Pelin Otunun 7 Mucize Faydası


Pelin Otu Faydası Nelerdir ?

Safra ve mideye iyi gelir

Pelin esansiyel yağı, safradan karaciğere mide boşalmasını teşvik eder ve diğer deşarjları da ihtarr. Bu iki şekilde destek verir. Birincisi, gıdaların ayrışmasında yada parçalanmasında destek sunar ve böylece sindirimi kolaylaştırır. İkincisi, midedeki fazla asitleri nötralize etmede destek sunar.

Kokuyu ortadan kaldırır

Bu yağ yüksek thujone içeriğinden dolayı, karakteristik bir kokuya ve aromaya haizdir. Bu da, deodorant olarak kullanımına olanak sağlar.

Sindirimi destekler

Safra ve diğer sindirim sularının midede üretimini ve salgılanmasını uyarır. Sindirimi kolaylaştırır, bu da yağın sindirim amaçlı kullanılabileceği anlamına gelir, ancak sadece çok düşük dozlarda kullanılmalıdır.

Adet dönemlerini rahatlatır

Menstrüel akıntıları uyarır ve tıkanmış menstruasyonu açmaya destek sağlar. Menstrüasyonun, uterus tümörleri ve kanser dahil olmak üzere hanımlarda bazı tehlikeli sonuç sağlık sorunlarına neden olabileceğinden, sağlık açısından çok yararlıdır. Pelin esansiyel yağı, baş ağrıları, karın krampları ve ağrıları, mide bulantısı, yorgunluk, iştahsızlık gibi problemlerden kurtulmaya da destek sunar ve tane dönemlerini daha tertipli hale getirir.

Enfeksiyonları önler

Pelin esansiyel yağının toksik özelliği, mikropları öldürür, büyümelerini önler ve enfeksiyonla harpmaya yardımcı olur.

Sinir hastalıklarını hafifletir

Pelin esansiyel yağı, narkotik etkisi nedeniyle sinir rahatsızlıkları, epileptik ve histerik hücumlar, konvülsiyonlar, stres, gerginlik ve uykusuzluk sorunları için kullanılabilir.

 

Bağlarırsak solucanlarını öldürür

İnsan vücudunda bulunabilen parazit solucanları, pelin esansiyel yağı hızla öldürür.

Bir tonik olarak işler

Pelin esansiyel yağı, vücudu güçlendiren bir toniktir. Sindirimi kolaylaştırır ve vücuttaki gıda maddelerinin uygun şekilde emilmesine destek sunar. Dolaşımı canlandırır ve vücuda besinlerin muntazam dağılımında destek sağlar. Gene, boşaltım sistemini canlandırır ve vücudu istenmeyen maddelerden ve toksinlerden arındırır.

Diğer faydaları

Anoreksiya, uykusuzluk, anemi, iştahsızlık, şişkinlik, mide ağrıları, sarılık ve karaciğerin yanlış işleyişinden meydana gelen hazımsızlık gibi diğer hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Pelin Otunun 7 Mucize FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin