Hardal Yağı 20 Mucize Faydası


Hardal yağı, hardal tohumlarından elde ediliyor ve yiyeceklere katılabildiği gibi terapötik fakatçlar için de kullanılabiliyor. Hem preslenerek elde edilebilen aynı zamanda distilasyon yöntemiyle elde edilebilen yağın yağ içeriği, kullanılan yönteme nazaran değişim gösterebiliyor. Omega-3 ve omega-6 yağ oranları bakımından çok dengeli olması ve az oranda doymuş yağ barındırması sayesinde kullanılabilecek en iyi yağ seçeneklerinden birisi olduğunu itiraf etmek lüzumlu.

Kanser Riskini Azaltır

Araştırmalar hardal yağının kanser karşıtı özellikler gösterdiğini ortaya koyuyorlar. İçeriğindeki linoleik asit, vücutta omega-3 yağına dönüşüyor ve bu da mide ile kolon kanserlerine karşı koruyucu bir tesir göstermesini sağlıyor.

 

Fareler üzerinde hardal, mısır ve balık yağı kullanılarak yapılan kolon kanseri araştırmalarında, hardal yağının kolon kanserinde öteki yağlardan daha etkili olduğu ortaya koyuluyor.

Kalp Damar Sağlığına İyi Gelir

Yağ tüketmenin kalbinize iyi geleceğini hiç düşünmüş müydünüz? Hardal yağında tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri ve bunun yanında omega-3 ve omega-6 yağları bulunurlar. Bu iyi yağlar, iskemik kalp hastalıkları geliştirme riskini %50’ye kadar azaltırlar.

Zenginleştirilmiş hardal yağının kolesterolü de düşürdüğü ve iyi kolesterolü arttırdığı tespit edilmiştir ve bu da kardiyovasküler sağlığa katkı sağlar.

 

Organik Bir Uyarıcı Özelliği Vardır

Hardal yağı naturel bir uyarmacıdır ve sindirimi ihtarr, sindirim salgılarını arttırır ve karaciğerdeki safrayı arttırır.

Cilde masajla uygulandığı süre dolaşım sistemini de uyarmar ve ter bezlerini çalıştırır. Böylece vücutta yeteri kadar kan dolaşımı olmasını sağlar. Ek olarak vücut sıcaklığının düşürülmesini sağlar ve vücuttan toksinlerin atılmasına destek sunar.

Kasları Harekete Geçirir

Eğer kaslarınızın biraz hissizleştiğini düşünüyorsanız, ilgili bölgeye birazcık hardal yağı sürün. Böylece kaslarınızın yine çalışır hale geldiğini fark edeceksiniz.

 

Grip ve Öksürüğe İyi Gelir

Hardal yağı uzun yıllardır soğuk idraknlığı, nezle ve öksürüğe karşı kullanılmıştır. Özellikle tıkanmaları açması ve solunum yolunu temizlemesi ile bilinir. Onu sarımsak ile karışmasını sağlayarak göğüs bölgesine masajla uygulayabilirsiniz.

 

Eklem Ağrısı ve Artriti Hafifletir

Hardal yağını düzenli olarak eklemlere masajla haricen uygulamanız, bölgeye kan akışını arttıracaktır ve dolaşıma da iyi gelecektir. Omega-3 yağ içinde ne olduğu yardımıyla eklemlerde sertliğe sebep olan inflamasyonları ortadan kaldırır ve artrit ağrılarına iyi gelir.

 

Çatlak Dudaklara İyi Gelir

Uyumadan önce bir kaç damla hardal yağını Burunn deliğinize sürün. Evet yanlış duymadınız, her gece bunu yaparsanız çatlak dudak probleminiz büyük oranda kaybolacaktır.

 

Organların Fonksiyonlarını İyileştirir

Hardal yağı ile yapılan bir masaj, vücudu tazeleyecektir ve organlarınızın fonksiyonlarını iyileştirecek, tüm vücutta dolaşımı arttıracaktır.

 

Bir çok ülkede bebeklere bu yağ ile masaj yapılması yaygın bir uygulamadır.

 

Bakteri, Mantar ve İnflamasyon Karşıtı Özellikleri Vardır

Hardal yağında bakterilere, mantarlara ve inflamasyonlara karşı harpan özellikler mevcuttur. Buun sebebi selenyumun varlığıdır ve bu madde ağrılar ve şişkinliklere iyi gelir, eklem ağrılarını azaltır.

 

E.Coli gibi yaygın bakterilere karşı da etkinlik gösteren yağ, istenmeyen bakteri ve mikropların gelişimine engel olmaktadır.

Özellikle ciltte ortaya çıkan mantar enfeksiyonlarına karşı da kullanılabilen hardal yağı, cilt problemleri ile etkili bir halde mücadele etmenize yardımcı olmaktadır.

 

Astıma İyi Gelir

  • Astım kalıcı çözümü olmayan bir hastalıktır ancak hardal yağı ile belirtileri ve etkileri çok kısırlanabilir. Bu çözüm astım için uygulanan en güvenli ve etkili çözümlerden birisi olarak bilinmektedir.
  • Kahverengi hardal yağını göğsünüze sürerek astım krizi sırasında ciğerlerinize giden hava akışını ciddi anlamda fazlalaştırabilirsiniz.
  • Günde 3 kere hardal yağı ve bal karışımı yaparak bunu bir yiyecek kaşığı kadar yutmak da astım krizlerinin gelmesine engel olacaktır.

 

İyi Bir Böcek Kovucudur

  • Sinek ve böcekler size rahatsızlık veriyorsa, hardal yağını cildinize sürerek onları uzak tutabilirsiniz.

Dişleri Beyazlatır ve Diş problemlerini Tedavi Eder

Hardal yağının yarım çay kaşığı kadarını 1 çay kaşığı zerdeçal ve yarım çay kaşığı tuz ile karıştırın, bu macunu günde iki kere diş ve diş etlerinize uygulayın. Kısa sürede beyazlatıcı tesirini göreceksiniz ve çürüklerin de gelişiminin yavaşladığını farkına varacaksınız.

 

Beyin Fonksiyonlarını güçlendirir

Hardal yağındaki yağ asitlerinin yüksek konsantrasyonu, beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirir ve depresyonu tedavi eder. Ek olarak hafızayı sağlamlaştırdığı ve bilişsel fonksiyonları iyileştirdiği bilinmektedir.

 

Genel Sağlığa İyi Gelir

Hardal yağı bir sıhhat toniği olarak kullanılabilir. Onu hem haricen hem de dahilen tüketerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

 

Yanık İzi ve Siyah Noktaları Ortadan Kaldırır

Hardal yağı ile yüzünüze masaj yapmak, yanık izlerini, siyah noktaları ve renk değişimlerini ortadan kaldıracaktır. Nohut unu ile hardal yağını karıştırdıktan sonra biraz yoğurt ve limon suyu ilave ederek bir maske yapabilir, bu maskeyi yüz ve boynunuza sürebilir, 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kaç defa yaparak sonucu görebilirsiniz.

 

Cildin Tonunu Açar

Hardal yağı A, B karmaşa ve E vitaminleri bakımından zengindir ve bu da yaşlılık karşıtı olmasını sağlar. Hardal yağı ile hindistan cevizi yağını karışmasını sağlayarak yatmadan önce her gün 15 dakika cildinize masajla uygulayabilir, sonrasında yıkayabilirsiniz. BU uygulama cildinizin tonunu açacaktır ve kırışıklıklara da engel olacaktır.

Naturel Bir Güneş Kremidir

Güneşten korunmak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan bu yağı dışarı çıkmadan önce cildinize sürmek. Yüksek E vitamini içeriği yardımıyla cildinizi zararlı UV ışınlarından ve çevresel toksinlerden koruyacaktır. Ancak çok fazla sürmeyin çünkü fazlası tozu ve kirleri çekecektir.

Enfeksiyonlara İyi Gelir

Hardal yağının bakteri, mantar ve inflamasyon karşıtı etkileri, enfeksiyonları savuşturmasını sağlar ve böylece ciltteki kızarmalar, alerjiler ve kuruluklar ortadan kalkarlar.

Yaşlanma Karşıtı etkileri Vardır

Hardal yağı yaşlanma karşıtıdır ve E vitamini içinde ne olduğu sayesinde uzun vadede kırışıkların azalmasını sağlar.

Saç Uzamasını Arttırır

Hardal yağını saç diplerine masajla icra etmek, hem dolaşımı hızlandırır hem de saçın beslenmesine destek verir, bu da uzamasını sağlar. Ek olarak saç yitirilmesine sebep olan bakteri ve mantar kaynaklarını da kurutur.

Erken Beyazlamaya Engel Olur

Hardal yağındaki vitamin ve mineraller, onun saçları beslemesini sağlar ve bu da erken beyazlamanın önüne geçer. Yatmadan önce 30 dakika saçlarınızda hardal yağı tutmanız fayda sağlayacaktır.

 

Kepeğe İyi Gelir

Hardal yağının bakteri ve mantar karşıtı özellikleri hem kepeklerden bununla beraber kaşıntılardan arınmış bir saç derisi imkanı sağlar. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan eşit oranda hardal yağını ve hindistan cevizi yağını karıştırmak ve iki saat boyunca bu karışımı başınızda tutmak. Haftada bir kaç kere uyguladığınızda kepeklerin ortadan kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
1
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Hardal Yağı 20 Mucize FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin