Yılan Yağının 12 Efsane Faydası


Yılan yağı Faydası Nelerdir ?

Yılan yağının adını ilk duyduğunuzda aklınızda birçok sual işareti oluşmuş olabilir, kabul edelim bu çok normal bir vaziyet. Eminiz içinizden “gerçekten yılandan mı elde ediliyor?” diye geçirmiş fakat içten içe bu sorunun doğru cevabını hiç duymak istememiş de olabilirsiniz. Fakat onu tüm yönleriyle tanıyalım dediğimize gore, bu soruya cevap vermeden adım atmak olmaz.

Evet, yılan yağı hakikaten de yılanlardan elde edilen bir yağ türü. Çok eski zamanlardan, Eski Mısır’dan bu yana kullanıldığı söylenen bu yağ, o zamanlar farklı yağlarla bir araya getirilerek kullanılmış ve özellikle kellik problemi yaşayanlar için bir çözüm olarak görülüyormuş. Alternatif tıp bakımından dünyaya ün salmış olan Çin’de ve güney Afrika’da üretilen bu yağ, zaman içinde dünyanın biroldukça yerinde bulunabilir hale gelmiş ve popülaritesini de günden güne artırmaya devam ediyor.

Yılan Yağının Faydası Nedir Diye Yapılan Tv Haberi

Özellikle muhteviyatında yer alan omega 3 yağ asitlerinin biroldukça olumlu etkisi olduğu söylenen bu yağı ülkemizde de güvenli aktarlardan ve organik ürünler satan emin online satış sitelerinden kolayca temin edebiliyorsunuz. Yılan yağı, genel olarak ışıktan korunması adına koyu renkli minik cam şişelerde satışa sunuluyor.

 Yılan Yağının Faydaları

 • Yılan yağı, içindeki yüksek omega 3 yağ asidi oranı yardımıyla eklem ve kemik ağrılarına iyi geliyor.
 • Ciltte oluşan yaraların iyileşmesine, izlerinin hızla geçişine destek oluyor.
 • Cildi nemlendiriyor, kurumasını iltihaplanmasını önlüyor.
 • Ciltteki iltihaplanmaların önüne geçmesi sayesinde sivilce ve aknelerin oluşumunu da önlüyor.
 • İçindeki faydalı yağ asitleriyle yaşlanma karşıtı bir tesir oluşturuyor, kırışıklıkların oluşumunu olabildiğince erteliyor.
 • Egzamaya da iyi geldiği biliniyor, sadece egzaması olanların tabii ki kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmasında fayda bulunuyor.
 • Gelelim yılan yağının en bilinen ve en çok yararlanılan faydalarına, yılan yağı içindeki yağ asitleri yardımıyla saç sağlığına biroldukça yarar sağlıyor.
 • Saçlarına uzamasına katkı sağlayan yılan yağı, saç köklerinin de güçlenmesini sağlıyor.
 • Bu özellikleri yardımıyla saçların gürleşmesine de olanak tanıyan yağ, kırık saç uçlarına da iyi geliyor.
 • Saçların sağlıkla parlamasını sağlarken beyazlamanın da olabildiğince geç gerçekleşmesine yardımcı olduğu söyleniyor.
 • Son olarak, yılan yağının saça olan etkilerini kaşlarda ve sakallarda da görmek mümkün oluyor. Kaşların gürleşmesini saplarken dökülmesinin de önüne geçiyor.
 • Aynı şekilde sakallarının seyrekliğinden yakınanlar da yılan yağından destek alarak daha güçlü köklere haiz ve daha gür sakallara haiz olabiliyor.

Yılan yağı iyi mi kullanılır?

Yılan yağını saç bakımında kullanacaksanız saçlarınızın yoğunluğuna gore bir miktar yılan yağını alın ve badem yağı yahut zeytinyağı benzer biçimde saça faydalı başka bir yağ ile 1’e 1 oranında karıştırın. şu demek oluyor ki, eğer 10 damla yılan yağı kullanacaksanız içine 10 damla da öteki yağdan ilave edebilirsiniz. Ardından hazırladığınız bu karışımı parçak uçlarınızla saç diplerinize hafifçeçe masaj yaparak uygulayın ve 2-3 saat süresince bu şekilde saçınızda bekletin. Arkasından her zamanki gibi saçlarınızı yıkayıp güzelce durulayarak bu yağdan arındırın. Bu işlemi 3-5 gün arayla yine edebilirsiniz.

Isterseniz yılan yağını farklı bir yağ ile karıştırmadan da kullanabilirsiniz ancak hem maliyetli aynı zamanda güçlü tesirleri olan bir yağ olduğundan karıştırarak kullanmanız daha iyi olacaktır, bizlerden söylemesi.

Eğer sakallarınızı gürleştirmek için yılan yağını kullanacaksanız 6-8 damla kadar yılan yağını alın ve parmak uçlarınızla sakallarınızın altına gene masaj yaparak yedirin. Yağı özellikle sakalların gürleşmesini istediğiniz kısımlara yedirmeye özen gösterin. 2-3 saat bu şekilde beklettikten sonrasında güzelce yıkayıp durulayın. Bu uygulamayı da haftada 2-3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Cildinize doğrudan sürmek istiyorsanız gene süreceğiniz bölgeye uygun oranda yılan yağını zeytinyağı şeklinde farklı ve cilt tipinize uygun bir yağ ile karıştırın ve masaj yaparak uygulayın. İşte bu kadar!

Yılan yağının bir zararı var mı?

Yılan yağı, harici olarak kullanıldığından bugüne dek malum ciddi bir zararı, bir yan etkisi yoktur. Gene de alerjik bir bünyesi olanların, saç derisi de dahil olmak üzere farklı ve ciddi bir cilt rahatsızlığı bulunanların kullanmaya başlamadan önce mutlaka fakat mutlaka doktorlarına danışmaları ve doktorun önerileri doğrultusunda hareket etmeleri büyük önem taşıyor tahmin edebileceğiniz gibi.

Aynı şekilde yılan yağını yemeklere, salatalara dahil etmek gibi farklı denemeler yapmamaya da özen göstermeli, onu önerilen şekillerde kullanmalısınız.

Son olarak her şeyde olduğu benzer biçimde yılan yağı kullanımında da ölçüyü elden bırakmamalı, aşırıya kaçmamalısınız. Aman diyelim, fayda sağlamak isterken fark etmeden kendinize, sağlığınıza zarar verecek bir şey yapmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
4
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yılan Yağının 12 Efsane FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin