Ciltte Pullanma İçin Ne İyi Gelir ? Etkili Yöntemler


Ciltte Pullanma İçin Ne İyi Gelir?

Ciltte oluşan pullanmaların nedeni, cildimizin en üst katmanında yer alan yağ tabakasının zarar görmesidir. Cildimizde ki su kaybını önleme amaçlı üst katmana olan yağ tabakası zarar gördüğü zaman, cildimizde ki su buhar olup uçmaya ve cildimiz pullanmaya başlar.

 Önceliğiniz Bitkisel Çözümler Olsun

Bitkisel çözümler sizlerin sağlık sorunlarını çözerken aynı zaman içerisinde sisteminize herhangi bir zarar vermezler. Ciltte pullanma sorunları yaşıyorsanız, ilk tercih etmeniz gereken tedavi yöntemlerini, yöntemlerin bitkisel olup olmadığına göre seçebilirsiniz.

 Zeytinyağı Tedavisi

Nemini kaybetmiş ciltler için bulunması en kolay ve en etkili yöntemlerden bir tanesi cilde zeytinyağı sürmektir. Zeytinyağı, cildi nemlendirirken uygulanacak yöntem sonrasında suyu vücuda hapsetmeye yardımcı olacaktır. Zeytinyağının içerisine parmak uçlarınızı batırabilir ve dairesel hareketler ile birlikte cildinize masaj yapabilirsiniz. Bu yöntemi günde 3 defaya kadar uygulamanız mümkün.

Zeytinyağını Macun Şeklinde Yapıp Daha Etkili Sonuçlar Elde Edin

Eğer cildiniz üzerinde çok daha etkili bir sonuç elde etmek isterseniz, uygulayabileceğiniz daha farklı bir yöntem var. Zeytinyağı ile 2 çorba kaşığı tuzu karıştırıp elde ettiğiniz macunu yüz fırçası yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Sonuç daha etkili olacaktır fakat bu yöntemi cildinizde ki sorunlar geçene kadar haftada sadece 1 kez uygulamanız gerekmektedir.

Salatalık Kürü

Salatalığın içerisinde bulundurduğu fazla su miktarı ve içerisindeki mineral değeri sayesinde cildinize etkisi oldukça büyüktür. Salatalığı rendeden geçirip cildinize koyun. Salatalığın cildinizde 15 ila 20 dakika arasında kalması gerekmektedir. Sonra cildinizi ılık bir su yardımıyla durulayın.

Sütün Mucizevi Yardımı

İçerisindeki laktik asit ve yağ sayesinde süt, kuru ciltler için bulunmaz bir nimet niteliğinde. Cildinizi nemlendirmek için çok güzel bir yöntem olarak sütü kullanabilirsiniz. Bir bezi, soğuk sütün içine batırıp sonrasında bezi sıkın. Uygulamak istediğiniz bölümde 10 dakika bekletin. Günde 3 kez uygulanabilir.

 

Günlük Su Tüketim Miktarı

Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluşmakta, vücudumuzda ki su dengesinin kaybolması ise sağlıksız sonuçlar doğurmaktadır. Cildinizin de daha sağlıklı olmasını istiyorsanız. Günlük tükettiğiniz su miktarına dikkat etmelisiniz. Günde gereken miktarda su içtiğiniz zaman, cildinizde olan değişmeyi gözlerinizle görebileceksiniz.

Su Neden Bu Kadar Önemli?

Vücuttaki bütün sistemler sorunsuz çalışmak için suya gereksinim duyarlar. Su olmadığı zaman sistemlerin işleyişi bozulur. Cildinizin sağlıklı olması için de su oldukça önemli bir etkendir. Doğru su tüketimi yapmazsanız, yalnızca cildiniz değil bütün sistemleriniz zarar görecektir.

Cildinizi Temiz Tutun

Yapılan araştırmalar neticesinde cildin temiz tutulması, cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Sodyum laury sülfattan uzak durun. Bu etken maddeyi barındıran cilt kremlerini kullanmayın. Etken madde cilt kuruluğuna yol açmakta ve cildinize daha çok zarar vermektedir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi cildin pH değerini düzenleyerek, ciltte oluşan pullanma ve dökülmelerin önüne geçebilmektedir. Ayrıca iltihaplanma önleyici olarak da kullanılabilmesi mümkündür. Bu özellikleri nedeniyle elma sirkesini tercih edebilirsiniz.

Elma Sirkesi Yönteminin Yapılışı

1 çay kaşığı suyun içerisine, 1 çay kaşığı elma sirkesi koyun ve cildinizde uygulamak istediğiniz bölgeye ufak bir pamuk parçası yardımıyla sürün. 10 dakika beklemesi yeterli olacaktır, ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Sonrasında cildinize nemlendirici sürebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Ciltte Pullanma İçin Ne İyi Gelir ? Etkili YöntemlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin