Yer Fıstığı Yağının Zayıflamaya Faydası


Yer Fıstığı Yağı Faydası Nelerdir ?

Yer fıstığı yağının cilde faydaları fazlaca fazladır. Beyaz etlerle çok uyumludur. Yer fıstığı yağından, mayonez yapımında, hamur harcı işlerinde, tatlılarda, margarin yapımında faydalanılır. Çin yemeklerinde sıkça kullanılan bir yağdır. Kızartmalar, salatalar ve balık konserveleri için özellikle tercih edilir. Yüksek ısıya dayanıklı olması nedeniyle, kızartıldıktan sonra bir süre saklanması ihtiyaç duyulan yiyecekler için uygundur. Bundan dolayı işlenmiş hazır gıda sektöründe tercih edilir.

Yer fıstığı yağı fiyatını öğrenmek için tıklayınız

 

Yer Fıstığı Yağı Faydaları nelerdir?

  • Yer fıstığı yağı kansere karşı koruyucu özellik taşır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Prostat, kalınca bağırsak ve meme kanserine karşı savaş verir.
  • Bünyesinde barındırdığı varlıklı magnezyum desteğiyle kas ve kemikleri sağlamlaştırır. B-1, B-2, B-8, E vitamin içinde ne olduğu yardımıyla öğrenme çağındaki çocukların ve yetişkinlerin öğrenme kapasitelerini artırır.

Yer fıstığı yağı fiyatını öğrenmek için tıklayınız

 

Bünyesindeki tekli doymamış yağ asitleri ile iyi kolesterol seviyesini yükseltir ve kötü kolesterolü düşürür. Bu da dolaşım sistemine ve kalp sağlığına büyük katkılar sağlar.

Mideye çok yararlıdır. Mide ekşimelerine, gastrit ve mide yanmalarına karşı kullanımı tavsiye edilir.

Sindirimi kolaylaştırma özelliği ile kabızlık, bağlarırsak tıkanıklığı ve bağlarırsak tembelliği problemlerına iyi gelir.

Yer fıstığı yağı kandaki şeker oranını düzenler. Bu özelliği ile şeker hastalarına önerilen bir yağdır.

Kilo verdirme özelliği olduğu görülmüştür. Metabolizmayı hızlandırdığı için düzenli olarak kullanıldığında kilo vermek isteyenlere yardım edebilir. Bu fakatçla yer fıstığı yağı hapı kullanılabilir.

Yer fıstığı yağı cilde faydalıdır. Sedef hastalığına iyi gelir. Sedef hastalığının tedavisinde güçlü bir koruma sağladığı, hastalığın yayılmasını engellediği belirtilir.

Vücuda zindelik ve kuvvet verme özelliği vardır. Bedensel ve zihinsel yorgunluklara iyi geldiği söylenir. Hormonların faaliyetleri düzenleyen yer fıstığı yağı, cinsel gücü artırıcı özellik taşır.

Yer fıstığı yağı fiyatını öğrenmek için tıklayınız

 

Yer Fıstığı Yağı Kilo Aldırır Mı?

Yer fıstığı tohumu %30 – 60 oranında yağ ihtiva ettiği için “yer fıstığı yağı iştah açar mı” benzer biçimde sorular gündeme gelebilir. Kilo almak isteyenler, yer fıstığını yüksek oranda tüketirlerse belki faydasını görebilirler. Fakat yer fıstığı yağı tüketimi, kilo almaya veya iştah açmaya etkili değildir.

 

Prof. Dr. Mehmet Öz: “Belinizi kalınlaştırmayacak tek bir kalori deposu varsa, o da fıstıktır.” diyerek bu probleminin yanıtını vermektedir. Meydana getirilen araştırmalarda günde 100 kalorilik yer fıstığı yemenin kilo artışına niçin olmadığı deneylerle saptanmıştır. Çünkü yer fıstığında bolca lif, protein ve sağlıklı yağlar vardır. Ayrıca ihtiva ettiği yağ ve kaloriler sindirim sistemi tarafınca emilmez.

 

Yer fıstığından alınan yağın yakılması çok kolaydır. Vücut yer fıstığındaki tekli doymamış yağları hızla enerjiye çevirebilir. Aksine metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermek isteyenlere yardımcı olabilen bir yağdır.

Yer fıstığı yağı fiyatını öğrenmek için tıklayınız


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yer Fıstığı Yağının Zayıflamaya FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin