden hayatımda çok fazla olumsuzluk ve kaos var ? Diye soranlardansanız bu yazımı 3-4 dk okuyun umarım faydasını görürsünüz.

Zina demenin manasını bu yazıyı okuyanların tümü biliyordur. Nikahsız olarak yapılan cinsel ilişkinin yapılması karşılığında günah kazanıldığını ve bunun neticesinde cehennem azabında yanılacağını zannediyoruz değil mi ? İşler pekte o bilinen gibi değil desem ?

İnsanlar hayatlarının anlamsız yere kötü olduğunu merak ediyordur. Ama dünyada hiçbir şey sebepsiz değildir. Eğer bir günah işlenirse, bu günah size bir hastalık veya kaza olarak geri dönecektir bu dünyada. Hani duymuşsunuzdur, ‘hastaların günahları kurumuş ağaç yaprakları gibi dökülür’ diye insanlar söylerler. Peygamber efendimizin şu hadisini okuyalım ;

“Bir Müslüman’a herhangi bir musibet, bir sıkıntı, bir keder, bir üzüntü, bir eziyet, bir gam dokunursa, hatta kendisine bir diken bile batarsa, mutlaka Allah bunları onun günahlarına kefaret yapar.” (buhari)

Belki de hayatımız yaptığımız ve farkında olmadığımız günahlardan dolayı bir türlü yoluna girmiyor olabilir. Yaptığımız zinalar bizlerin üzerine Allah’ın lanetini mıknatıs gibi çekiyor olabilir mi ?

Allah’ın emir ve yasaklarına uyanlar, mutlaka huzur bulacaklardır. Bu emirler ve yasaklar söz olsun torba dolsun diye mi indirildi ?

Uymayanlar ise yeryüzünde dolaşan belalara illaki denk geleceklerdir. Bu gerek insanoğlu gerekse görünmeyen varlıklar yani cinler tarafından size musallat olabilir. Bu yazı okuyanları korkutsun diye yazılmadı, aksine insanlar bu yazıdan almaları gereken dersleri alsınlar ve felaha kavuşsunlar diye yazıldı.

İnsanı koruyan melek var mıdır ?

Her insanın 70 tane koruyucu meleği vardır. Fakat insanın doğduğu andan itibaren birde nefis’i vardır. Bu nefis 70 şeytandan daha güçlüdür. Daima size kötülüğü fısıldar ve nerde pis iş varsa sizi oraya çekmek ister. İşte buna karşı koymak öyle kolay kolay yapılacak bir mesele değildir, ama imkansızda değildir.

Bizler Müslüman olarak yapmamız gerekenleri yapacağız. İslamın şartı 5’tir.

 • Namaz kılmak
 • Oruç tutmak
 • Hac’ca gitmek (zengin değilsen yapma kardeşim)
 • Zekat vermek (zengin değilsen yapma kardeşim)
 • Kelime-i şahadet getirmek
 • Aileniz tarafından adanmış bir adağın yerine getirilmemesi

Bakın 5 taneden 3  tanesi kalıyor, normal bir Müslümana. Kelime-i şahadet bedava, Namaz bedava, oruç bedava. Sizden para isteyen yok. Bunları yaptığınız zaman otomatik olarak sevap kazanırsınız ve pis olan durumlardan kaçmaya başlarsınız. Çünkü bilirsiniz ki, namaz kılan bir Mümin’e yakışmaz zina yapmak.

Eğer sizler zina yaparsanız bir takım olaylar başınıza gelir. Fakirlik vs görmeye başlarsınız bunları araştırınız.

Benim meselem zina yapan birine cin musallat olması ve onun soyunda bu musallat durumunun devam etmesidir.

Bir gözlemci olarak bir vakayı inceledik, bir genç kız kendisinde bazı ruhsal sıkıntılar olduğunu gözlemliyor ve Sayik Erol Tangut hocamıza başvuruyor. Yapılan tetkik sonrasında genç kızın anne tarafından işlenen bir günahtan ötürü sıkıntılar çektiği anlaşılıyor. İlerleyen dakikalarda, yapılan dualar ve verilen sadakalar ile kızın bedenindeki cin konuşmaya başlıyor. Her zaman yalan söyledikleri için verilen cevapların hepsi yalan. Fakat daha fazla  verilen sadakalara dayanamıyor cin ve kızın bedenine nereden girdiğini istemeyerek te olsa söylüyor. Annesi bu kıza hamile iken zina yapıyor ve Allah’ın lanetini üzerine çekiyor. Annesi  günah işliyor ve bunu kızı da ödüyor. Daha doğmadan cin musallatı yaşayan genç kız, gençlik yıllarında sevgili üzerine sevgili yapıyor (belki kız da zina yapmıştır). Ama kalbinde her zaman bunun yanlış olduğunu bilmesine rağmen bir türlü kurtulamıyor bu haram sevda tutkusundan.

Bu kız kendisi bir günah işlemedi ama dolaylı olarak yasak bir zinanın kurbanı oldu. Annesinin nefsine yenilmesini bu kız, o annenin çocuğu olarak çekti o yaşına kadar.

Hayatım sebepsiz yere kötü gidiyor

Eğer hayatınız sıkıntılı ve karmaşıksa, bazı işleri sonuna kadar getirip netice alamıyorsanız, veya ölümü istiyorsanız, sizlerde kendi geçmişinizde karanlık bir nokta aramalısınız. Bunlar sizde varsa  ebeveynlerinizin zina yaptığını, göstermez veya kesin kanıt değildir . Başka nedenlerde olabilir. (son cümleyi dikkatli okuyun)

 • Birini çok sevmek ve bu sevgiyi Allah’ın sevgisi üzerine çıkarmakta olabilir.
 • Faiz yemek olabilir
 • Allah’a sövmek veya kadere sövmek olabilir
 • Kul hakkı yemek
 • Mirası hukuksuz paylaştırmak
 • Beddua almak
 • Şirke düşmek
 • İftira atmak

Konu başlıklarını uzun tuttum, belki birinden biri size çağrışım yapar da sizlerin bazı olayları aklınıza getirmeye yardımcı olur. Ama kendinizde bu sıkıntıları görüyorsanız ,film ya sizin kendi hayatınızda yada soyundan geldiklerinizde kopmuştur. Bunu iyi araştırın derim. Daha önceki yazımda faiz yiyen bir insanın hayatını anlatmıştım. Onuda buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

53

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Zina yapmak- Hayatım neden kötü gidiyor ?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin