İç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Dış giysi seçerken daha hoş ve güzel görünmek için nispeten titiz davranılırken, iç giysi seçiminde birebir hassasiyet gösterilmiyor. Renk ve ...


Dış giysi seçerken daha hoş ve güzel görünmek için nispeten titiz davranılırken, iç giysi seçiminde birebir hassasiyet gösterilmiyor. Renk ve model tercihinden evvel giyilecek iç çamçok fazlanın sıhhat ve hijyen açısından sorun yaratmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Dalın öncü firmalarından Yeni İnci, iç çamçok fazla alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

Pamuklu kumaşlardan vazgeçmeyin

İç çamçok fazla satın alırken birinci olarak eserin kumaşına dikkat edilmelidir. naturel yapısıyla cildin solunum almasına yardımcı olan pamuksu iç giysi eserleri kullanıcılara sıhhat açısından büyük avantaj sağlıyor. Vücuttaki teri en düzgün halde emen pamuksu kumaşlar, cilt te bakterilerin oluşmasını engellerken, kullanıcının daha rahat ve konforlu olmasına imkân tanıyor. İç giyside sıklıkla tercih edilen ve şık duruşuyla ilgi çeken sentetik ve naylon kumaşlı eserlerden ise katiyetle uzak durulmalıdır. ciltcilt effüsünü engelleyen bu kumaş çeşitleri münhasıran hassas cilde sahip olan şahıslarda kaşıntı, pişik, alerji ve egzama üzere ciltrahatsızlıkları oluşturuyor. Bu nedenle pamuklu olmayan iç giysi eserlerinin sadece şahsi günlerde kullanılmasına itina gösterilmelidir.

Akıllıca vücut seçimi çok kıymetli

İç giysi eserlerinde kullanıcının kendi vücut ölçüsüne münâsib olan kesimleri seçmesi hem sıhhat hem de konfor açısından nispeten kıymetli. Kullanıcının kendi vücudunu tam olarak bilmemesi ve bu nedenle dar eserleri tercih etmesi vücutta rahatsızlık yaratırken, birtakım sıhhat sıkıntılarına da neden oluyor. Vücudu sıkıca saran ve hava dolaşımına müsaade vermeyen eserler nekarınride sabit tutarak, cilt te bakteri ve enfeksiyon oluşmasına yer hazırlıyor. Birebir devranda çok sıkı olan iç çamaşırlar sürtünme ve tahriş üzere sıkıntılar oluşturarak kullanıcının rahat hareket etmesini engelliyor. Bu nedenle iç giysi eserleri alırken vücudunuza en münasebetli kesimleri seçmelisiniz. Şayet bu mevzuda gereğince malumat sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız, alışveriş sırasında ilgili kimselere danışabilirsiniz.

Renkli iç giysi eserlerine dikkat

Renkli ve sefalı desenli iç giysiler umumiyetle en çok tercih edilen eserler arasında yan alıyor. Her ne kadar güzel ve şık görünse de bu eserlerin üretiminde kullanılan boyaların sıhhat için risk taşıdığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dokumacılık boyalarının içinde bulunan ve kanserojen unsurlar içeren azo boyar hususlar ter ile vücuda girerek, kanser üzere önemli sıhhat meseleleri yaratıyor. Bu nedenle iç giyside kanserojen husus içeren eserlerden katiyetle uzak durulmalıdır. Sıhhate zararlı kimyasal unsurların kullanılmadığı ve azo testinden geçen eserler tercih edilmelidir.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/i

c-camasiri-seciminde-dikkat-edilmesi-gerekenler.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Eserleri,İç Giysi,Sağlık,Ürünler,sebep,Kumaş,Tercih


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin