Kabızılığa Ne İyi Gelir | Kabızlığa Anında Çözüm


Kabızlığa Anında Çözüm

Kabızlık probleminiz varsa buna anında çözüm arıyorsanız bunun cevabı evet var. Ama tuvaletin başında beklerseniz sorumluluk bizde değildir. Acı çehre denilen minik tohumlar midenizde fırtınalar kopmasına 20 dk içinde başlamış olur. Hem midenizin rahatlaması ve kabızlığın anında çözümü için en doğal yöntemdir. 

Kabızılığa Ne İyi Gelir

 

Kabızlık probleminin en önemli sebeplerinden birisi de yanlış beslenme alışkanlıklarıdır. Yanlış beslenme sebebiyle sindirim sistemi yeteri kadar ve doğru şekilde çalışmaz. Kabızlığın meydana gelmesi ile beraber kişi büyük rahatsızlık çeker. Kabızlık rahatsızlığının görülmesiyle hastalar kabızlığa ne iyi gelir şeklinde sorular sormaya başlar. Kabızlık sorunu ile doğal yöntemler sayesinde baş etmek mümkündür. Bazı deme alışkanlıklarını değiştirerek kabızlık ile mücadele edilebilir.

 

 Kabızlık sorununu çözmek için su tüketiminin fazla olması önemlidir. Ayrıca, kabızlığa neden olan durumları da ortadan kaldırmak gerekir.

 

 KABIZLIĞA İYİ GELEN BESİNLER

 

  •  Kabızlığın en doğal çözümü su tüketimidir. Su tüketiminin arttırılması ile kabızlık kısa sürede çözülecektir.
  •  Kuru meyve tüketimi sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Özellikle kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru erik bağırsakların hızlı şekilde çalışmasını sağlar.
  •  Beyaz et tüketimi bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Kırmızı et genellikle bağırsakları zorlar. Bu nedenle balık ve tavuk gibi beyaz ete yönelik beslenme yapılmalıdır.
  •  Kabızlığa doğal yöntemler arasında en bilineni zeytinyağıdır. Sadece zeytinyağı değil zeytin ve kekik de kabızlığı gideren besinlerden bazılarıdır. Aç karnına 1 tatlı kaşığı zeytinyağı anında bağırsakların çalışmasını sağlayacaktır. Bu sayede kabızlık sorunu da ortadan kalkacaktır.

 

 KABIZLIK PROBLEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Kabızlık sorunu kişinin rahatını bozan ve ağrı veren bir problemdir. Kabızlık sorunu ile baş etmek için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Kabızlık sorununda dikkat edilmesi gerekenler;

 

  •  Bol bol sıvı tüketmek ve su içmek gerekir.
  •  Daha fazla hareket etmek gerekir. Bağırsaklar hareket ile çalıştırılır.
  •  Kabızlık durumunda kesinlikle tuvalet ihtiyacı ertelenmemelidir. Kabızlık halinde sık sık tuvalete çıkmak gerekir.
  •  Kabızlığa neden olan besinlerden uzak durulmalıdır. Özellikle süt ve süt ürünleri bu dönemde çok fazla tüketilmemelidir.
  •  Kabızlık sorunu uzun süre devam ediyorsa beslenme alışkanlığı değiştirilebilir. Özellikle lifli besinler tüketmeye ve sebze ile meyveye ağırlık verilmeye çalışılmalıdır.
  •  Bağırsaklar bu dönemde yavaş çalıştığı için kesinlikle lokmalar çok iyi şekilde çiğnenmelidir. Az çiğnenerek yutulan lokmalar bağırsakların daha fazla zorlanmasına neden olacaktır.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Kabızılığa Ne İyi Gelir | Kabızlığa Anında ÇözümBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin