Bebeklerde ağız yaraları nasıl geçer? Bebeklerde ağız içi yara belirtileri ve evde tedavi yöntemleri


Bebeklerde çoklukla pamukçuk olarak önümüze çıkan ağız yarası rahatsızlıklarına gerçek bir formda müdahale etmek, bebeğinizin ağrısını azaltma ...


Bebeklerde çoklukla pamukçuk olarak önümüze çıkan ağız yarası rahatsızlıklarına gerçek bir formda müdahale etmek, bebeğinizin ağrısını azaltma konusunda epey kıymetli bir adımdır. Bebeklerde sık sık oluşabilen ağız içi yaraların en kısa devranda güzelleşmesini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) için uygulayabileceğiniz gerçek yollar doğal bir ilaç tesiri gösterecektir. Evet bebeklerdeki ağız yaraları nasıl makbul? Bebeklerde ağız yaraları neden olur? Bebeklerde ağız içi yaralarına en âlâ ne gelir? İşte bebeklerde doğal sistemlerle ağız yarası tedavileri…

Yeni doğan bebeklerde yaygın olarak görülen rahatsızlıklardan birisi de ağız içinde meydana gelen yaralardır. Biz yetişkinlerde bile ağzımızda yara çıkınca bir şey yiyip içemez olur iken bizden çok daha hassas ve narin yapıda olan bebekler için bu durum çok daha külfetlidir. Her 10 bebekten en az 2’sinde görülen ağız yaraları, sezaryene nazaran daha çok alışılagelmiş veladet ile yerküreye gelen bebeklerde görülür. Bunun sebebi de tevellüt sırasında bebeğe yerleşen mantarların direkt olarak ağızda yara olarak önümüze çıkmasından kaynaklanır. Umumiyetle lisan üzerinde, yanak aralarında, damakta ya da dudak üzerinde kendini gösteren bu yaralar, birden fazla vakit 2 yaşına kadar devamlı çıkmaya devam eder. Bilhassa de birinci kez ana ve peder olan kimselerin bebeklerinin bakımı ile ilgili kaygı yaşaması olağandır. Bu üzere durumlarda akıllıca menşe ve malumatlarla hareket ederek uygulanabilecek en akıllıca tedavi sistemini bilmek gerekir. Pekala bebeklerde ağız yaraları neden olur? Bebeklerde ağız yarasına uygun gelen usuller neler? Bebeklerde ağız yarasına ilaçsız bitkisel tedavi sistemleri neler? Karbonat ağız yaralarını geçirir mi? Ağız yarası ve aftlara en güzel gelen bitkisel tedavi sistemleri…

BEBEKLERDE AFT YARALARINI GEÇİREN EN DOĞAL KÜRLER

BEBEKLERDE AĞIZ YARALARI sebep OLUR? AĞIZ YARASI sebepLERİ

Ağız içinde ya da kenarlarında meydana gelen yara cinslerinden biri olan pamukçuk rahatsızlığında kullanılan ilaçlar, enfeksiyonlar ya da mantarlar ağız içerisinde birtakım yaralara neden olabilir. Beyaz renkli lezyonlar halinde ortaya çıkan pamukçuklar mahsusen de antibiyotik tasarrufu ile meydana gelir. Başkaca kelam konusu bebekler ve evlatlar olduğunda çok daha titiz ve hijyenik olmak gerekir. Bunun için kâfi itina gösterilmeden ve sterilize edilmeyen emzik ve biberon üzere direkt olarak ağız ile temas eden eserler bebeklerde mantar kapmaya elverişli olduğundan ağız içerisinde yaralara neden olabilir. Umumi mealde bebeklerde pamukçuğun oluşum nedenlerine bakacak olursak şu halde sıralayabiliriz:

– Antibiyotik kullanan bebeklerde,
– Emziren validenin göğsünün güzelce steril edilmemesinde,
– Bebeğin emzik yahut biberonların da velev oyuncaklarında hijyene dikkat edilmemesinde,
– Bebeğin bağışıklık sisteminin zayıf olmasında ağız yaraları ortaya çıkabilmektedir.

BEBEKLERDE AFT (AĞIZ YARALARI) sebep ÇIKAR?

Birden fazla devir diş çıkarma evresinde karşılaştığımız aft yaraları bebeklerin yanakların iç tarafını ısırmasından ötürü olduğu kestirim edilir. Bununla birlikte bebeklerde ağzı yarasına sebep olabilecek vesair ihtimallerde elbette unutulmamalıdır.

Bebeğin ateşi çıktığı hengam, vücudun alması gereken besin hususları ehliyetsiz alındığı hengam, gerilim yapıldığında, bağışıklık sistemi zayıf olunduğunda, rastgele bir besine karşı alerjik reaksiyon görüldüğünde beraberinde aft yaralarının oluşma durumu vardır.

BEBEKLERDE AFT YARALARI NASIL ANLAŞILIR? BEBEKLERDE AFT BELİRTİLERİ

Nadir olarak damata görülmesi ile bir arada çoğunlukla yanak içlerinde, dudağın iç kısmında ve lisanın altında oluşan ağız yaraları yuvarlak ya da oval görünümdedir. Aft yaraları bebeklerde ağrıya sebep olabileceği için huzursuzluk ve ağlama üzere durumların görülmesi olağandır. Bebeklerde aft yaralarının nasıl oluştuğunu şu formda de anlayabilirsiniz:

– Şayet süt emerken ya da ek besini tarafken zorlanıyorsa,
– Salya akması, yüksek ateşlenme, iştahsızlık varsa,
– Sık sık huzursuzluk varsa ağızda yara olma ihtimali var olabilir.

BEBEKLERDE AĞIZ YARALARI NASIL MAKBUL? AĞIZ YARASI TEDAVİSİ

Çoklukla pamukçuk olarak önümüze çıkan ağız içi yaralar, bebeklerde fark edildiği hengam doktora gidilmelidir. Hekimin önereceği ilaç, yaranın düzgünleşme sürecini kısaltarak külliyen geçmesine neden olacaktır. ancak, bu üzere durumların görülmesini istemiyorsanız yara oluşumunu önlemek için birtakım sistemler deneyebilirsiniz.

Bebeğin bulunduğu odanın hava almasını sağlama, berrak kıyafetler giydirme, şimdi 1 aylık bile olmamış bebeklere emzik ve biberon vermeme üzere olağan tedbirler alarak yara oluşumuna pürüz olabilirsiniz.

Şayet bebeğinizin ağzında oluşan yarayı yemek yedirirken fark ettiyseniz beyaz lekeli alanı yemiz mendille silin. Hafif şişlik hissediyor ve beyaz leke mendile pratik gelmiyorsa sebepinin pamukçuktan kaynaklanma ihtimali yüksektir. Tahrişe ya da zedelenmeye neden olmamak için mendili daha da bastırarak zorlamaya çalışmayın. Ağzında yara çıkan bebekte bu yara ağrı yapabileceği için durduk bölgeye huzursuzluk çıkarıp ağlayabilir. Bebeğinizde biberon kullanıyorsanız her tasarruftan sonra düzgünce steril etmeyi ihmal etmeyin.

Bebeklerde ağız içi yaralanmaya neden olan en büyük etkenlerden birisi de bebeklerde kullanılan emzik ve biberonları karbonatla yıkamadır. Bebek eşyalarını karbonatla yıkamak pamukçuk yaralarını arttıracaktır.

AĞIZ YARALARINI GEÇİREN DOĞAL KÜR NASIL HAZIRLANIR?

Doğal çiçek balıı VE ZERDEÇAL KÜRÜ

Bebeklerde oluşan ağız içi yaralardan sebep doktora gitmek istemiyor bunu konutta doğal tekniklerle düzgünleştirmek istiyorsanız, mikrop karşıtı ve antibakteriyel özellikler taşıyan zerdeçalı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile karıştırarak ağızda yaralı ortama sürebilirsiniz. Bu yol acıyı hafifletecek ve yaranın güzelleşmesini sağlayacaktır. 1 yaşından küçük bebekler için naturel çiçek Doğal çiçek balıııı tüketimi önerilmez.

ÇOCUKLARDA AĞIZ YARALARI NASIL MAKBUL? AFT YARALARINA EN TESIRLI TAHLILLER

Bebeklik periyodunda olmazda çocuklukta ağız içi yaralanmaları oluşmuşsa uygulanabilecek doğal tedavi prosedürleri ile sağlıklı güzelleştirme sağlanabilir. Doktora gitmenize gerek kalmadan hanede ilaç üzere gelecek bu zorlü kür tanımları ile anında tesir göreceksiniz. Bilirkişisinden ağız içi yaraları gideren aft kür tanımları…

Hindistan cevizi yağı: Tıpkı naturel çiçek Doğal çiçek balııııda yaptığınız üzere Hindistan cevizi yağını da yaranın üzerine gün içerisinde birkaç sefer sürebilirsiniz. 
Aloe vera: Tabiattan gelen mucizelerden biri olan Aloe vera jelini ağızdaki yaranın üstüne sürerek düzgünleşme sağlayabilirsiniz.
Karanfil yağı: Yaraya direkt olarak uyguladığınızda karanfil yağının acıyı hafifletip güzelleş

tirici tesirini görebilirsiniz.
Buz: Acısını almak için buz küplerinden yararlanılabilir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerde ağız yaraları nasıl geçer? Bebeklerde ağız içi yara belirtileri ve evde tedavi yöntemleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin