Emziren annelerde göğüs ağrısı nasıl geçer? Memede ağrı ve sertliğe iyi gelen yöntemler


Emzirme devrindeki validelerin yaşadığı en büyük zahmet göğüslerinde oluşan sertlik ve ağrıdır. İlaçsız bir halde bu sorunu halletmek için ...


Emzirme devrindeki validelerin yaşadığı en büyük zahmet göğüslerinde oluşan sertlik ve ağrıdır. İlaçsız bir halde bu sorunu halletmek için lahana yaprağının mucizevi yararlarından yararlanabilirsiniz. Göğüs ağrılarını ortadan kaldıran lahana yaprağı tekniği ile bebeğinizi artık rahatlıkla emzirebilirsiniz! Emziren analarda göğüs ağrısı nasıl makbul? Emziren analarda göğüste ağrı ve sertlik neden olur? Lahana göğüs ağrılarını geçirir mi? Emziren analarda göğüs meseleleri…

Bebeğine yeni kavuşmuş bir bayanın analığa alışma sürecinde yaşayabileceği en büyük sorunlardan birisi de emzirirken göğsünde hissettiği ağrıdır. Ananın midesine alacağı her besin süt yoluyla direkt olarak bebeği etkileyeceği için ilaç almadan doğal tahlilini araştırmakta yarar var. Göğsün içindeki sütün külliyen bitmemesi ya da hakikat bir formda sağılmaması halinde kalan süt birikintisi göğüs üzerinde ağrı ve sertliğe neden olabilir. Emzirme periyodundaki pek çok ananın sıklıkla yaşadığı göğüs sorunları, en hoş ve zevkle geçirilmesi gereken emzirme periyodunu çileye dönüştürebilir. Bu üzere sorunlarla karşı zıdda kalmak istemeyen ya da alabilecekleri en yalın tahlil teklifleri ile problemleri en hafif formda atlatmak isteyenlerin işine yarayacak haberleri sizler için sıraladık! Emziren analarda göğüs ağrıları nasıl makbul? Emziren analarda göğüste sertliğin geçmesi için ne yapılmalı? Lahananın emziren analara yararları neler? Emziren validelerin imdadına yetişen: Lahana mucizesi!

EMZİREN ANALARDA GÖĞÜS AĞRILARINI GEÇİREN DOĞAL SISTEM

Emziren anaların neredeyse tamamına yakın bir birçoklarının yaşadığı en büyük göğüs sorunlarından birisi de emzirdikten sonra göğüste oluşan ağrıdır. Bu ağrının neden ortaya çıktığı ise çok açıktır. Her iki göğsün gereğince boşaltılmamasıyla biriken süt sonucu ananın göğsünde şişkinlik ve ağrı oluşabilir.

İnsan sıhhati açısından hayli yararlı bir zerzevat olan lahananın yapraklarını ayırıp soğuk suyla yıkadıktan sonra sap tarafını kesin. İki eşit modüle ayırdığınız lahana yapraklarını sütyenin içine destek olacak formda koyun.

Yaprakların ısındığını hissetmeye başladığınızda yaklaşık 20 dakika sonra yaprakları çıkartın. Kısa devranda ağrıların azaldığını ve göğsünüzün rahatladığını göreceksiniz.

LAHANA YAPRAĞININ YARARLARI NELER?

BACAK VE KOL ŞİŞLİKLERİ İÇİN:

Darbe tesiri almış kol ve bacağa lahana yaprağı sarıp üzerine buz kompresi yaparsanız ağrı hafifleyecektir. 

TİROİT BEZLERİ İÇİN: 

Tiroid bezinin çalışmasında zahmetler varsa boğazınıza lahana yaprağını sarın ve bandajlayın. Bu formda uyuduktan sonra sabahleyin lahana yapraklarını kaldırın. 

BAŞ AĞRISI İÇİN:

Başınızın ağrıdığı nahiyeye lahana yaprağını sarıp şapka ile sabitleyin. Ağrının yatıştığını hissettiğiniz vakte yaprakları çıkartın.

EMZİREN ANALARDA GÖĞÜS AĞRISI NASIL MAKBUL? GÖĞÜSTE ACI VE HASSASİYETE DOĞAL TAHLILLER…

Emziren analarda oluşabilen göğüs ağrılarını hafifletmede bilinen en tesirli sistemlerden birisi de ılık bez pratiğidir. Bebeğe süt verdikten sonra havluyu ılık su ile ıslatıp şıkça sıktıktan sonra göğüs yerine yerleştirilir. Üst üste birkaç kere kolay yaptıktan sonra süt kanallarının rahatlayıp açıldığını göreceksiniz.

Eczanelerde çok pratiklıkla bulabileceğiniz silikon göğüs ucu yahut biberon emziği biçimindeki eserler hayatınızı kurtaracaktır. Emzirme sırasında göğse yerleştirilecek olan bu eser daha az ağrılı beslenme gerçekleştirecektir.

Her derde deva olan ana sütü mucizesini güzelleştirme emelli kendinizde kullanabilirsiniz. meme ucunda oluşabilecek çatlak ya da yara üzere problemleri uygunlaştırmak için hekim onaylı kremler kullanabilirsiniz.

EMZİRME PERIYODUNDA GÖRÜLEN 3 GÖĞÜS SORUNU

GÖĞÜS UCU ÇATLAKLARI: Emzirme sırasında bebeğin validesinin göğsündeki koyu kısmı tam olarak alamaması sebebiyle oluşabilecek çatlaklar, validelerin bu evredeki en acılı noktasıdır. meme ucu çatlak ve yaralanmalarının enfeksiyona dönüşmemesi için kaynatılmış ılık su ile arilik yapılmalıdır. Akabinde ana sütü ile silinip hekim onaylı kremler kullanılabilir.

GÖĞÜSTE SÜT BİRİKMESİ VE ŞİŞLİK: Her iki göğsün gereğince boşaltılmaması ile süt kanallarındaki sütler şişkinliği arttırabilir. Göğüste süt kalmamasına dikkat edin ziyan olmaması için muhakkak sağın.

MASTİT: Göğüste oluşan acı, şişkinlik, hassasiyet ve ateş üzere durumlarda oluşabilen göğüs enfeksiyonları, emzirme periyodunda oluşan yaygın sorunlardandır.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Emziren annelerde göğüs ağrısı nasıl geçer? Memede ağrı ve sertliğe iyi gelen yöntemlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin