21. yüzyılda alfa kuşağı yetiştirmenin yolları

Evlat yetiştirme sürecinde sadece ebeveynler değil evladın hayatına giren her bir eğitimci de en az ana – peder kadar büyük sorumluluk taşıyor ...


Evlat yetiştirme sürecinde sadece ebeveynler değil evladın hayatına giren her bir eğitimci de en az ana – peder kadar büyük sorumluluk taşıyor.

Bu sorumluluk ile birlikte ana ve pederlerin aklındaki en temel sorulardan biri de, “Çocuğum ileride bahtiyar ve başarılı olabilecek mi?” Bu sorunun karşılığı ise evladı tanımak ve 21. yüzyıl becerilerine nazaran evlat yetiştirmekten geçiyor.

Evlatların ömür sevinçlerini, neşelerini, hislerini, kanılarını, meraklarını, akıllarını, bir içtimaî varlık olarak, bir nesne değil, bir özne olarak sürdürmeleri için eğitimde 23 yıldır fark yaratan Küçük Eller / Small Hands ve Ütopya Mektepleri hem eğitimcilere hem de ailelere yönelik 7. Memleketler arası Küçük Eller / Small Hands ve Ütopya Mektepleri Nitelikli Eğitim Kongresi’ni düzenliyor.

Küçük Eller / Small Hands ve Ütopya Mektepleri tarafından 8 – 9 adele(kas)ım tarihlerinde eğitimcilere, 10 adele(kas)ım tarihinde ise hem eğitimcilere hem de ailelere yönelik program içeriği ile düzenlenecek kongre, İstanbul Çekmeköy Ütopya Mektepleri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Küresel yerkürede evlatların hayatı ve eğitimi hususlarını, Türkiye’nin yanı sıra OECD tarafından yapılan PISA testlerinde eğitim kolunda yerkürede birinci onda mahal alan Japonya, Finlandiya, Danimarka, İngiltere ve Malta’dan da eğitimci ve pedagoglar masaya yatıracak.

Ana – banaturel çiçek Doğal çiçek balııııara teklifler

X-Y-Z kuşağının akabinde 2010 doğumlu yeni nesil “Alfa Kuşağı” evlatlarını yetiştirirken, ailelerin kuşak çatışması yaşamadan özgür ve eleştirel mülahaza yapısına sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacak kongrede; “Aileler evlatlarına değerli eğitim amaçları açısından nasıl rehberlik edebilir?”, “21. yüzyılda evlat yetiştirmede ebeveynleri bekleyen problemler ve tahlil önerileri”, “Finlandiya’da ailelerin pedagojik rolleri” üzere pedagojik bahislerin yanı sıra evlatların ömrünü renklendirecek “sebep kitaplar ve müzik aile hayatında fark yaratır?”, “Terbiye/Görgü Eğitimi” ve “21.yy Mektep Mimarisi” üzere hususlarda da ailelere çeşitli devletlerden gelen eğitimciler malumat verecek.

Ailelerin yanı sıra evlatların hayatına dokunan eğitimcilerin de 21. yüzyıl muallimi olabilmeleri için çeşitli mevzuların paylaşılacağı kongrede, üç gün boyunca yarının keyifli ve başarılı talebeleri yetiştirmenin detayları tartışılacak. Finlandiya, İngiltere, Japonya, Danimarka ve Malta üzere farklı memleketlerden ve Türkiye’den, ‘bu çağın evlatlarının gereksinimlerine yönelik çözümler’ hususlarındaki yaklaşımlarını paylaşacak eksper eğitimcilerin konuşma yapacağı aktiflik çerçevesinde yeni eğitim metotları da görüşülecek.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.ne

t/21-yuzyilda-alfa-kusagi-yetistirmenin-yollari.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Evlat,Eğitimci,Aile,Eğitim,Yaşam,Okul


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21. yüzyılda alfa kuşağı yetiştirmenin yollarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin