Kakao yağının cilde faydaları nelerdir? Kakao yağı maske tarifleri


Son yıllarda bilhassa bronzlaştırıcı kremlerin üzerinde sıkça görülen ve güneş kremlerinde de kullanılan kakao yağı, kozmetik bölümünün odak ...


Son yıllarda bilhassa bronzlaştırıcı kremlerin üzerinde sıkça görülen ve güneş kremlerinde de kullanılan kakao yağı, kozmetik bölümünün odak noktası haline geldiği üzere uzmanlarında araştırma yaptıkları bir besin arasında. Kakao yağı hakkında yapılan araştırma sonuçlandı. Pekala kakao yağının cilde yararları neler? Kakao yağı cilde nasıl uygulanmalı? Detayları metnimizde.

Kakao ağacının yemişlerinden elde edilen kakao yağı, çikolata imalatında kullanılıyor, üstelik çikolatanın ağızda pratik pratik eriyen yapısını da sağlayan temel husus. Kozmetik kesiminde uzun müddettir kullanılan kakao yağı, hoşluk bilirkişilerinin da dikkatini çekti. Yapılan araştırmalara nazaran kakao yağı, içerisinde bulunan antioksidan sayesinde cildi onararak, lekelerin azalmasına yardımcı olur. Her çeşitten oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olan kakao birebir devir da zarar görmüş dokuların yanına yeni ciltdokularının gelmesini sağlar.

Cildi uzun müddet nemli tutarak kuruluğu gideren kakao yağı, cildi içten dışa güzelleştirir. Münhasıran yaz aylarında kullanılması önerilen kakao yağı, güneşin cilt te bıraktığı ultraviole ışın zararlarını onarır.

Kakao yağının içerisinde bulunan palmitik, asit ve stearik üzere mineraller ciltsıhhatini destilave ederek yaşlanmayı geciktirir.

Süper bir sülfür aslı olan kakao yağı, cildi parlak gösterir tıpkı vakitte tırnakların kuvvetlenmesini sağlar.

Yumuşacık saçlara sahip olmak isteyenlerin kesinlikle kullanması gereken bu yağ, E vitamini ile karıştırılarak saça uygulandığında adeta bir multivitamin tesiri oluşturur.

KAKAO YAĞI MASKESİ NASIL UYGULANIR?

CİLDİ NEMLENDİREN KAKAO YAĞI MASKESİ

Elinize biraz kakao yağı alın ve elinizin ısısı ile eriyen bir yağ olduğu için çabucak eriyecektir. bütün cildinize eriyen bu yağı yedirin ve 1 gece boyunca bekletin. Uyandığınızda şıkça durulayın. Bu adımı tertipli bir halde uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN KAKAO YAĞI MASKESİ

cilt lekelerinizin üzerine 1 yemek kaşığı kadar kakao yağını sürün. Daha sonra dairesel hareketlerle masaj yapın.1 gece boyunca bekleterek uyandığınızda durulayın. Lekeler yok olana kadar her gün deneyebilirsiniz.

DUDAKLARI NEMLENDİREN KAKAO MASKESİ

Küçük bir modül kakao yağını alın ve dudaklarınıza sürün. Mükemmel kokusuyla sizi cezbederken, cilt nlemesine nemlendirme özelliği ile dudaklarınıza bakım yapacaktır.

KURU VE ÇATLAMIŞ CİLDE KAKAO MASKESİ

Bir modül kakao yağını kurumuş ve çatlamış yerlerinize uygulayabilirsiniz. Mahsusen hamilelik devirlerinde alınan kiloların verilmesiyle oluşan çatlaklarda en sık kullanılan yollardan biridir.

BRONZLAŞTIRAN KAKAO TEKNIĞI

Kakao yağı, cilde süratli ve doğal bir bronzluk verir. Kakao yağını tek başına yahut havuç ve susam yağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Böylelikle deniz, tuz ve rüzgarın olumsuz tesirlerinden korunabilir sağlıklı bir bronzluk elde edebilirsiniz. Münhasıran katı kakao yağı sahil kenarında sıcaklıkla kremsi bir formda olur. Bir kesim alıp tüm vücuda basitçe sürülebilirsiniz.

SAÇLARI BESLEYEN KAKAO MASKESİ

Saçlarınızın sağlıklı parlaklığa kavuşması, nemlenmesi ve yumuşak olması için kakao yağını kesinlikle denemelisiniz. Benmari yordamı eritilen kakao yağının içerisine; susam, badem ve lavanta yağı ilave ederek oluşturulan saç bakım yağı, nizamlı tasarrufta sa

çların daha süratli uzamasına, kuru saçların nemlenmesine ve yıpranmış saçların kuvvetlenmesine neden olur.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kakao yağının cilde faydaları nelerdir? Kakao yağı maske tarifleriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin