Soğan Yağının İnanılmaz Faydaları


Soğan Yağı Faydası Nelerdir ?

Soğan yağı cilde sürülebildiği şeklinde yiyerek de tüketilebilir. Soğan yağının biroldukça tüketim şekli bulunur. Ağız yolu ile alınabilen soğan yağını cildinizdeki problemlerinizi çözmek için de kullanabilirsiniz. Ağız yolu ile alındığında genel olarak insanoğlu soğanın hazzını pek sevmeyeceklerdir. Bundan dolayı bu yağın direk tüketilmesi çok rahat değildir. Genel olarak insanoğlu bu yağı yemeklerin içerisine katarak kullanır. Bazı insanoğlu ise soğan yağını küp şekerin üzerine damlatarak tüketir. Soğan yağının sağlığımız için çok yararı bulunur. Soğan yağının sağlığımıza katkılarından bahsedelim.

 

Soğan Yağının Faydaları nedir?

Soğuk algınlığına İyi Gelir

Özellikle kış aylarında soğuk idraknlığı ve grip çok sık görülen hastalıklardır. Kış aylarından metabolizmamızın daha güçlü olması gerekir. Soğan yağı metabolizmayı güçlendirerek soğuk algınlığı ve grip şeklinde hastalıklara yakalanma mümkünlığınızı en aza düşürür. Eğer bu hastalıklara yakalandıysanız soğan yağı ile daha kısa sürede atlatabilirsiniz.

Soğan Yağı Saç Çıkarır Mı ? İşte Cevabı Videoda

Bakteriyel Enfeksiyonların Oluşmasını Önler

Soğan yağı kullanarak vücudunuzun direncini arttırabilirsiniz. Soğan yağının bakterilere karşı direnç özelliği vardır. Soğan yağı kullanarak bakteriyel enfeksiyonların oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle ciddi hastalıklar oluşmadan engellemiş olursunuz. Soğan yağının bağışıklık sistemini güçlendiri etkisi bulunur.

Vitamin Deposu

 

Soğan yağı muhteviyatında bol miktarda A, B ve C vitamini bulunur. İçeriğindeki vitaminler yardımıyla soğan yağı metabolizmayı kuvvetlendirir ve hastalıklara karşı daha güçlü hale getirir.

İdrar Söktürücü

Soğan yağının idrar söktürücü özelliği vardır. Böbreklerin çalışmasını düzenleyen soğan yağı zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Kanı Temizler

Kanı temizleyici etkisi olan soğan yağı kandaki zararlı maddeleri temizler.

Cinsel Gücü Arttırır

Soğan yağı kullanan kadın ve erkeklerde cinsel gücü arttırıcı özelliği olduğu ve iktidarsızlığı önlediği tespit edilmiştir.

Cilde İyi Gelir

Cildinizi besler ve arındırır. Soğan yağı yardımıyla akne ve sivilce şeklinde cilt sorunlarınızı giderirsiniz. Cildinizin tıkanmış gözenekleri soğan yağı sayesinde açılır ve cildiniz daha sıradan nefes alabilir. Cildinizdeki sivilcelerden bu yağ yardımıyla kurtulabilir ve cildinizin yumuşaklık ve elastiklik kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj Temizleyicisi Olarak Kullanılır

organik nemlendiri olan soğan yağının makyaj çıkarıcı özelliği de bulunur. Makyaj temizleme suyu kullanmanıza gerek kalmadan organik bir halde makyajınızı çıkarabilirsiniz. Soğan yağı ile hem makyajınızı çıkarabilir bununla beraber cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Kimyasal madde kullanmadan makyajınızı çıkarırsanız cilt sağlığınızın korunmasına da katkı sağlarsınız.

Deri Hastalıklarına İyi Gelir

Deri hastalıklarınıza, egzama ve kaşıntı şeklinde rahatsızlıklardan soğan yağı ile kurtulabilirsiniz. Soğan yağının deri altı ve deri üstü hastalıklara karşı tedavi edici özelliği bulunur.

Damar Tıkanıklığını Çözer

Soğan yağını uzun süre kullandığınızda damar tıkanıklığı sorununuz varsa çözmüş olacaksınız. Aynı zamanda damar tıkanıklığının oluşmasını da soğan yağı kullanarak önleyebilirsiniz.

Kemik Ağrılarına İyi Gelir

Soğan yağı kemik ağrılarına ve romatizmaya karşı fazlaca etkilidir. Soğan yağını kemiklerinize masaj yaparak sürerseniz ağrıların kesildiğini hissedeceksiniz. Bununla birlikte osteoporoz şu demek oluyor ki kemik erimesine karşı da etkilidir.

Kilo vermenize destek verir

 

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve kilo veremiyorsanız soğan suyunu deneyebilirsiniz. Soğan suyu ile yağların yakımı hızlanacak ve daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo kaybı yaşayacaksınız. Soğan yağını tertipli olarak kullanırsak kilolarınızdan kurtulacaksınız. Soğan yağını sabahları aç karnınıza tüketirseniz çok kısa bir sürede yarar görürsünüz. Fakat bu uygulamaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Mideniz için sürekli bu uygulamayı yapmanız çok yararlı olmayabilir. Belirli dönemler ara vererek uygulamalısınız.

Kansere Karşı Etkili

Kanserli hücrelerin çoğalmasını önleyen ve kanserli hücreleri yok edici tesiri olan bir yağdır.

Akciğer Sağlığınızı Korur

Akciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Soğan yağı ile hastalıklarınızın kısa sürede geçtiğini görmüş olacaksınız.

Bağışıklık Sistemini sağlamlaştırır

Soğan yağı kullanarak bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Soğan yağı sayesinde hastalıklara yakalanma riskiniz azalır ve vücut direnciniz artar.

Tansiyonu Düşürür

Soğan yağının gerilim düşürücü tesiri vardır. Eğer hipertansiyon şeklinde bir hastalığınız var ise tansiyonunuz çok terfi etmiş olduğu zamanlarda soğan yağı yardımıyla tansiyonunuzu düşürebilirsiniz.

Kan Şekerini Dengeler

Soğan yağının kan şekerini düşürücü etkisi bulunur. Soğan yağı ile kan şekeriniz olması ihtiyaç duyulan seviyesine inecektir. Bu özelliği yardımıyla diyabet hastaları tarafınca sık sık kullanılır.

Yüzdeki Kurtçuklardan Kurtulmanızı Sağlar

Yüzünüzde geçmeyen sivilceleriniz, akneleriniz ve sivilce izleriniz var ise yüzünüzde kurtçuklar olabilir. Cildinizde devamlı kaşıntı ve geçmeyen izler var ise bunun sebebi yüzdeki kurtçuklar olabilir. Yüzünüzdeki kurtçuklardan kurtulmak için soğan yağı ile kür hazırlayabilirsiniz. Bu kür yardımı ile yüzünüzün kurtçuklardan temizlendiğini görmüş olacaksınız.


Yöresel Ürünler Online Satış

Günümüzde yöresel ürünlere ilgi oldukça artmıştır. Doğal gıdaya yönelim ve toplum bilinci henüz çok gelişmese de, yavaş yavaş ilerleme olmaktadır. Eski yöntemler ile elde edilen doğal gıdaları online olarak sipariş verebilirsiniz.

Yöresel Ürün Çeşitleri

Ev Yapımı Salça

Acı Biber Salçası

Tatlı Biber Salçası

Domates Salçası

Ev Yapımı Salça Çeşitlerini Görmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

5 LT Soğuk Sıkım Zeytinyağı >> Buraya Tıklayınız

Sivilce Ve Saç İçin Doğal Sabunları Görmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Kepeğe İyi Gelen Sabunlar

Zeytinyağlı Sabun

Kükürt Sabunu

Ardıç Katran Sabunu

Bıttım Sabunu

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Bıttım Sabunu

Ardıç Katran sabunu

Keçi Sütü Sabunu

Ballı Sabun

Yöresel Ürünler Online Satış

100 Çeşite yakın Antep yöresel ürünler ve Hatay yöresel ürünlerini bulabileceğiniz, aynı gün kargo imkanı ile 2-3 gün içinde size ulaşacak yöresel ürünlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kilisten Gelsin Sitesinin yenişafak, haberler.com ve sondakika gibi büyük gazetelerde haberleri yayınlanmıştır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
6
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
1
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
2
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
3
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim

Soğan Yağının İnanılmaz FaydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin