Hünnap yiyerek kilo verme yöntemi! Hünnap nedir, çayı zayıflatır mı? Hünnap sirkesinin yararları


'Ölümsüzlük meyvesi' olarak da ismini duyduğumuz süper bir kuvvet menşesi olan Hünnap meyvesi, tepeden tırnağa kadar her sahada çok faydalı ...


 

‘Ölümsüzlük meyvesi’ olarak da ismini duyduğumuz süper bir kuvvet menşesi olan Hünnap meyvesi, tepeden tırnağa kadar her sahada çok faydalı! Sonbaharda olgunlaşan Hünnap meyvesi ile kilo verme sırrını biliyor muydunuz? Metabolizma hızlandıran Hünnap çayı nasıl yapılır? Hünnap meyvesi nedir, hünnapın yararları neler? Hünnap sirkesi ne işe yarar? Hünnap meyvesi nerede yetişir? Hünnap meyvesinin diyette şaşırtıcı yararları…

Cehrigiller familyasından günümüze kadar uzanan Hünnap meyvesi, sıradanda 4-5 metre kadar bir yüksekliğe çıkabilen ağaçta dikenli kol özelliğine sahiptir. Sonbahar mevsiminde olgunlaşmaya başlayan Hünnap meyvesi, görünüm olarak iğdeye benzerliğiyle dikkat çekiyor. Hem sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı olan Hünnap meyvesi sayesinde zararsız ve doğal yollardan sağlıklı beslenme gerçekleştirebilirsiniz. İnce ince kabuğumsu bir meyve olan Hünnap Çin devletinde en çok tüketilen meyveler arasındadır. Kalori bedeli epeyce az olan Hünnap’ı diyette beslenme listenize ekleyebilir, fit bir görünüm elde edebilirsiniz. A, C vitamini bakımından varlıklı olan Hünnap, zayıf olan bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinin yanı sıra diyette spor yapanlara da olumlu tesirler sunuyor. Pekala diyette Hünnap meyvesi nasıl yenir? Karışık meyveli Hünnap çayı nasıl yapılır? Hünnap meyvesinin yararları neler?

HÜNNAP DİYETİ! HÜNNAP NASIL ZAYIFLATIR? HÜNNAP NEDİR, YARARLARI…

kuvvet deposu sağlayan Hünnap meyvesi görünüşte küçük üzere dursa da yararı bakımından epeyce büyüktür. sindirim sorunu görmeyeceğiniz hünnap meyvesi tüketiminde olgun iken yenildiğinde vitamin, kalsiyum, magnezyum ve fosfor gereksinimlerini karşılamaya yardımcı oluyor.

Bilhassa zayıflamak için tertipli spor yapan kimselerin tükettiği Hünnap, birebir devranda düşen enerjiyi geri toplamak için antrenman sonrasında yeniyor. Vücuda olan yararları saymakla bitmediği üzere idrar yapamamak ( idrar yapamamak ( Kabızlık ) ) derdiyle karşı zıdda olan kimseler için ilaç niteliğinde bir mucize!

Antioksidan bakımından kıymetli bir besin olan Hünnap, karaciğer meşakkatlerinden kansere kadar çeşitli illetlerin dermanı haline geliyor. Manav, pazar ya da aktarlardan bulabileceğiniz Hünnap meyvesinin tüketimi ise epeyce pratik! Velev çiğ bir biçimde elinizde ısırarak velev reçel halinde kahvaltılarda velev de çay formunda tüketebilirsiniz.

HÜNNAP KAÇ KALORİ? HÜNNAP ÇAYI İLE NASIL ZAYIFLANIR?

1 Porsiyon yani 4 tane Hünnap meyvesinin kalori olarak 47 kcal’e tekabül ettiği meyve Seçkin Saraç üzere ünlü mütehassıslar tarafından tavsiye edilmektedir. Hünnap meyvesini kurutarak elde edeceğiniz Hünnap çayı ile kilo vermeyi pratiklaştırabilirsiniz. Hünnap çayını konutta yapmak için…

GEREÇLER: 1 kilogram hünnap, çubuk tarçın, 1 tane limon, 1 tane dilimlenmiş armut, yarım çayy adele(kas)ıgı taze zencefil.

YAPILIŞI:cilt cereye dökeceğiniz üç litre suyu kaynattıktan sonra zencefili koyun. Akabinde armudu ve tarçın kabuklarını ek edin. Limon ile Hünnapı da koyduktan sonra 3 saat kısık ısıda kaynamaya bırakın. formülı şıkça süzünce  biraz soğutup cam şişeye koyun. Bu biçimde uğraşmak istemiyorsanız Hünnap çayını hazır halde de tüketebilirsiniz.

HÜNNAP ÇAYI TANIMI (VİDEOLU):

HÜNNAP SİRKESİ NASIL YAPILIR? HÜNNAP SİRKESİNİN YARARLARI

Diyette metabolizma hızlandırmaya yardımcı olacak Hünnap sirkesi ile diyetinizi destekleyebilirsiniz. Tabip onayı almadan uygulamamanız gereken diyet kürleri arasında Hünnap sirkesini de göz önünde bulundurmalısınız. İşte metabolizma hızlandıran Hünnap sirkesi tanımı…

HÜNNAP SİRKESİ NASIL YAPILIR? MESKENDE TAZE HÜNNAP SİRKESİ TANIMI

MATERYALLER:

500 gram taze hünnap
2 litre su
1 çay bardak sirke
1 tatlı kaşığı doğal tuz

HAZIRLANIŞI:

Hünnap meyvelerini şıkça ezdikten sonra cam kavanozun içine yerleştirin. Üstüne sirke, su ve tuzu katıp tahta kaşıkla karıştırın. Karıştırma sürecine her gün tertipli olarak devam edin. İşte sirkeniz hazır!

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Hünnap yiyerek kilo verme yöntemi! Hünnap nedir, çayı zayıflatır mı? Hünnap sirkesinin yararlarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin