1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Saraçoğlu’ndan kekik çayı faydaları ve yapılışı


Mutfakta sıklıkla kullanılan kekiğin suyu sayesinde inanılmaz raddede süratli zayıflayabilirsiniz. Keskin ve lâtif kokusu ile severek tüketilen ...


Mutfakta sıklıkla kullanılan kekiğin suyu sayesinde inanılmaz raddede süratli zayıflayabilirsiniz. Keskin ve lâtif kokusu ile severek tüketilen Yabani Zahter (kekik) suyu ile nasıl zayıflayabileceğinizi sizler için ele aldık. Yağ yakıcı özelliğiyle bilinen Yabani Zahter (kekik) suyunun hazırlanışını ve zayıflamada ki tesirini öğrenmek için haberimizin detayını okuyabilirsiniz. Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyu ile nasıl zayıflanır? Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyunun yararları neler? Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyu ne işe yarar? naturel yollarla zayıflamanızı sağlayacak Yabani Zahter (kekik) suyu ile kilo verme usulü…

bollık kilolarından kurtulmak gayesiyle yapılan diyet ve egzersiz hareketleri kadar bitkilerin kilo vermeye tesiri de göz gerisi edilemeyecek bir gerçektir. Vücudun kimi taraflarında biriken yağ deposu sarkık imgelere neden olarak kimsede rahatsızlık hissi uyandırır. Buradaki yağların yakımını hızlandırmak için kullanılabilecek olan biberiye ya da tarçın üzere yağların dışında yemeklere yemeklere aroma katması için kullanılan Yabani Zahter (kekik)te işe yarayacaktır. Kilo meselesi ile karşı zıdda olan hatunların Yabani Zahter (kekik) suyu içerek yakın hengamda kilo verebilecekleri öne sürülmektedir. Hem sıhhat açısından vücuda olumlu tesirler sunan hem de sistemli kullanıldığı takdirde kilo verme sürecini kolaylaştıran Yabani Zahter (kekik) suyu tüketimini hekiminize sorarak uygulayabilirsiniz.Yağ yakımını pratiklaştırmasının yanı sıra metabolizmayı da hızlandıran Yabani Zahter (kekik) suyunun yapılışı ise hayli basit! Dışarıda pratik pratik bulabileceğiniz Yabani Zahter (kekik) suyu ile nasıl zayıflanır? Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyu neye âlâ gelir? Meskende Yabani Zahter (kekik) suyu nasıl yapılır? Göbek eriten Yabani Zahter (kekik) ve yoğurt kürü ile  kaç kilo verilir? Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyunun kilo verdirici tesiri nedir? Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyu ile sağlıklı kilo verme yolu…

KEKİK SUYU ZAYIFLATIR MI? KEKİK SUYUNUN KİLO VERDİRİCİ TESIRI…

Kilo verdirme konusunda destek sağlayan şifalı bitkilerden biri olan Yabani Zahter (kekik) suyu, vücuttaki kan dolaşımının hareketlenmesine sebep olarak metabolizmanın daha süratli çalışmasına yardımcı olur. çağımızda bölgesel zayıflama sisteminde esas alınan ortamdaki yağları eritmeye yönelik uygulanan metotlar arasında işinize yarayacak Yabani Zahter (kekik) baharatı ile yağları güce dönüştürüp yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyunun zayıflamaya ek sağladığı ve kilo verme sürecini desteklediği haberdar olunmaktedir. Sıhhatsiz olmaması kuralıyla ekstra düzenleme yapma gereği duyulmayan Yabani Zahter (kekik)le zayıflama sisteminde bilhassa de hazım rahatlamaktadır. Sorun görülmeyen hazım sisteminde vücut pratiklıkla yağ yakabilecek ve fazlalık kilolar eritilebilmektedir.

KİLO VERDİREN KEKİK SUYU NASIL YAPILIR?

Geniş bircilt cerenin içine 1-2 bardak su, küçük bircilt cereye de 2-3 tutam taze Yabani Zahter (kekik) koyun. Küçükcilt cereyi genişcilt cerenin içine koyun vecilt cere kapağını tersten koyarak, suyu ateşte 1 saat kaynatın. Kaynadıktan sonra Yabani Zahter (kekik) suyunuz hazır olacak.

NOT: Hazırlanan Yabani Zahter (kekik) suyunun tadı acı olacağı için bu tattan hoşlanmayacak İnsanler kekiğin içine limon ve 2 adet domates ekleyebilir. ilk evvel domatesleri ekleyip sonra limon sıktıktan sonra 5 dakikada suyun karışmasını bekleyin. Bekleme süreci bittikten sonra tüketebilirsiniz.

KEKİK SUYU NE VAKIT VE NASIL TÜKETİLMELİ?

Zayıflatıcı kürler arasında en tesirli karışımlardan biri olan Yabani Zahter (kekik) suyu öğün aralarında aç karna tüketilmelidir. Yemekten çabucak evvel içilmemesi gereken bu karışımı içtikten yarım saat ya da 1 saat sonraya kadar bir şey tüketilmemelidir. Gün içerisinde sadece 1 kahve kahve fincanıı kadar tüketilmesi önerilen karışım ziyade ölçüde tüketilirse reflü, mide bulantısı üzere rahatsızlıklara yol açabilir.

KEKİK SUYU AÇ KARNA MI YOKSA TOK KARNA MI İÇİLMELİ?

Yabani Zahter (Yabani Zahter (kekik)) suyu ile kilo verme tekniğini deneyen kimselerin metabolizmasına bağlı olarak görebileceği tesir vadesinde ortalama 3 kilo zayıflama ile başlanılabilir. Aydan aya fark eden kilo verme suratında 1 ayda yekun 7 kilo verilebildiği gözlemlenmiştir.

Güne başlamadan evvel karnınız aç iken tüketebileceğiniz Yabani Zahter (kekik) suyunu kahvaltıdan 30 dakika evvel tüketin. Sabahleyin karnınız açken içemiyorsanız gece uyumadan yarım saat evvel içebilirsiniz.

KEKİK ÇAYI NASIL YAPILIR? KEKİK ÇAYININ YARARLARI VE TÜKETİMİ

Yemeklere katıldığında enfes bir tat oluşturan Yabani Zahter (kekik) kış aylarında en hoş çay olarak tüketilir. Topluluk içerisinde yaygın olarak görülen kış marazları arasında grip, nezle ve soğuk algınlığı üzere rahatsızlıklar kendini gösterir. Hem kurutulmuş olarak hem de tazesinden yapılan Yabani Zahter (kekik) çayı konutta çok pratik bir biçimde hazırlanabilir. 

KEKİK ÇAYI TANIMI:

Bir bardak suyu cezvede şıkça kaynattıktan sonra içerisine 1 çayy adele(kas)ıgı ölçüsünde Yabani Zahter (kekik) koyun. 10 dakika boyunca demledikten sonra süzüp 1 yemek kaşığı organik naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile 2 yemek kaşığı limon suyu dökün.

KEKİK ÇAYININ YARARLARI VE ZARARLARI:

– Ay başı hali yaklaşan bayanlarda adet söktürücü özelliği gösterir.
– Reflü ve gastrit üzere sıhhat sorunlarını güzelleştirmede tesirlidir.
– Vücuttaki zararlı toksinleri uzaklaştırarak temizleme hizmetindedir.
– Depresyon, Anksiyete üzere ruhsal sorunlara uygun gelir.
– İdrar döktürücü özelliğe sahiptir.
– Göğüs ağrılarını hafifletir.

– Hudut sistemi ve adele(adele(kas))lar üzerinde İnsane rahatlık vereceği için hamilelikte Yabani Zahter (kekik) tasarrufu sakıncalı olabilir. Kesin bir tesiri olmaması ile birlikte bu nedenden ötürü hamilelikte düşüğe neden olabilir. Hekim onayı almadan katiyetle kullanılmamalıdır.

ZAYIFLATAN KEKİK VE YOĞURT KÜRÜ! KEKİK İLE YOĞURDU BIRLIKTE TÜKETİRSENİZ…

Zayıflamaya yardımcı yağ yakıcı baharatlardan biri olan kekiği yoğurt ile bir arada tüketerek kilo vermeyi pratiklaştırabilirsiniz. Boş bir adele(adele(kas))enin içine bir çayy adele(kas)ıgı kadar nane, Yabani Zahter (kekik), pul biber ve kimyon ekleyip karıştırınız. Bu karışım hem açlığınızı yatıştıracak hem de yağ yakmayı pratiklaştırabilirsiniz.

 2 çayy adele(kas)ıgı kekiğin besin pahaları ise şu halde :

– Günlük kalsiyum gereksiniminin % 5’i
– Günlük K vitamini muhtaçlığının %60’ı,
– Günlük lif gereksiniminin % 4’ü
– Günlük magnezyum muhtaçlığının % 11’i,
– Günlük demir gereksiniminin ise % 20’si 3 gram Yabani Zahter (kekik) ile sağlanır.

Yoğurdun besin kıymetlerini şu biçimde inceleyebiliriz:

– Porsiyon ölçüsü: 100 gram
– Kalori: 59
– Yekun yağ: 0,5 gram
– Doymuş yağ: 0,1 gram
– Çoklu doymamış yağ 0
– Kolesterol 6 mg
– Şeker 3,6 gram

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Saraçoğlu’ndan kekik çayı faydaları ve yapılışıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin