Turşu suyu ile hızlı zayıflama yöntemi! Turşu suyu ile metabolizma nasıl hızlandırılır?


Sofralardan eksik etmediğimiz lezzetler arasında kıtır kıtır tazeliği ile severek yenen turşuları diyette zayıflamayı pratiklaştırdığını ...


Sofralardan eksik etmediğimiz lezzetler arasında kıtır kıtır tazeliği ile severek yenen turşuları diyette zayıflamayı pratiklaştırdığını biliyor muydunuz? Velev sıradan turşu yiyerek velev turşu suyu içerek metabolizmanızı hızlandırarak pratik yoldan kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Evet turşu suyu zayıflamak için ne kadar içilmeli? Konutta turşu suyu nasıl yapılır? Turşunun yararları neler? Hangi turşuda kaç kalori var? Turşu yiyerek nasıl zayıflanır? İşte turşunun metabolizma hızlandırmadaki tesiri ve besin pahaları…

Yaz kış demeden her mevsim sofralarda aranan ve vazgeçilemeyen lezzetlerden birisi de hiç elbet ki lezzetli mi lezzetli turşulardır. Çoğumuzun hayır diyemeyeceği seçili yiyecek tiplerinden olan turşunun tıpkı kendisi kadar suyu da seviliyor. Turşusunun munfasıl suyunun farklı şifası olan bu kusursuz lezzet en çok kilo sorunu olan kimselerin başını karıştırıyor. Diyette turşu yemenin zayıflamayı pratiklaştırdığı mı yoksa tam bilakis kilo aldırdığı mı en çok tereddüt edilen mevzular arasında birinci sırada. Araştırmalardan elde edilen haberlere nazaran, hanede hazırlanıp doğal ve sağlıklı yollarla kurulan turşuların metabolizma suratı üzerinde tesiri büyüktür. Her besinde olduğu üzere doğal ki ziyadesinin da yarardan çok zarar sağladığı kaçınılmaz bir gerçektir. Turşunun kilo verdirdiğine ait ortaya çıkan malumatlar sonucunda diyet listelerinin en çok aranılan besinleri arasında olan turşunun kilolar üzerindeki tesirini sizlere araştırdık. Pekala diyette turşu yenir mi? Aç karna turşu suyu içmek zayıflatır mı? Turşunun yararları ve zararları neler? Turşu suyu ile kilo verilir mi? Konutta turşu nasıl yapılır? Hangi turşuda kaç kalori var?

DİYETTE TURŞU YENİR Mİ? TURŞU ZAYIFLATIR MI KİLO MU ALDIRIR?

Kilo vermek isteyen bir kimsenin diyet programı boyunca turşu yiyip yiyemeyeceği en çok merak edilenler arasındadır. Zayıflama konusunda olumlu tarafta tesirlerinin olduğu bilinen turşu içerisinde yüksek ölçüde lif barındırır. Mahsusen de salatalık ve biber turşuları doğal içerikli olduğu için diyette tüketilebilecek en alternatif yiyeceklerdendir. Elbette ölçülü olmak kaydı ile yenebilecek turşu tüketiminde hudut aşıldığı vakit turşunun kilo aldırdığı ortaya çıkacaktır.

Ara öğünlerde yenebilecek olan turşu ana öğünlerde daha az yemenize yardımcı olacak ve iştah kapatıcı özelliğe sahiptir.

TURŞU NASIL ZAYIFLATIR? TURŞUNUN KİLO VERMEDEKİ YARARLARI

Diyette turşu tüketimini arttırmaya yönelik en tesirli sonuçlardan birisi de iştah kapatıcı olması özelliğinden fazla vücudu temizlemesidir. Mahsusen de bağırsaklarda biriken toksinleri uzaklaştırarak daha etkin ve süratli bir hazım sağlayan turşu doğal probiyotik aslıdır. Bu yararlı probiyotiklerin en güçlü tesiri de hazımi kuvvetlendirmesidir. Turşunun vücut üzerindeki en kıymetli olumlu tesirlerinden birisi de bağırsaklardaki tembelliği engelleyerek daha tesirli bir boşaltım ve metabolizma hızlandırmasıdır.

Besinlerin karında birbirlerinden daha pratik ayrışmasına yardımcı olan turşu, mahsusen de göbek ve basen eritmede olumlu sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Yemekten evvel yendiğinde iştah kesen ve sonunda de daha az yemeyi teşvik eden muhteşem yiyeceklerdendir.

TURŞU METAfazlaİZMAYI HIZLANDIRIR MI?

Vücut üzerindeki metabolizma suratını neredeyse ikiye katlayan turşular, metabolizmanı yavaş çalışmasının önüne geçerek daha kısa müddette daha çokça kalori yakmaya neden olur. Daha süratli çalışan bir metabolizma ile çok daha pratik kilo verip yağ yakabilirsiniz. Fermente olan turşular içerisinde bulundurdukları yararlı bakterilerle bağırsaktaki zararlı bakterileri yok eder.

HANGİ TURŞU DA NE KADAR KALORİ VAR? TURŞU ÇEŞİTLERİNE NAZARAN KALORİ

SALATALIK TURŞUSU KALORİ ÖLÇÜSÜ:

1 tane orta porsiyon salatalık turşusu: 4 kalori
1 salatalık turşusu: 2 kalori
100 gram salatalık turşusu: 7 kalori
250 gram salatalık turşusu: 18 kalori
500 gram kornişon turşu: 35 kalori

ACI BİBER TURŞUSU KALORİ ÖLÇÜSÜ:

1 tane orta porsiyon acı biber turşusu: 0 kalori
1 tane büyük acı biber turşusu: 1 kalori
100 gram acı biber turşusu: 24 kalori
250 gram acı biber turşusu: 60 kalori
500 gram acı biber turşusu: 120 kalori

LAHANA TURŞUSU KALORİ ÖLÇÜSÜ:

1 tane orta porsiyon lahana turşusu: 15 kalori
1 tane lahana turşusu: 0 kalori
100 gram lahana turşusu: 17 kalori
200 gram lahana turşusu: 33 kalori
500 gram lahana turşusu: 83 kalori

KARIŞIK TURŞU KALORİ ÖLÇÜSÜ:

1 tane küçük porsiyon karışık turşu: 54 kalori
100 gram karışık turşu: 36 kalori
200 gram karışık turşu 72 kalori
500 gram karışık turşu 180 kalori

TURŞU SUYU KAÇ KALORİ?

1 tane orta porsiyon turşu suyu: 18 kalori
100 gram turşu suyu: 12 kalori
200 gram turşu suyu: 30 kalori
500 gram turşu suyu: 60 kalori

TURŞU SUYU ZAYIFLATIR MI? TURŞU SUYU İLE NASIL KİLO VERİLİR?

naturel prebiyotik menşesi olan turşular kadar suyu da kıymetli. Ödem attırıcı bir özelliğe sahip olan turşu suyu nizamlı ve ölçülü tasarrufuyla yağ yakımını pratiklaştırmaktadır. İçerisindeki tuz ölçüsüne orantıyla dikkat edilmesi gereken turşu suyunda bir çay bardağı ya da 3/4 su bardağı kadar tüketim önerilmektedir. Tansiyon rahatsızlıklarına rağmen muhakkak diyetisyen ya da hekim denetiminde ilerlenmesi gereken turşu diyetinde dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var. Diyette turşu suyu tüketiminde nelere dikkat edilmeli? İşte o unsurlar…

1- İçerisindeki asitlerle süratli kilo verebileceğiniz turşularda tuz orantısına dikkat etmelisiniz.
2- Sirke ve limon tuzu özelliği ile ödem atmanız hızlanacağı için denetimli içmelisiniz.
3- Turşu suyunun ziyade tüketimi mideye zarar verebilir.
4- Tansiyonu çıkan kimselerde yapılan birinci müdahalelerden biri de turşu suyu içirmektir.
5- Sirkeli turşu suları karında yanmayı tetikleyebilir.

TURŞU MU YOKSA TURŞU SUYU MU DAHA YARARLI?

Rastgele bir gıdayı uzun vade bozulmadan koruma edebilmek için kullanılan tuz, kişinin kan basıncını arttırarak tansiyonun çıkmasına yol açar. çağımızdaki birçok kişiler tansiyon düşüklüğünde turşunun uygun geldiğini bilmektedir. Ama, yapılan çalışmalar tansiyonu düşük şahıslara turşu alanına turşu suyunu vermenin daha tesirli olduğunu göstermiştir.

Kan basıncının yükselmesiyle damarlar esnekliğini yitirerek plak isimli yağ tabakalarını oluşturur. Bu durum da damar sertliğinin en kıymetli faktörlerindendir. çok bol ölçüde turşuyu seven ve tüketen İnsanlerde, hipertansiyon görülme ihtimali başkalarına nazaran daha ziyade olduğundan ötürü tansiyon hastaları mümkün olduğunca az sayıda turşu tüketmemelidir.

TURŞU SUYU NASIL HAZIRLANIR? KONUTTA TURŞU SUYU IMALATI:

MATERYALLER:

1 litre içme suyu (5 su bardağı)
4 yemek kaşığı turşuluk iri tuz
1 – 2 adet kesme şeker
1 yemek kaşığı nohut
1, 5 çay bardağı beyaz sirke
6 – 7 diş sarımsak

YAPILIŞI:

İçi büyük ve geniş bir kaba 5 bardak kadar içme suyu koyun. 4 yemek kaşığı tuz döküp uygunca eriyene kadar karıştırın. Daha sonra kesme şekerleri, limon tuzunu ve sirkeyi koyun. Nohut ve sarımsakları ekleyip karıştırın. Tam ölçülü turşu suyunuz hazır!

TURŞU SUYUNUN BESİN KIYMETLERI: (1 BARDAK/ 200 ml.)

Karbonhidrat (g): 3,63

Protein (g): 1,93

Yağ (g): 0,20

Lif (g): 0,31

Kalsiyum (mg): 26,00

Potasyum (mg): 200,00

Sodyum (mg): 372,00

Kolesterol (mg): 0,00

Vitamin A (IU): 334,00

Vitamin C (mg): 19,83

Demir (mg): 0,99

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Turşu suyu ile hızlı zayıflama yöntemi! Turşu suyu ile metabolizma nasıl hızlandırılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin