Krill yağı nedir? Krill yağı ne işe yarar? Krill yağının cilde faydaları nelerdir?


Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz naturel çiçek Doğal çiçek balııııık yağı ve içerisinde bulunan krill yağı, deniz canlısından elde edilen ...


Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz naturel çiçek Doğal çiçek balııııık yağı ve içerisinde bulunan krill yağı, deniz canlısından elde edilen bir vitamindir. sıhhatli beslenme ve hayat için gerekli olan omega yağlardan biri olan krill hakkında detaylı bilgilendirmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Pekala nedir bu krill yağı, ne işe yarar? Gelin birlikte öğrenelim…

Krill, Antartika’da naturel çiçek Doğal çiçek balııııinaların muhitinde dolaşan bir çeşit deniz canlısıdır. Doğal çiçek balııık olmayan bu canlı, Omega-3 bakımından nispeten yararlıdır.Bu canlıdan üretilen yağ, Krill yağı olarak isimlendirilir. Birçok sahada tanınan hale gelmesinin sebebi DHA yani (dokosahekzaenoik asit) ve EPA (eikosapentaenoik asit) omega 3 yağ asidi bakımından varlıklı olmasıdır. Krill yağının içerdiği omega 3 yağ asitleri öteki omega 3 yağ asitlerine nazaran daha pratik sindirilmektedir.Aynı devirde krill yağında bulunan güçlü bir antioksidan olan astaksantin, vücudumuzu muaf radikallere karşı korumaktadır. Doğal çiçek balııık sevmeyen yahut çeşitli nedenlerle naturel çiçek Doğal çiçek balııııık tüketmeyen İnsanler için takviyelerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Doğal çiçek balııık yağından farklı olarak; krill yağındaki yağ asitlerinin yaklaşık %30-65’i fosfolipid formdadır. 

2011 yılında krill yağı üzerine yapılan çalışmalarda alınan sonuçlara nazaran; krill yağının çok düşük bir ölçüsü bile yüksek yarar sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tadır. İç illetleri Bilirkişisi Canan Karatay tarafından da gündeme gelen bu yağ, münhasıran hatunların kesinlikle kullanması gereken bir takviyedir. 

EVET KRİLL YAĞININ CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Krill yağı, ilerleyen yaşla bir arada canlılığını kaybeden cildin yenilenmesini ve yaşlılık belirtilerinin azalmasını sağlıyor.  Yapılan araştırmalara nazaran krill yağı, yaşlanmayı erteleyen ve belirtilerini kamufle eden yararlar sağlıyor. Kullanacağınız krill yağı sayesinde saç beyazlaması, kırışıklık ve direnç kaybı üzere meseleler kısa vadede ortadan kalkacaktır. 

Şayet cildinizi bed etkenlerden korumak, her daim dinamil ve genç görünmesini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) istiyorsanız kesinlikle krill yağına talih vermelisiniz. Yaralar ve ufak kesiklerin güzelleşmesinde süratli bir tesir sağlıyor. 

Doğal çiçek balııık yağı mekanına krill yapı tüketerek kalppp sıhhatine da destek olabilirsiniz. Metabolik faaliyetler de olumlu yanda ilerleyecektir. 

Krill yağı cildin görünümünü güzelleştirip kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken tıpkı hengamda tenkanserine karşı himaye sağlayabilir. Krill yağının bu tesiri şimdi beşerler üzerinde denenmiş değil lakin Journal of Agricultural and Food Chemistry’de yayınlanan bir makaleye nazaran hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalardan olumlu sonuçlar elde edilmiş.

KRİLL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kapsüller halinde satışa sunulan krill yağı kesinlikle bilirkişi tavsiyesi tarafından alınmaktadır. Lakin serum halinde olanlarını saçlarınızın sıhhatini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) için kullanabilirsiniz. 

Krill yağını nizamlı kullandığınızda cildin yenilendiğini, kuvvetin yükseldiğini, dikkatin toplandığını ve gerilimin yok olduğunu gör

ebilirsiniz. En çokça 3 ay kadar tasarrufu tavsiye edilen krill yağını kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krill yağı nedir? Krill yağı ne işe yarar? Krill yağının cilde faydaları nelerdir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin