Sivilce Sabunu | Ballı Sabun ve Faydaları


Ballı Sabun ve Faydaları

Binlerce çiçeğin özüyle toplanan; sağlığımıza güzelliğimize mucizevi katkı sağlayan balın yüzyıllardır kullanıldığını hatta abartmak istersek güzellik tanrıçası Kleopatra’nın   bal ile yıkandığı çeşitli rivayetler arasındadır.

Bir çeşit bakım ürünü olan ballı sabun, organik bal katkılıdır. Bal, nemlendirici ve antimikrobiyal özellikleri ile ünlüdür. Günümüzde satılan birçok nemlendirici, losyon ve diğer tüm cilt ürünleri içerisinde bal bir katkı maddesi olarak yer almaktadır.

Balın antimikrobiyel özelliği sayesinde; küçük yanık ve sıyrıkların, bakteriyel enfeksiyonların tedavisi ve boğaz ağrısının geçirilmesi için de uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Ballı Sabun Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz>>

Polenli, propolisli ve ballı olmak üzere 3 ayrı çeşidi bulunan balın saçımız ve cildimize birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

  • Cilt bakımında en sık tercih edilen ve en iyi sabunlardan biri olan ballı sabun, cildi canlandırır ve gençleştirir.
  • Antibakteriyel özelliği ile ciltteki sivilcelerin, akne ve yaraların kısa sürede iyileşmesine yardımcı olarak, cilt sorunlarına yol açan bakterilerin oluşmasını engeller.
  • Yağlı ciltlerdeki fazla yağı yok ederek cildin doğal yağ dengesini düzenler ve ciltteki gözenekleri arındırır. İçerisinde bulunan  E vitaminiyle cildi yenileyici özelliği de bulunmaktadır.
  • Makyaj temizlemede de etkili olan bu sabun makyaj öncesinde de cildi nemlendirme amacıyla kullanılabilir.
  • Vücudun temizliği ve bakımında kullanıldığında selülitlerin giderilmesinde etkili olur.
  • Ballı sabunNemlendirici etkisiyle beslediği cilt kısa sürede canlılık kazanır. Bu sebeple ballı sabun kuru, yıpranmış ve yorgun ciltlerde kullanılması tavsiye edilir. Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırma ve kırışıklıkları giderme özelliğine sahiptir.
  • Ballı Sabun Cildin tahriş olmasını önleyen ballı sabun her cilt tipine uygun olmakla beraber özellikle hassas ciltlilerin kullanması için ideal bir üründür.
  • Ciltte oluşan kusurları onarmaya yardımcı olan ballı sabun güneş yanıklarına da iyi gelmektedir.
  • Sadece cildimiz için değil, saç bakımında da kullanabileceğimiz ürünler arasında yer almaktadır. Ballı sabunun saça faydaları da oldukça fazladır. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran bal sabunu, saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olarak saç dökülmelerini de azaltmaktadır. Dökülmelerin azalmasıyla saçların gürleşmesini sağlar.
  • Saçların onarılıp ve kuvvetlendirilmesinin yanı sıra, yıpranmış ve boyalı saçlar için de çözüm sunan ideal bakım ürünüdür.

Ballı Sabun Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz>>

Yalnız satın alınan sabunda kullanılan balın organik olması gerekmektedir. Aksi takdirde glikoz şurubundan üretilen sentetik içerikli ballardan yapılan sabun cildin nemini kaybetmesine ve saçların dökülmesine sebep olmaktadır. Sabunun doğallığına dikkat ettiğinizde güvenle saç ve cilt bakımınızda tercih edebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Sivilce Sabunu | Ballı Sabun ve FaydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin