Limonun cilde faydaları nelerdir? Limon cilde nasıl uygulanır? Limon kabuğunun cilde faydaları


Cildinize bakım yapmak istiyorsanız limonun yararlarından yararlanabilirsiniz. İçerisinde bol ölçüde C vitamini barındıran limon, hem hücreleri ...


Cildinize bakım yapmak istiyorsanız limonun yararlarından yararlanabilirsiniz. İçerisinde bol ölçüde C vitamini barındıran limon, hem hücreleri besliyor hem de genç ve dinamik kalmasını sağlıyor. Evet limon yüze nasıl uygulanır? Akne ve sivilce tedavisinde limon uygulamak hakikat yönetici? bütün bu soruların karşılığı bugünkü metnimizde.

Limon, yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç tipi ve bu ağacın meyvesidir. Sıhhat için hayli yararlı bir besin olan limon,  bağışıklığın kuvvetlendirmesiyle bilinir. Hoş kokusu ve ekşi tadı ile pek çok kişinin vazgeçemediği lezzetlerden biri olan bu meyve, özellikleri ve sağladığı yararlar ile tam bir şifa menşesi niteliğindedir. Yalnızca mutfaktaki tasarrufu ile sonlu kalmayıp, konut paklığı ve tenbakımı üzere pek çok meydanda kullanılan limonun cilde yararları olduğunu biliyor muydunuz? cilt bakımından parlatmaya, diş beyazlamasından saç rengini açmaya kadar birçok meydanda tesiri olan limon nasıl uygulanır?

CİLDİ AYDINLATIR

Soluk bir cildiniz varsa ve koyu lekeler laf mevzusuysa limonu doğal parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkadığınız suya bir kaç damla limon ekleyebilirsiniz.

DİŞLERİ BEYAZLATIR

Pahalı diş macunu markalarını tercih etmek konumuna, limonu kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Limon suyu ve karbonatı karıştırarak diş macunu elde edebilirsiniz.

SİYAH NOKTALARI YOK yapar

Limon cildinizdeki yağı emer. Bir modül pamuğa bir kaç damla limon suyu sıkın ve uyumadan evvel tonik olarak kullanın. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ile karıştırıp siyah noktalı kesime uygulayın. 5 dakika bekleyip soğuk suyla yıkayın.

SAÇ RENGİNİ AÇAR

Saç renginizi açmak için kimyasal boyalar yahut kozmetik eserlerini değil, doğal yolları tercih edin. Limon suyunu saç bakım spreyinize ekleyin ve saç tutamlarına püskürtün. Güneşe çıktığınızda doğal gölgeleriniz olacak.

TIRNAKLARI GÜÇLENDİRİR

Sık oje sürüyorsanız, aseton ve oje sebepiyle tırnaklarınız zorsüzleşebilir. Bir yemek kaşığı zeytinyağına, bir kaç damla limon ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınıza sürün. En tesirlisi gece yatmadan evvel uygulamak ve eldiven giymek olacaktır. Sabah uyandığınızda elleriniz yumuşacık ve tırnaklarınız zorlenmiş olacak.

KURU CİLTLERİ NEMLENDİRİR

Saç cilt nizden dudaklarınıza, dizlerinizden dirseklerinize kadar limonun yarattığı harikalara inanamayacaksınız. Saç cilt si için limon suyu, naturel çiçek Doğal çiçek balıııı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp saç diplerine sürün. 10 dakika bekletip yıkayın. Daha yumuşak bir ciltiçin ise bir kesim limonu yatmadan evvel cildin kuru ortamlarına sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.

AKNEYİ TEDAVİ yapar

Limonun içerisinde bulunan bolca sitrik asit, ciltsorunlarını tedavi etmede çok tesirlidir. Yarım limonu direkt olarak akneli nahiyeye uygulayın. Ge

ce yatmadan evvel uygularsanız ve sabah kalktığınızda duruladığınızda daha tesirli sonuçlar alabilirsiniz. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Limonun cilde faydaları nelerdir? Limon cilde nasıl uygulanır? Limon kabuğunun cilde faydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin