Ayçiçeğin faydaları nelerdir? Ayçiçeği hangi hastalıklara iyi gelir? Ayçiçeği çayı nasıl yapılır?


Yerküre umumunda tüketilen yağın umumisi ayçiçeğinden elde edilir. Papatya ailesine ilişkin olan ayçiçeği en çok yağ çıkartılan besindir. E ...


Yerküre umumunda tüketilen yağın umumisi ayçiçeğinden elde edilir. Papatya ailesine ilişkin olan ayçiçeği en çok yağ çıkartılan besindir. E vitamini bakımından güçlü olan ayçiçeği, insan sıhhatine hayli yararı vardır. Pekala ayçiçeğin yararları nelerdir? Ayçiçeği hangi illetlere düzgün gelir? Sizler için ayçiçeğine dair merak edilen her şeyi araştırdık. Haberin detayında ayçiçeği hakkına her şeyi bulabilirsiniz.

Günebakan olarak da geçen ayçiçeği, yağ için yetiştirilen bir besindir. Devletimizde yoğunluk olarak Marmara kesiminde yetiştirilen ayçiçeği içeriğindeki tohumları gelişerek çekirdek elde edilir. Fabrikalarda işlenen ayçiçeği, yağ bitkileri arasında birinci sırada bölge alır. Yağı karşılamada yüzde 70 nispette kullanılan ayçiçeği, çok az kişi tarafından bilinen sağlıksal hedefle da kullanılır. Zeytin, mısır ve kanoladan daha ziyade tüketilen ayçiçeği posalı besinler yerinde en güçlü olanıdır. Potasyum bakımından güçlü topraklarda rahatlıkla yetişir. İçeriğinde bu sayede nitrat yüksek bulunur. Ayrıyeten fosfor ve azot unsurları de barındıran ayçiçeği ilaç, kozmetik ve azık endüstrinde sıklıkla kullanılır. Ayçiçeği tüketilirken içindeki çekirdekler çıkartılır, kurutulur ve tüketilir. sinndirimm sistemine âlâ gelen ayçiçeği birinci sefer Anadolu topraklarında üretimine başlanmıştır. seçenek tıpta kullanılan ayçiçeği, çay ve kremi yapılır. Asitli topraklarda yetişmeyen ayçiçeği, bol su isteyen bir besindir. 

AYÇİÇEĞİNİN YARARLARI NELERDİR?

Yüksek ölçüde fosfor içerdiğinden kemik ve adele(adele(kas)) sıhhatine yarar sağlar. 

Antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sistemini bakteri ve virüslerden arındırır.

İçeriğindeki şeker kan şekerini olumsuz etkilemediğinden şeker hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir besindir.

E vitamini vücut sıhhatine ek sağlar. Eksikliği ise cilt te önemli deformelere sebep verir. Eksperler saç dökülmesi, yıpranması ve cilt teki birtakım marazların temelini E vitamini eksikliğine bağlar. Ayçiçeği E vitamini sağlamada tesirli bir besindir.

Had gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yeniler. Böylelikle baş ağrısı, yorgunluk ve depresyon üzere rahatsızlıklara yer hazırlayan süreçleri pürüzler. 

Posalı bir besin olduğundan bakteri ve virüslerin vücutta kalma sürecini hızlandırır. Bağırsakları temizleyerek idrar yapamamak ( idrar yapamamak ( Kabızlık ) ) üzere sıkıntıların yaşanması önler.

Yağı kolesterol bakımından yarar sağlamazsa da kendisi kolesterol seviyesini düşürür. 

Üstcilt effüs yolları hastalıklarıyla ortaya çıkan yüksek ateş, öksürük ve naturel çiçek Doğal çiçek balııııgam üzere sıhhat problemlerine ayçiçeği çayı uygun gelir. 

Hücreleri yenilediğinden dimağ sıhhatine da olumlu ek sağlar. Hafızayı kuvvetlendirir.

AYÇİÇEĞİ ÇAYI NASIL YAPILIYOR?

Çekirdekleri çıkarılmış ayçiçeği yaprak ve kollarıyla birlikte kurutulur. 20 grama yakın olan ayçiçeği bir bardak su ek edilerek kaynatılır. 10 dakika sonra ocaktan alınıp süzülür. İçerisine naturel çiçek Doğal çiçek balıııı eklenerek 3 çayy adele(kas)ıg

ı kadar tüketilir. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayçiçeğin faydaları nelerdir? Ayçiçeği hangi hastalıklara iyi gelir? Ayçiçeği çayı nasıl yapılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin