Nezle ve grip hamilelere ne iyi gelir? Saraçoğlu’ndan hamilelikte evde grip tedavisi


Sonbahar ve Kış aylarında kendini en sık gösteren marazlardan birisi grip ve nezledir. gebelik devrinde yakalanılan gribe ve soğuk algınlığına ...


Nezle ve grip hamilelere ne iyi gelir? Saraçoğlu’ndan hamilelikte evde grip tedavisi

Sonbahar ve Kış aylarında kendini en sık gösteren marazlardan birisi grip ve nezledir. gebelik devrinde yakalanılan gribe ve soğuk algınlığına karşı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bitkisel kür tanımları önerebiliyor. Bizde hekiminize sormak kaydı ile uygulayabileceğiniz hamilelikte meskende grip tedavisi için haberimizi inceleyebilirsiniz! Grip gebelere ne yeterli gelir? gebelikte grip olunca ne yapılmalı? gebelikte grip tedavisi nedir? İşte grip gebelere âlâ gelen bitkisel tarifler…

Soğuyan kış günlerinde en çok rastlanan marazlardan biri olan grip ve nezle, acilen çabucak herkesin kaygılı düşüdür. Halsizlik, ateşlenme, terleme, baş ağrısı, öksürük ve vücut kırgınlıkları ile kendini gösteren grip üzere bulaşıcı marazlar bebeklikte, çocuklukta ve yetişkinlikte olmak üzere her yaş kümesinde görülebiliyor iken bu durumdan en çok gebeler etkileniyor. Bebeğinin yerküreye gelmesini bekleyen ana adayları bu vade zarfında gribe yakalanırsa ne yapacakları konusunda tedirginlik yaşayabiliyor. sebepi ise ilaç kullanamamak ve gribe âlâ gelen kimi bitkilerin hamilelikte bebek için riskli bir kümede olduğudur. Bağışıklık sistemi sıradan vakitlere nazaran daha zorsüz ve savunmasız olduğu için bu evrede hastalanma ihtimali de yüksektir. Hele de grip üzere bulaşıcı marazlar kol geziyorsa! Pekala gribe yakalanan gebeler ne yapmalı? gebelikte grip bebeği tesirler mi? Meskende grip tedavisi nasıl olur? gebelikte grip için bitkisel tahliller neler? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan hamilelikte doğal tedavi teknikleri…

HAMİLELİKTE GRİP NASIL ANLAŞILIR? GRİP BELİRTİLERİ:

gebelik devrinde vücudu kırgınlaşıp ağrıyan ana adaylarındaki birtakım belirtiler grip marazının başlangıcının sinyalini verebilir. Sıhhatte her yerde olduğu üzere erken tanı ve tedbirlerle güzelleşme süreci hızlanabilir. gebelikte grip belirtilerini şu formda sıralayabiliriz:

-adele(kas) ağrısı

-Kuru öksürük

-Burun tıkanıklığı ve solunum almada güçlük

-Burun akıntısı

-Ateş

-Şiddetli baş ağrısı

-İştahsızlık

-Yorgunluk.

HAMİLELİKTE GRİP BEBEĞİ TESIRLER Mİ, ZARARI VAR MI?

gebelik devrinde geçirilen grip marazıyla ilgili en çok kaygılanan durumlardan birisi de ana adayına bulaşan gribin bebeğin üzerindeki tesiridir. Gebe bayanın vücuduna işleyen grip virüsü sıradan durumlarda bebeğe zararı dokunmaz. Griple birlikte gelebilecek olan kimi kompliadele(adele(kas))yonlar bebeğin sıhhatini olumsuz etkileyecektir. Gebe hatunun ateşi 39 aşamaya kadar gripten sebep yükselmişse bebek zarar görebilir. Bu türlü durumlarda erken fark edip mütehassıs yardımı ile tedbir almak en doğrusudur.

HAMİLELİKTE GRİP NASIL MAKBUL? GRİBE NE YETERLI GELİR?

Gribin kendini gösteren en en önemli belirtisinden biri olan ateşlenme durumu önünde Asetaminofen formülü ile tedavi uygulanır. Bu periyotta bol ölçüde likit içilmelidir. Şayet tabip onay verirse antiviral ilaçlar kullanılır. Bu cins ilaçlar vücuttaki mikropları kırıcı ve çoğalmasını engelleyen haplar ya da şuruplardır. En geç iki gün sonra tesiri muhakkak fark edilebilecektir. Katiyetle tabip denetiminde ilerlenmesi gereken tedavisidir.

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN SOĞUK ALGINLIĞI KÜRÜ

GEREÇLER:

Nar kabuğu

Karabaş bitkisi

YAPILIŞI:

1,5 su bardağını kaynatıp içerisinde 3 tane demir 1 milyon boyutunda nar kabuğu atıp, 5 dakika boyunca kaynatın. Akabinde 3 başak karabaş bitkisi koyup 3 dakika daha kaynatın. Biraz ılıdıktan sonra gün içerisinde 1 defa karnınız aç iken 1 su bardağı kadar tüketin. 1 haftanın ahir kürü bitirin.

NOT: Tabip onayı almadan katiyen uygulamayınız!

HAMİLELİKTE GRİP NASIL HAFİFLETİLİR? GRİBE GÜZEL GELEN TAVSİYELER

Ana adayı grip olduğu devir uygulayabileceği kimi ilaçsız yollarla grip tedavisinde düzgünleşme sürecini hızlandırabilir. Grip olan gebeler ne yapacakları konusunda birinci bilgiyi ve önlemi hekimlerinden aldıktan sonra konut içerisinde de kimi noktalara dikkat etmelidir. Mesela gribi hafifletmek için şu tavsiyelere uyulabilir:

Ana adayının vücudu enfeksiyon kapmadığı müddetçe antibiyotik içilmemelidir. Gribe yakalanmamak için kalanaturel çiçek Doğal çiçek balııııık mekanlarda AVM usulü bölgelerde uzun müddet vakit geçirilmemelidir. Şayet grip olunmuşsa konutta yapılabilecek en güzel şey yatakta dinlenmedir. Yatış konumunda baş yüksekte tutulmalıdır. (2 yahut daha ziyade yastıktan destek alınabilir) sıhhatli ve istikrarlı beslenmeye münhasıran de C vitamini alımına dikkat edilmelidir. Boğaz ağrısı için pastil kullanılabilir.

Burun tıkanıklığı için tuzlu su içeren burun damlaları kullanılabilir.

GRİP AŞISI OLUNMALI MI? GEBELER GRİP AŞISI OLABİLİR Mİ?

Son vakitlerde sıklıkla tartışılan hususlardan birisi de grip aşısının yararlı mı yoksa zararlı mı olduğudur. Bilirkişiler ise bu mevzu hakkında grip aşısının yararlı olduğunu savunuyor.

Evet neden grip aşısı olunmalı?

1- Rastgele bir kalppp rahatsızlığı olan kimseler, muhakkak grip aşısını olmalıdır.

2-  Virüslere karşı vücudumuzu korur.

4- Gebeler, hem kendileri için hem de bebekleri için grip aşısı olarak marazlara karşı korunmalıdır.

5-  Kemoterapi tedavisi gören hastalarda influenza virüs enfeksiyonundan korunmasını sağlar.

GRİPLE SAVAŞAN DOĞAL KÜR TANIMI

Gereçler:

– 2 yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı

– 1 yemek kaşığı sarımsak suyu

Yapılışı:

Yukarıda bahsedilen materyalleri boş bir kabın içerisine boşaltın. püre kıvamını yakalayana kadar karıştırın. Hastalık müddeti boyunca her gün kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sonra tüketin.

TARÇIN VE ZENCEFİL İKİLİSİ

Materyaller:

– Yarım tatlı kaşığı tarçın

– Bir tatlı kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı

Hazırlanışı:

Bir bardak sıcak suyun içine yarım tatlı kaşığı tarçın ek edin ve için. Ekstra olarak ise yarım tatlı kaşığı tarçını bir tatlı kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile karıştırarak tüketin. En az 3 gün boyunca bu karışımı deneyin.

NOT: Hekiminize sormadan kürü uygulamayınız…

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Nezle ve grip hamilelere ne iyi gelir? Saraçoğlu’ndan hamilelikte evde grip tedavisiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin