Selvi Yağının Vay Be Diyeceğiniz Faydası


Selvi Yağı Faydaları

Selivi yağı sindirim sistemi rahatsızlığı olan hastaların ne olursa olsun kullanması ihtiyaç duyulan bir yağdır. İshali kesme özelliği ile bilinen yağ bu sayede sindirim sisteminizi düzene sokar ve rahatsızlığınızı ortadan kaldırır. Nefes darlığı problemi olan kişiler de bu yağ yardımıyla rahat bir şekilde nefes alıp verebilirken astım sorunlarını büyük ölçüde geride bırakma fırsatını yakalayabilirler.

Şeker hastalarının vazgeçemediği yağlardan olan selvi yağı vücudunuzdaki şeker oranını düzenleyerek sağlıklı günler geçirmeniz konusunda sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Başta mide organı olmak üzere, karaciğere, dalağa ve bağırsaklara kuvvet vererek daha sağlıklı çalışmalarını sağlar. Sağlıklı çalışan her bir organ ise sizin rahatsızlanma mümkünlığınızı yarı yarıya indirir.

Feridun Hocanın Selvi Yağı İle Alakalı Videosunu İzleyebilirsiniz

Selvi   yağı, diş etlerinizi güçlendirmeye ve vücudunuzdaki kaslarınızı sıkılaştırmaya yardımcı olabilir. Selvi yağı diş etlerinizi, cildinizi , kaslarınızı ve kıl köklerinizi küçültür ve dişlerin ,  saçların dökülmesini önler. Ek olarak gevşek cildi ve kasları sıkılaştırır.

Selvi yağının antiseptik özellikleri, hem dış aynı zamanda iç yaraları tedavi etmek için iyi bir seçimdir . Antiseptik losyon ve kremlerde yaygın olarak kullanılmaktır. Bu kalite, özellikle uçucu yağdaki caminin varlığından meydana gelmektedir.

Selvi yağı, her tür spazmın ve bununla bağlantılı problemlerin tedavisinde faydalıdır. Solunum sistemindeki ve bağlarırsaklardaki spazmları ve bacaklarda kas spazmlarını etkili bir şekilde rahatlatır. Ek olarak konvülsiyonların, kas çekilmelerinin, krampların ve tehlikeli olabilecek spazmodik koleranın iyileştirilmesine destek sağlar.

 

Selvi yağı hem sıklık bununla beraber miktar olarak idrara çıkmayı uyarır. Bu sıhhat için çok yararlıdır. İdrar yaparken, yağlar idrar hacminin nerede ise% 4’ünü oluşturur. Bundan dolayı, ne kadar idrar yapmış olursanız, o kadar çok yağ kaybedersiniz.

Selvi yağı hemostatik bununla beraber stiptik bir maddedir. Aşağıdaki iki özellik anlam bakımından benzer olsa da, bunlar birazcık değişikdır. Hemostatik kan akışını durdurabilen ve pıhtılaşmasını kolaylaştıracak bir gizmen anlamına gelirken, stiptik öncelikle bir büzücü özelliklerine haiz olmak anlamına gelirken, aynı zamanda kan damarlarının kasılması yöntemiyle aşırı kan kaybını da önler.

Selvi yağının çok güçlü bir anormal madde olduğu düşünülmektedir. Anormal bir madde terlemeye yada terlemeye niçin olabilecek bir şeydir. Periyodik terleme kendinizi daha hafif hissetmenizi sağlar, teri ve toksinleri, aşırı tuzları ve suyu vücudunuzdan çıkarmaya destek sağlar . Bu, sivilceleri ve öteki cilt hastalıklarını uzak tutarken, cilt gözeneklerini ve sebum bezlerinin açıklıklarını temizler.

Selvi yağının, benzer doğal ve farklı aromaya haiz bileşik deodorantların yerini rahatça alabilen, baharatlı ve erkeksi bir kokusu vardır.

Selvi yağı karaciğere iyi gelir ve bu organdan safranın uygun bir boşalımını düzenleyerek optimal sağlığını sağlar. Bununla birlikte karaciğeri çeşitli enfeksiyonlara yakalamadan korur.

Sinirsel stres ve kaygıyı hafifleterek zihin ve beden üzerinde sakinleştirici, rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir tesir yaratır .

Selvi yağı kan damarlarının daralmasına neden olur. Bu fazla kanama durumunda yararlı olabilir.

 

Varis için Selvi Yağı

Selvi yağının kan akışını uyarma kabiliyeti nedeniyle,   varisli damarlar  için kullanılmaktadır. Örümcek damarları olarak da malum varisli damarlar, kan damarlarına  basınç uygulanmış olduğunda ortaya çıkar ,  kanın birikmesine ve damarların şişmesine niçin olur.Bu zayıf damar duvarlarından veya damarlardaki kanın taşınmasına izin veren dokularda uygulanan basınç eksikliğinden kaynaklanabilir. Bu, damarların içindeki basıncı arttırır, bu da onların gerilmesine ve genişlemesine neden olur. Selvi  yağı topikal olarak uygulayarak, bacaklardaki kan kalbe doğru akmaya devam eder.

Selülite Karşı Selvi Yağı

Selvi yağı ayrıca bacaklarda portakal kabuğu yada süzme peynir adı ile malum selülitlere de destek verir ve görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.  Bu genellikle sıvı tutulması, dolaşım eksikliği, zayıf kollajen yapısı ve artmış vücut yağından doğar. Selvi yağı bir diüretik olduğundan, vücudun sıvı tutulmasına niçin olabilecek fazla suyu ve tuzu gidermesine destek sunar. Bununla beraber kan akışını arttırarak dolaşımını uyarır. Varisli damarlar, selülit ve hemoroid benzer biçimde zayıf dolaşımın niçin olduğu diğer durumları tedavi etmek için topikal yağı selektif olarak kullanın.

 

Hemoroid için Selvi Yağı

Bu yağın, dış hemoroidleri daraltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek büzücü bir kalitesi vardır. Ek olarak, iyileşmeyi teşvik etmek ve rektumdaki kas dokusundaki gerilimi azaltmak için bölgeye normal kan akışını da indükleyebilir .Selvi yağı , hindistancevizi yağı ve birkaç damla ile limon suyu ile karıştırılabilir.  Daha sonrasında, topikal olarak harici hemoroidlere uygulayın. Alternatif olarak, sıcak bir banyoya 5 damla ekleyebilir,  ağrı ve iltihap ortadan kalkıncaya kadar ıslatabilirsiniz.

Selvi Yağı iyi mi Kullanılır ?

 

Duygusal denge oluşturmak, sakin ve enerji verici etkiler sağlamak  ve endişe  duygularına yardımcı olmak için evinizde veya işyerinizde 5-7 damla servi yağı kullanın.

Topikal olarak uygulayın, artrit , huzursuz bacak sendromu, kramplar, astım, bronşit, öksürük yada soğuk idraknlığı, karpal tünel ve ağır dönemleri tedavi etmek için eşit parça taşıyıcı yağ ile seyreltin . Sadece yağ karışımını etkilenen alana sürün; Bu, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak günde 2–3 defa yapılabilir.

Selülit, varisli damarlar, yaralar,   kesiklerin görünümünü azaltmak için, ilgili alana 2-3 damla selvi yağı uygulayın.

Solunum koşullarını tedavi etmek için ılık su banyosuna 5 damla servi esansiyel yağı ilave edin. Ek olarak  bir taşıyıcı yağ ile seyreltebilir ve karışımı bir buğu ovucu olarak çalışmak için  uygulayabilirsiniz. Balgamı azaltmak için, kaynayan suya 3–5 damla servi yağı ekleyin, başınızın üzerine bir havlu koyun ve 5 ile 10 dakika boyunca buharda nefes alın.

Evin kötü kokusunu gidermek için   için 5–10 damla selvi yaği ekleyin veya yağı suya ekleyin ve karışımı perdelere, tabakalara ve kanepelere püskürtün; Bakteriyel büyümeyi ve vücut kokusunu önlemek için ayakkabılara, şapkalara ve ceketlere 1-2 damla selvi yağı da eklenebilir.

 

Saç ve cilt bakımı için şampuan, saç kremi yada ev maskelerinde 1–3 damla selvi yağ ekleyin . Derin bir temizlik için mükemmeldir ve antimikrobiyal özelliklerinden dolayı cilde ve saça yararlıdır.


Yöresel Ürünler Online Satış

Günümüzde yöresel ürünlere ilgi oldukça artmıştır. Doğal gıdaya yönelim ve toplum bilinci henüz çok gelişmese de, yavaş yavaş ilerleme olmaktadır. Eski yöntemler ile elde edilen doğal gıdaları online olarak sipariş verebilirsiniz.

Yöresel Ürün Çeşitleri

Ev Yapımı Salça

Acı Biber Salçası

Tatlı Biber Salçası

Domates Salçası

Ev Yapımı Salça Çeşitlerini Görmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

5 LT Soğuk Sıkım Zeytinyağı >> Buraya Tıklayınız

Sivilce Ve Saç İçin Doğal Sabunları Görmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Kepeğe İyi Gelen Sabunlar

Zeytinyağlı Sabun

Kükürt Sabunu

Ardıç Katran Sabunu

Bıttım Sabunu

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Bıttım Sabunu

Ardıç Katran sabunu

Keçi Sütü Sabunu

Ballı Sabun

Yöresel Ürünler Online Satış

100 Çeşite yakın Antep yöresel ürünler ve Hatay yöresel ürünlerini bulabileceğiniz, aynı gün kargo imkanı ile 2-3 gün içinde size ulaşacak yöresel ürünlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kilisten Gelsin Sitesinin yenişafak, haberler.com ve sondakika gibi büyük gazetelerde haberleri yayınlanmıştır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
5
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
1
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Selvi Yağının Vay Be Diyeceğiniz FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin