Çelik Bıçak Kahve Değirmeni


Çelik Bıçak Kahve Değirmeni

Kahve kültürü ve keşfi

Kahve insanlık tarihinde çok öncelere dayanan bir kültürdür. Kahveyi insanlardan önce koyunlar keşfetmişlerdir. Kahve ağacından yeşillik yiyen koyunlar diğerlerine bakılırsa daha enerjik dolaşıyorlarmış.
Bunu fark eden insan oğlu çiğ olarak tüketime başlamış, ondan sonra tecrübe etme yanılma ile bu günkü kahve kavurma çeşitlerine kadar gelmiştir.

Türkiye’de Kahve Tüketimi

Kahve petrolden sonra 2. Büyük ekonomidir. Türkiye’de fert başı yıllık kahve tüketimi ise 1 kg civarıdır.

Taşlı Kahve Değirmenleri Dezavantajı

Eskinin modası taşlı değirmenlerdi. Şimdi ise daha azca sorun yaşatan çelik bıçaklı öğütücü değirmenlerdir. Taşlı değirmenler belirli periyotlarda bakım gerektirir. Değirmen taşlama işlemi denilen bu işlemi yaban usta giderek azalmaktadır.
Eğer ben değirmenimi taşlatmam derseniz de, bu seferde kahve yada karabiberiniz iri dökülmeye başlayacaktır. Sizde ince çeksin diye ayarını sıkarsanız, git gide makinenin taşları birbirini öğütüp çok daha çok maliyet çıkaracaktır.
Ek olarak taşlı değirmenler uzun soluklu ürün çekimi yapamayacaktır. Taşlar 30 dakikadan sonrasında şişmeye başlar ve makineniz ansızın durur ve yetişip kapatamazsanız motoru yakarsınız.

Çelik Bıçak Kahve Değirmenleri Avantajı

Çelik bıçak kahve değirmenleri ise mekanik olarak nerdeyse arıza vermeden çalışır. Sabahtan akşfakat kadar siz kahve veya diğer baharatları sadece üst hazneye koyunuz. Çelik bıçak değirmen arıza vermeden saatte 15 kilograma kadar ürün öğütme kapasitelidir.
Çelik bıçak kahve değirmeni satın almak için https://www.kubanmakina.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

41

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Çelik Bıçak Kahve DeğirmeniBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin