Kavun Çekirdeği Yağının İnanılmaz Faydası


Kavun Çekirdeği Yağı Faydaları

Özelliğinde A, C, E ve B grubu vitaminleri, magnezyum, kalsiyum, potasyum, demir, sodyum karbonhidrat mineralleri ve fosfor bulunan kavun yaz aylarında serinletici olarak tüketilir. Sonbaharda olgunlaşamayan küçük meyvelerinden ise turşu yapıldığı olur. Kavun çekirdeği yağı basura ve kabızlığa ve iyidir, yatıştırıcı özelliği de bulunur. Fakat ülseri olanlar, mide ve bağırsak rahatsızlığı yüksek şekeri ve tansiyonu olanlar fazla tüketmemelidir

Kavun çekirdeği yağı, organik bir yüz temizliği için mükemmel bir seçimdir. Yağ linolenik asittce zengindür; tüm içeriğinin% 50 ile % 70’ini oluşturur. Yüzünde kullanıldığında, gözenekleri açmadan ve aşırı sebumu cildinizin yüzeyinden temizleyerek çalışır.  Cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkların görünümü çoğu zaman azalır. Antioksidanlar ve A, C ve E vitaminleri dolu, uygulanmış olduğunda nemlendirici ve sıkılaştırma tesiri vardır.

Cilt dostu vitaminlerin kombinasyonu rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan, akne benzer biçimde rahatsızlıklardan meydana gelen yanmayı azaltır.Kavun çekirdeği yağı şaşırtıcı derecede hafif ve cilt tarafınca kolayca emilir.

Yağ, cilt hasarını ve yara izlerini onarmaya yardımcı olarak etkili olabilir. Omega-6 ve Omega-9 yağ asitleri vücutta naturel olarak yaratılmazlar bu nedenle gerçekleştirilmeleri için faydaları da eklenmelidir. Ve evet, sanırım,  kavun çekirdeği yağı her ikisinde de çok zengindir. Bunlar cilt hücresi büyümesini ihtarr, rejenerasyona yol açar ve cilde daha dolgun, daha taze bir görünüm verir.

Harika  saç ve saç derisi için bir saç kremi olarak çalışır. Son yıllarda saç yağı tedavisi popülerlik kazanırken,  kavun çekirdeği yağı  daha az yağlıdır; belki de en yağsız yağ  seçeneği olarak bilinir.

Kavun Çekirdeği Yağı Kullanımı

Kavun çekirdekleri ve yağları öksürüğe, idrar atmaya, ateş ve parazit düşürmeye; balgam söktürmeye çok yararlıdır. Demir eksikliği ve kansızlık tedavilerine de faydalı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kavun çekirdeği yağı sağlığınıza sıhhat katıyor! Anemi doğrusu kansızlık hastalığının önemli emareleri; halsiz olma, erken yorulma, üşüme hissi ve baş ağrısı benzer biçimde durumlarda da önemli besinlerdir.  Kavun çekirdeği yağı aşağıdaki etkisinde bırakır ile kullanılabilir.

Kavun çekirdeği yağı cilt için mutlak bir tedavidir. Gmeşhurk nemlendiricinize  5-10 damla ekleyin ve iyice karıştırın. Bir el blenderi kullanarak bir parça kavun çekirdeği yağı ile iki parça shea yağı karıştırıp bir vücut losyonu olarak kullanın.  Sonrasında derinden besleyici bir cilt takviyesi için özgürçe uygulayın.

Popüler argan ve hindistancevizi yağları gibi kavun çekirdeği yağı da saç üzerinde harikalar yaratıyor ve onu kullanmanın birkaç yolu var. Her zamanki saç bakım rutininizi arttırmak için şampuan veya saç kreminize on veya daha çok damla ekleyin ve iyice karıştırın. Alternatif olarak, yıkandıktan sonra saçınıza birkaç damla masaj yapıp ıslanmaya bırakabilirsiniz,  bu da ona zengin ve beslenmiş bir görünüm kazanmıştırrır.Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

58

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
1
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
1
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Kavun Çekirdeği Yağının İnanılmaz FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin