Papatya Yağının Cilde İnanılmaz Faydaları


Papatya Yağı Faydası Nedir?

Papatya yağı, duyarlı ve kuru cilt yapısına haiz olan kişilerde herhangi bir soruna niçin olmamaktadır. Buna bağlı olarak hemen derhal her insanın rahatça kullanabileceği bir yağ olarak nitelendirilmektedir. Sadece her ihtimale karşılık papatya yağını doğrudan cildinize uygulamadan önce Hindistan cevizi yağı yada tatlı badem yağı ile inceltmeniz önerilmektedir. Cildi kuru ve kırılgan olan kişilerin yüzünü yıkadıktan sonrasında ıslak olan ciltlerine yarım çay kaşığı papatya yağı sürmeleri önerilmektedir. Hafifçe bir masaj ile uyguladığınız papatya yağını 5 dakika beklettikten sonrasında yüzünüzü durulayınız. Cilt bakımının eğer olmazsa olmazlarından biri olan papatya yağı, sağlığın birçok alanında yarar sağlamaktadır. Romatizmal kas ağrılarından bademcik iltihaplanmalarına kadar pek faydası bulunmaktadır.

 

  • Yağı sürdükten sonra bölgeye hafifçeçe masaj yaparak kan dolaşımının hızlanmasını sağlayabilir ve ağrının azalmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Papatya yağını doğrudan cildinize uygulayabileceğiniz gibi sıcak suya ekleyerek buharını da soluyabilirsiniz.
  • Nefes darlığı ve burun tıkanıklığı benzer biçimde sorunları naturel yollarla ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Doğal ilaç durumunda olan papatya yağı aynı zamanda yüksek ateş problemini de ortadan kaldırır.
  • Hoş bir kokuya haiz olan papatya yağı, sahip olduğu tatlı aroması ile tinsel olarak sakinleşmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliğe sahip olan papatya yağı, limon otu yağı ile birlikte kullanılarak hiperaktif çocukların sakinleşmesi için kullanılmaktadır.
  • Sakinleştirici özelliği ile malum Roma papatyası, doğum öncesinde annelerin rahatlaması için kullanılmaktadır.

Mide ve bağırsak sorunlarının yanı sıra ishal, kabızlık ve safra taşı gibi çeşitli sindirim sistemi sorunları karşısında papatya yağının etkilerinden yararlanılabilir. Antiseptik özelliğe sahip olan papatya yağı, bağırsaklardaki zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını önleyerek birçok sindirim sistemi sorununa karşı koruma sağlar. Papatya yağı, karında gaz birikmesini önler ve karın şişliğini ortadan kaldırır. Papatya yağının bir öteki faydası ise böbrekler üzerindeki etkileridir. Organik bir idrar söktürücü olan papatya yağı, idrar yollarını, böbrekleri ve kanı temizler. Papatya yağı kadınlar için extra yarar sağlamaktadır. Papatya yağı, regl döneminde görülen ağrıların dinmesini sağlarken tane görmeyi de kolaylaştırır. Banyoda sıcak su ile birlikte birkaç damla papatya yağı kullanarak tane sancılarınızın dinmesini sağlayabilirsiniz. Papatya yağı göğüslerdeki ağrıların dinmesine de yardımcı olur.

Papatya Yağının Cilde Faydaları

Cilt sağlığına önemli katkılarda bulunan papatya yağı, egzemadan kırışıklıklara kadar pek çok alanda yarar sağlamaktadır. Cildin yumuşamasını ve parlamasını sağlayan papatya yağı, cilde uygulanmış olduğunda pürüzsüz bir tesir bırakır. Kadifemsi bir cilt tesiri yaratan papatya yağı, cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Akne ve sivilce problemi kötü bir görünüme neden olduğu benzer biçimde kızarıklık ve ağrı gibi problemlerı da bununla beraber getirir. Papatya yağı ile tüm bu sorunlarla başa çıkmanız mümkün. İltihap, kızarıklık ve akne izlerini papatya yağı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Sadece sivilce probleminde kullanacağınız papatya yağını gecesefası yağı ile birlikte karıştarak uygulamanız önerilmektedir.

Cildi tazeleyen, onaran, canlandıran ve güçlendiren papatya yağı, ciltteki lekelerin yanı sıra kırışıklarında azalmasına destek verir. Tertipli olarak kullanılan papatya yağı, göz çevresindeki koyu renk halkaların ortadan kalkmasını sağlar.

Papatya Yağının Saça Faydaları

Saç ve saç derisini derinlemesine besleyen yağlardan önde gelen papatya yağı, saçların yumuşamasını, güçlenmesini ve nemlenmesini sağlar. Kuru ve kırılgan saçlar üzerinde fazlaca etkili olan papatya yağı, saçın nem dengesini korur ve saçın kuruyarak yıpranmasını önler. Saçınızı yıkadıktan sonrasında kurulama havlusuna birkaç damla papatya yağı damlatarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Böylece saçınızın naturel bir parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz. Büyü minik demeden bir çok bireyin problemi haline gelen kepeğe karşı papatya yağından faydalanabilirsiniz. Papatya yağı, kepek problemini ortadan kaldırdığı benzer biçimde bitlenmeye karşı da çok etkilidir. Saç derisindeki kaşıntıyı ortadan kaldıran papatya yağı hem de saç derisini nemlendirir ve kaşıntıyı ortadan kaldırır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
2
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Papatya Yağının Cilde İnanılmaz FaydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin