Menekşe Yağı 7 Düşünüdürcü Faydası


Menekşe Yağı Nedir?

Vücut sağlığı açısından biroldukça alanda yarar sağlayan menekşe yağının çok fazla duyulmamasının sebebi ise hint yağı ve argan yağı şeklinde kolay bulunabilen ve temin edilebilen yağlardan olmamasıdır. Bu nedenle adı çok fazla duyulmamıştır. Kurutulmuş menekşe çiçeklerinden ve yapraklarından elde edilen menekşe yağı kimi zaman inceltilerek de kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise daha uygun fiyatla satışa sunmaktır. Fiyat oranının yanı sıra uçucu bir yağ olan menekşe yağı, diğer uçucu yağlarda olduğu şeklinde katıksız, kısaca tek başına kullanılmamaktadır. Aksi şekilde çeşitli cilt tahrişlerine niçin olabilir.

Menekşe Yağı Satın almak için tıklayın

Menekşe yağının vücut sağlığına biroldukça faydası bulunmaktadır. Ağrı tedavilerinden saç ve cilt bakımına kadar oldukca faydalı yağlar arasındadır. çoğu zaman cilt ve saç bakımında kullanılan menekşe yağı aynı zamanda strese karşı da oldukca etkilidir. Menekşe yağını alırken öncelikli olarak kararlı markaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Geniş marka ve fiyat seçeneğine haiz olan menekşe yağının fiyatı 5 TL ile 50 TL içinde değişmektedir. Menekşe yağını kullanırken dikkat etmeniz gereksinim duyulan en önemli unsurlardan biri de kullanım şeklidir. Menekşe yağını içmemeli ve katıksız bir biçimde direk olarak cilde sürmemelisiniz. Menekşe yağını zeytinyağı ve su ile incelterek cildinize uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte öteki taşıyıcı yağlar ile incelterek kullanmanız önerilmektir. Sadece pamuğa damlattığınız azca oranda menekşe yağını cildinize uygulayabilirsiniz. Alerjiniz olup olmadığını algı etmek veya herhangi bir tahrişi önlemek adına elinizin üstünde denemeden kullanmayınız.

Menekşe Yağı Satın almak için tıklayın

Menekşe Yağının Cilt Sağlığına Faydaları

Nemlendirici özelliği bulunan menekşe yağı, özellikle kuru ve kırılgan ciltlerde kullanılmaktadır. Ciltteki tahrişlerin ve kızarıkların tedavisinde olumlu yönde neticelar veren menekşe yağı, taşıyıcı yağ takviyesi yapılmadan bolca bolca cilde sürülmemelidir. Cildi nemlendiren menekşe yağı bununla beraber pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yapısına kavuşturur. Biroldukça cilt hastalıklarına karşı koruyucu tesir sağlarken hem de cildi bakteri ve mikroplardan arındırır. Cildin daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme ulaşmasını sağlarken bununla beraber akneye karşı etkili bir tedavi olanakı sağlar. Gözenekleri küçültür ve cildi sıkılaştırır. A ve C vitamini bakımından çok varlıklı olan menekşe yağının cilt sağlığına yararlarından biri de sedef hastalığı, egzama, dermatit ve uyuz şeklinde hastalıklara karşı koruma ve direnç sağlamasıdır. Biroldukça ilacın ve bakım ürünlerinin muhteviyatında yer edinen menekşe yağını bu tip hastalıkların tedavisinde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Menekşe Yağı Satın almak için tıklayın

Menekşe Yağının Saç Sağlığına Faydaları

Menekşe yağı, saçların parlak, bakımlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Bununla birlikte kuru ve yıpranmış saçları besleyerek nemlendirir. Oldukca sık rastanılan saç problemlerinin başlangıcında şüphesiz ki saç dökülmeleri ve kepeklenme problemi gelmektedir. Menekşe yağı ise saç dökülmelerinin ve saçlarda kepek oluşumunun önüne geçer. Besleyici, nemlendirici ve arındırıcı özelliğe sahip olan menekşe yağını direk olarak saçınıza sürmeniz önerilmemektedir. Tatlı badem yağı incelttikten sonra masaj yaparak saçınıza uygulamanız olumlu neticelar almanıza destek verir. Tertipli ve doğru kullanım ile kısa sürede istenilen sonucu alabilirsiniz. Çaşfakat koşulları ve kullanım şekilleri sebebiyle zaman içinde yıpranan saçlarınızın bakımını menekşe yağı ile yapabilirsiniz. Saçlarınızın canlanmasını sağlarken bununla birlikte güneş, deniz suyu ve saç şekillendiriciler sebebiyle yıpranan ve kırılan saçların bakımında kullanabilirsiniz.

Menekşe Yağı Satın almak için tıklayın

Ağrı Tedavisinde Menekşe Yağının Faydaları

Ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliğiyle malum menekşe yağı, romatizma, baş ağrısı ve bronşit benzer biçimde hastalıkların tedavisinde kullanılır. Burkulmaya yada iltihaplanmaya dayalı ağrılarda menekşe yağı ile ağrınızı dindirebilir, hatta düzenli kullanım ile iltihabı azaltabilirsiniz. Sinüzit ağrısı, baş ağrısı ve romatizma ağrılarında tertipli olarak kullanılan menekşe yağı ağrıların azalmasına ve romatizma ağrılarına yol açan iltihabın azalmasına destek verir. Bununla birlikte sinüzit tedavisinde etkili bir sonuç almak için sıcak suya birkaç damla menekşe yağı damlatarak buğuını soluyabilirsiniz. Astım, epilepsi ve hepatit hastalarının menekşe yağı kullanmaları önerilmemektedir. Bununla birlikte migren hastalarının menekşe yağı kullanmaları migren ataklarını tetikleyebilir. Bundan dolayı hafifçe ve strese dayalı baş ağrılarında menekşe yağı kullanımı önerilmektedir. Menekşe yağı kullanımından önce ne olursa olsun doktorunuza danışmalısınız. Herhangi bir yan tesir söz mevzusu olduğunda vakit kaybetmeden doktora başvurunuz.

Menekşe Yağı Satın almak için tıklayın


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Menekşe Yağı 7 Düşünüdürcü FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin