Mumiyo taşı nedir? Mumiyonun yararları nelerdir? Mumiyo nasıl kullanılır?


Soğuk gördükçe katılaşan gelgelelim sıradanda katran üzere yapışkan ve likit olan mumiyo Himalaya dağlarında bulunur. Birtakım araştırmacılara ...


Mumiyo taşı nedir? Mumiyonun yararları nelerdir? Mumiyo nasıl kullanılır?

Soğuk gördükçe katılaşan gelgelelim sıradanda katran üzere yapışkan ve likit olan mumiyo Himalaya dağlarında bulunur. Birtakım araştırmacılara nazaran bitki kökenli olduğu söylenen mumiyo yüzyıllardır Uzakdoğu memleketlerinde alternatif tıpta kullanılır. Evet Mumiyo taşı nedir? Mumiyonun yararları nelerdir? Mumiyo nasıl kullanılır? sinndirimme yeterli gelen mumiyo hakkında merak edilenleri haberin detayında bulabilirsiniz.

3 bin yıllık bir geçmişe sahip olan mumiyo hususu Uzakdoğu’dan Ortadoğu’ya kadar birçok devlette bitkisel tıpta kullanılmıştır. Dağların yüksek kısımlarında ve mağaraların içerisinde bulunan bu husus koyu kahve ve siyah tortuldur. Dağdaki bitkilerin devranla doğal oluşumlara uğrayarak sertleşmesi ile meydana gelir. Toprak, taş ve yağmurda bulunan vitamin ve minerallerin bulunduğu bu husus birçok illete uygun gelir. En eski çağlarda kemik, eklem, romatizma ve diş marazlarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmıştır. çağımızda bu husustan diş macunu ve krem yapılır. 85′ den çokça mineral, amino asitler, A, B, C ve P vitaminleri bulunur. Başkaca konaturel çiçek Doğal çiçek balııııt, bakır, nikel, demir, çinko, manganez, krom, sodyum, potasyum, magnezyum, kadmiyum, bizmut, molibden üzere elementler de içermektedir.

MUMİYONUN YARARLARI NELERDİR?

 Kalsiyum içerdiğinden zarar(zarar(hasar))a uğramış kemiğin dokularını yeniler. Münhasıran kırılmış kemiklerin daha çabuk yanmasına yardımcı olur. Kemik erimesi üzere rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Bağışıklığı yenileyen güçlü bir tesire sahip olan bu husus birebir hengamda dimağ fonksiyonlarının sıhhatini da koruyarak gerilim, unutkanlık,depresyon üzere ruhsal marazların yanı sıra dikkat eksikliği üzere rahatsızlıklara da uygun gelir. Gümüş içerdiğinden antimikrobiyal tesir gösterir.

Metabolizmanın zarar(zarar(hasar))a uğramış gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) harekete geçirerek vücutta oluşan lezyonların daha süratli uygunlaşmasını sağlar.

Mahsusen karaciğerin toksinlenmesini engelleyerek tensıhhatini destekler. Nikol bakımından varlıklı olan mumiyo yağ metabolizmasının süratle çalışmasını sağlarken hormonları istikrarlar. Sentezlenmesi gereken hücrelere destek verir.

Yanık, tahriş ve yara izlerinin süratle güzelleşmesine yardımcı olur. Glutamik asit içeren mucize taş hücrelerin yenilenme suratını artırır. Deformeye uğramış nahiyelerin DNA sentezini artırır. Başkaca dokunun proteinini artırarak daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Diş sararması ve diş enfeksiyonları üzere marazları ortadan kaldırarak ağız sıhhatini korur. Ilık suyun içerisine atılıp gargara olarak kullanılmasının yanı sıra diş fırçası yardımıyla da diş yüzeyini çizmeden beyazlatır. Ağız kokusunu gicilt r.

Yapılan araştırmalarda bağışıklığı kuvvetlendirdiği için kanserli hücrelerin oluşumunu da engellediği ortaya çıkarılmıştır. Kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) artırmada yarar sağlayan demir hususu bakımından güçlü olan mumiyo düşük kan seviyesini artırır. Ayrıyeten demir unsurunun vücutta emilimini hızlandırıp atmadan kana eklemesini sağlar.

Son yıllarda bu husustan elde edilen maske ise cildi yenileyerek yaşlanmasını önler. cilt gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n fonksiyonlarını artırıp kırışıklık ve sivilce üzere rahatsızlıkların yaşanmasının önüne makbul.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Mumiyo taşı nedir? Mumiyonun yararları nelerdir? Mumiyo nasıl kullanılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin