Bağışıklığınızı güçlendirmek için Bunları kesinlikle tüketmeli

Zerzevatın mevsiminde tüketilmesinin kış illetleri, kanseri, diyabet, kalppp, kolesterol ve göz illetlerinden da korunmaya yardımcı olduğunu ...


Zerzevatın mevsiminde tüketilmesinin kış illetleri, kanseri, diyabet, kalppp, kolesterol ve göz illetlerinden da korunmaya yardımcı olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Kompetanı Ulaş Özdemir “Dört mevsim birçok zerzevat ve meyveyi pratiklıkla bulabiliyor olsak da her zerzevatın mevsiminde tüketilmesi çok önemli” dedi.

Havaların soğumasıyla birlikte bağışıklığın zorlendirilmesi marazlardan korunmak için son aşama değerli. Mevsim sebzelerinin illetlerden korunmak açısından kıymetli olduğunu ve doğal vitamin içerdiğini vurgulayan Beslenme ve Diyet Bilirkişisi Ulaş Özdemir, “Vücudun vitamin muhtaçlığı karşılamak için meyvelerin yanı sıra sebzelerin de azımsanmayacak raddede vitamin deposu olduğunu unutmamak gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Pekala hangi zerzevat nasıl tüketilmeli, hangi zerzevat hangi vitaminleri içeriyor? İşte kış zerzevatları ve vücudumuz için yararları…

Karnabahar: Lif içeriği yüksek bir besindir. sinndirimm sistemini kronik marazlardan korur. Sulforafan ölçüsü yüksek olduğundan kanser, diyabet ve kalppp illetleri üzere hastalıklarda riski azaltmada kıymetli rol oynar.

Pazı: Antioksidan içeriği yüksektir. Şeker, kalppp illetleri, kanser üzere illetlere karşı esirgeyici tesiri vardır. Göz sıhhatinde tesirlidir ve dimağ fonksiyonlarını destekler.

Doğal çiçek balııkabağı: A vitamini açısından zengindir. Göz sıhhatinde tesirlidir ve akciğer kanserine karşı gözetici rol oynar. Cildin genç görünmesine yardımcı olur.

Mahal elması: Diyabet hastaları için alternatif tatlandırıcı olarak kullanılabilir. idrar yapamamak ( Kabızlık ) tedavisinde kullanılabilir. Antioksidan bileşenler sayesinde kanser riskini düşürmekte yardımcı olur.

Ispanak: Lif ve karotenoid içeriği yüksektir. Göz sıhhatini korur, kan şekerini istikrarlar, içerdiği antioksidanlar sayesinde kanser riskini düşürür.

Kereviz: Antioksidan ve lif içeriği yüksektir. Kan kolesterol seviyesini istikrarlar ve Alzheimer illetinde yardımcıdır.

Turp: Kan basıncını istikrarlar, kardiyovasküler sistem illetleri ve hazıme yardımcıdır. amansız hastalık(kanseer) gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n oluşumunu maniler.

LAHANAGİLLER

Lahana: Lahanagiller kükürtlü besin olduğu için pişirilerek tüketilmesi önerilir. Posa içeriği yüksek, mide ve bağırsakları muhafazada yardımcıdır. Şeker illeti ve kolon kanserine karşı esirgeyicidir.

Brüksel lahanası: Lahanagillerden bir sebzedir. Bağışıklığı zorlendirir. Antioksidan içeriği yüksek olduğu için kanser gelişimini azaltır. Diyet lifi açısından yüksektir; kalppp marazları ve diyabet riskini azaltır. Omega-3 yağ asitleri içerir.

Brokoli: Lahanagillerden bir gayrı sebzedir. Çiğ halinin yüzde 90’ı sudan oluşur. Lif içeriği çok yüksek olduğundan bağırsakları müdafaaya yard

mcıdır. Brokoli birçok zerzevattan çokça protein içerir. Kolesterolü azaltmaya yardımcıdır ve kanser riskini azaltır.

kış zerzevatları,mevsim zerzevatları,bağışıklık kuvvetlendirme

http://www.pudra.com/saglikli-yasam/beslenme/sebzeleri-mevsiminde-tuketin-29043.htm

Pudra

sıhhatli yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri bahtiyar eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağışıklığınızı güçlendirmek için Bunları kesinlikle tüketmeliBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin