Avokadonun 5 inanılmaz faydası

Avokado, günümüz asrî mutfağının ve sağlıklı tanımların en tanınan materyalleri arasına girdi. Orta büyüklükte (yaklaşık 200 gram) bir avokado ...


Avokado, günümüz asrî mutfağının ve sağlıklı tanımların en tanınan materyalleri arasına girdi. Orta büyüklükte (yaklaşık 200 gram) bir avokado; 322 kalori ve yekun 29,5 gram yağ içerir. Bu bedeller, meyve yelpazesinde bulacağınız gayrı rastgele bir eser içeriğinin çok üstündedir. Bu yüzden avokadoyu bir meyveden çok “iyi yağ” olarak isimlendirebiliriz. Avokado, marazlarla savaşan antioksidanlar ve yaklaşık 20 farklı vitamin ve mineralle doludur.

Bu yıl yapılan bir araştırmaya nazaran, sistemli avokado tüketenlerin daha çokça ölçüde lif, E ve K vitaminleri, magnezyum ve potasyum aldıklarını gördük! Her gün en az bir öğünde avokado yiyorum ve yemek pişirmek için çok istikametli olmalarını seviyorum, ama avokado ile ilgili paylaşılacak daha ziyade sıhhat yararı var.

Tok fiyat

Uygun yağlar yemek, midenin boşalmasını yavaşlatmaya yardımcı olur, bu da sizi daha uzun vade tok meblağ ve açlığ geciktirir. Her biri yaklaşık 29 gram yağ sağlayan avokado (çoğunlukla kalppp sıhhatine sahip tekli doymamış yağ asitleri mutlaka bu reçeteye uyuyor. Son devirlerde yapılan bir çalışmada gönüllüler, avokado olsun ya da olmasın öğünlerde yemek yedikten sonra memnuniyet ve iştah hislerini değerlendirdiler. Bir avokadonun yarısının öğünlere eklenmesi, bildirilen doygunlukta değerli bir artışa ve beş saate kadar yeme isteğinin bastırılmasına neden oldu.

Kilo vermeye yardımcı olur

Birden fazla beşerde beslenme konusunda yağ fobisi var. Muhtemelen yağ yemenin sizi şişmanlatacağını düşünüyorsunuz. fakat gerçek şu ki, hakikat yağ tiplerini tüketmek aslında yeterli bir kilo verme stratejisidir. Doygunluğun fazlalaşmasına ek olarak, avokado üzere bitki bazlı yağlar, kilo idaresi ile ilişkili olan antioksidanları almanızı sağlar ve iltihapla savaş eder. Son vakitlerde yapılan araştırmalarda, sistemli olarak avokado tüketenlerin daha az kalori tüketmeden bile kilo verdiği görülüyor.

Kalbi korur

Avokadonun, “kötü” LDL kolesterolü düşürdüğü ve “iyi” HDL kolesterolü yükselttiği haberdar olunmaktedir. HDL seviyeleri, hem erkek hem de bayanlarda kalppp marazı riskini azaltmaya yardımcı olan çift taraflı bir tesirdir. Avokadolar ayrıyeten vücuttan çokça sodyum ve sıvıyı atmak için doğal bir idrar söktürücü olarak hareket ederek kan basıncını düşürmeye yardımcı olan, kalpppten ve atardamarlar üzerindeki baskıyı hafifleten kan basıncı düşüren bir potasyum aslıdır.

Emilime yardımcı olur

Rastgele bir öğünde avokado tüketmek, vücudunuzun öteki sağlıklı besinlerden daha ziyade antioksidan emmesini sağlar. Bir çalışmada, iştirakçiler öğünlerde 2.5 çorba kaşığı avokado aldıklarında, vücutları, 8 kat daha ziyade alfa karoten ve 13 kat daha ziyade beta karoten (kanser ve kalppp illetleri ile savaş ettiği bilinen bileşikler) emdi. Yakın devirde yapılan bir öteki çalışma, avokadonun domates sosu ve havuçla eşleştirilmesinin, sağlıklı cilt , görme ve bağışıklık için gerekli bir besin hususu olan A vitamininin emilimini artırdığını göstermiştir .

Yalnızca lezzetli yemekler için değiller

Avokado hakkındaki en sevdiğim şeylerden biri, tatlılar da dahil olmak üzere birçok tarifde kullanılabiliyor olmaları. Smoothielerinize, yemeklerinize ve tatlılarınıza rahatlıklıkla ekleyebilirsiniz. Yemeklerde kullandığını her bir çorba kaşığı yağı, yarım çorba kaşığı avokado ile değiştirin. Bu değişim kalorileri keser, besin kalitesini yükseltir ve sizi doygun hissettirecek kremsi dokuyu sağlar.

Kadinvekadin

http://www.

kadinvekadin.net/avokadonun-5-inanilmaz-faydasi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Avokado,Yağ,Yemek,yardım eden


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avokadonun 5 inanılmaz faydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin