Evlilikte eşler arası muhabbet ve huzur duaları! En tesirli evde huzur ve bereket duaları


Konut içerisinde devir vakit yaşanan sorunlardan birisi de eşler arasında anlaşmazlıklar çıkarak aralarına soğukluk girmeleridir. Bir mühlet ...


Evlilikte eşler arası muhabbet ve huzur duaları! En tesirli evde huzur ve bereket duaları

Konut içerisinde devir vakit yaşanan sorunlardan birisi de eşler arasında anlaşmazlıklar çıkarak aralarına soğukluk girmeleridir. Bir mühlet sonra boşanmaya kadar giden bu aile problemlerinin önüne geçmek için meskendeki huzur ve memnunluğu arttıran dua tekliflerini sizler için derledik. Eşler arasında muhabbet nasıl arttırılır? Evlilikte aile içerisindeki huzur ve memnunluk duaları neler? Bahtiyar evliliğin sırrı nedir? Peygamberimiz eşlerine nasıl davranırdı? Eşler arasındaki soğukluk nasıl gicilt lir? İşte örnekleri…

Evlerdeki Bunalım ve huzursuzluk |Cübbeli Ahmet Hoca Tavsiyeler

Allah (c.c)’un yolundan giden ve biz ümmetinin öncüsü olan Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), vefat etmeden evvel gerek kelamlı gerek fiili davranışlarıyla hepimize örnek bir yaşantı sergilemektedir. Yumuşak başlılığı, nezaketi, merhameti, sabrı, adaleti, hoşgörülüğü ve iyimserliği ile bizlere hep rehber olan Peygamberimiz (SAV), Allah (c.c) katında aile reisinin bedelinin eşine ve yakınlarına gösterdiği pahayla ölçülebileceğini belirtmektedir. Eşlerine karşı her hengam yumuşak ve hoşgörü sahibi olan Efendimiz (SAV) bu mealde da bizlere örnek olmaktadır. ‘Ahir devran’ olarak nitelendirdiğimiz şu çağda münhasıran de son devirlerde boşanma orantılarının ne yazık ki misliyle arttığını görüyoruz. Boşanma nedenleri her aile durumuna nazaran farklılık gösterse de birçoğunun ekseriyetle anlaşamadıkları için boşanmak istediklerini duyuyoruz.

Diyanetimizin boşanmaya dair bakış açısı ise bir hadis-i şerifte şu biçimde söz edilmektedir: “Allah Teâlâ’ya, helal kıldığı şeylerin en sevimsizi talaktır.” (İbn Mâce, nikâh 1; beyhakî, es-Sünenü’l-kübrâ, VII/322; Hakim, Müstedrek, II/196). Buradan da anlaşılacağı üzere eşler arasında boşanma her ne kadar haram olmasa da Allah’ın farz olmadığı sürece istemediği bir şeydir. Pekala işi bu raddeye getirmemek için nasıl bir aile yaşantısı sergilemeliyiz?

Evlilikte ailenin huzuru için okunacak dualar neler?

Eşler arasındaki soğukluk nasıl giderilir ?

Eşler arasında soğukluğu gideren zikir ve Esmalar neler?

Hanede en tesirli huzur duaları hangileri?

İşte mesut evliliğin sırrı…

Birbirlerine Dargın Olan Eşlerin Barışması İçin Okunacak Duâ

EŞLER ARASINDA SOĞUKLUK NASIL GİDERİLİR? AİLENİN HUZURU İÇİN…

Evlilikte eşlerin birbirine karşı hoşgörülü ve yumuşak olmasını isteyen dinimizde, erkeklerin hatunlardan tam manasıyla harikalık beklememelerini öne sürülmektedir. Her insanoğlunun ufak tefek bile olsa birtakım kusurlarının olabileceğini bu durumlarda sert davranılmaması gerektiğini tavsiye etmektedir. Bu durumu en güzel biçimde özetleyen hadis-i şerif ise şu biçimdedir:

“Kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Daima seni hoşnut edecek biçimde davranamaz. Şayet ondan faydalanmak istersen bu haliyle faydalanabilirsin. Şayet doğrultayım dersen kırarsın. Hatunun kırılması da boşanmasıdır.” (Müslim, Radâ 59).

Bir sair hadis-i şerifte de şöyle buyurulmaktadır:

“Mü’minlerin iman bakımından en kusursuzu, ahlâkı en şık olanıdır. Ahlâkı en şık olanınız da hatunlarına en şık davrananınızdır.” (Ebû Dâvud, Tirmizî, Dârimî)

HANENIN HUZURU VE MEMNUNLUĞU İÇİN OKUNACAK DUALAR NELER? 

Bir ailedeki fertlerin mesut ve huzurlu olabilmeleri için olmazsa olmaz diyebileceğimiz birinci şey karşılıklı sevgi ve değerdir. Eşlerden her ikisinin birbirine karşı hoşgörülü olması, sabır ve incelik göstermesi evliliği kurtaran en değerli kurallardandır. Her meskende ufak tefek bile olsa eşler arasında çıkabilecek anlaşmazlıkların büyümesi ilerleyen devirlerde eşler arasında soğukluğa sebep olabilmekte velev çiftleri boşanmaya kadar getirebilmektedir. Bizlerde durum bu noktaya gelmeden evvel aile içerisindeki huzurun bozulmaması için okunması tavsiye edilen memnunluk dualarını sizlere derledik.

EVİMİZDE HENGAME OLMAMASI İÇİN BARIŞMA DUASI:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif dimağa kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Manası: “Allah’ım kalppplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da kapalısından de uzaklaştır.”

– Kuran-ı Kerim’de geçen bu ayetlerin abdestli bir formda 3 yahut 7 sefer okunması tavsiye edilir.

– 41 kez ‘Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.’ zikri çekilerek eşler arası muhabbet sağlanabilir.

– Hz. Halid bin Velid (ra) bir gün Efendimiz (SAV)’e gelerek; “Ya Rasulallah, içimde endişe ve düşünce var, kişilerden uzaklaşmak istiyorum.” dedi.Peygamber Efendimiz (sav) O’na. “Yatacağın vakit bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun.” buyurdu.

Bismillahirrahmanirrahim.

Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.

Manası: Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam sözlerine sığınırım.

EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ

Eşi ilе sorun yaşayan kimselerin gün içerisinde bol bol Ya Vеdud, Ya Kaviyy isimlerini zikretmeleri gerekir.

Aile içerisindeki huzur ve mutluluğun sağlanması için Kuran-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i şerif okunup ailedeki kimseler için dua edilebilir.

Her gün Salaten Tefriciyeyi 100 kere okuduğunda ve bu niyetle dua edildiğinde tesir sağlanabilir.Bunun dışında konut ahalisi için hami bir vade olan Ayetel Kürsi’yi okumak fertlerindaha anlayışı olmalarına yardımcı olabilir.

AİLE HUZURU İÇİN OKUNACAK ESMA ZİKRİ:

“Yâ Veliyy celle celalühü” zikrine devamlı olarak söyleyen kimseler Allah (cc)’un müsaadesi ile hoşnutluğu içinde olurlar. Huzurlu ve mesrur aile geçimi için eşlerin bu ism-i şerifi zikretmeleri geçimlerini pratiklaştırabilir. (46 defa)

EŞLER ARASINDAKİ SOĞUKLUK İÇİN DUA:

Allah (c.c)’un müsaadesi ile anlaşamayan eşlerin şu duayı okumaları soğukluk gicilt lmesine yardımcı olabilir…

Kur’an-ı Kerim’deki Duhan Müddeti’nin 25. ayeti“Kem terakü min cennatin ve u’yün” hengame eden eşlere 21 yada 71 sefer okumak sakinleştirmeye yarayabilir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
1
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Evlilikte eşler arası muhabbet ve huzur duaları! En tesirli evde huzur ve bereket dualarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin