Yeşil Çay Yağının 5 Efsane Faydası


Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

Yeşil çay yağı genellikle cilt bakımından kullanılır ve cildin nemlenmesine, kırışıklıkların görünümünün hafifletilmesine, sivilce oluşumunun azaltılmasına yarar. Antioksidanlar bakımından zengin olan yeşil çay yağı cildin yenilenmesini tetikleyerek daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Yeşil Çay Yağı ve Cilt Bakımı

Aromaterapi

Yeşil çay yağı aromaterapi ve masaj için kullanılan naturel yağlar içinde çok popülerdir. Stres nedeniyle görülen kronik yorgunluğa, kas ağrılarına iyi gelir.

Cildin Yenilenmesi

Hava kirliliği, stres, güneş, sıcaklık sebebiyle yıpranan cildi sıkılaştırır ve bu negatif faktörlerin cilt üzerindeki etkilerini hafifletir.

 

Nemlendirme

Aşırı yağlı yada kuru ciltlerde nem dengesini sağlayarak cildi yumuşatır ve kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır.

 

Sivilceler

Cildiniz sivilceye yatkınsa yeşil çay yağı cilt yüzeyini yağdan ve ölü cilt hücrelerinden temizleyerek sivilceye neden olan bakterilerin azalmasını sağlar. Ek olarak mevcut sivilcelerin iyileşme süresini kısaltır.

Saç Derisi

Aşırı yağlı veya aşırı kuru saç derisinin saç sağlığını olumsuz etkilediğini biliyoruz. Saç derisini yağdan temizlemek ve nemlendirmek için yeşil çay yağı kullanabilirsiniz.

 

Öteki Kullanımları

Yeşil çay yağı egzama ve diğer cilt hastalıklarının kaşıntı, pullanma benzer biçimde belirtilerimi hafifletir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak bu tip hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Yukarıdaki kullanım şekilleri yeşil çay yağını cilt bakımı için oldukça faydalı bir konuma getirmekle beraber bazı duyarlı ciltlerde tahrişe ve alerjiye niçin olabilir. Cildinizin yeşil çaya karşı duyarlı olup olmadığını elinizin üzerinde küçük bir bölgeye sürüp 1-2 saat bekleterek öğrenebilirsiniz. Ek olarak yeşil çay yağını zeytinyağı, badem yağı benzer biçimde taşıyıcı yağlarla incelterek kullanabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
2
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
2
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
1
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
1
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yeşil Çay Yağının 5 Efsane FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin